بازیابی اطلاعات فلش مموری

بازیابی اطلاعات فلش مموری سوخته و خراب در کمترین زمان بوسیله PC-3000 Flash بصورت سخت افزاری. خانه سخت افزار مجهزترین مرکز ریکاوری فلش مموری فرمت شده و یا سوخته. دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات کول دیسک و یا مموری فلش سوخته خود نباشید. ریکاوری مموری  هر برند و هر مدل   MS-MS PRO-MS Duo-MS PRO Duo-Micro MS (M2)-SD-MMC-RS MMC-Mini SD-T Flash-SDHC. پی سی سه هزار فلش PC-3000 Flash SSD edition تنها راه بازیابی اطلاعات ازدست رفته شما می باشد . خانه سخت افزار با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی های روز دنیا این امکان را برای شما فراهم می نماید تا اطلاعات ازدست رفته خود را بدست بیاورید.

نگران از دست رفتن اطلاعات

 کول دیسک و یا مموری فلش سوخته خود نباشید

ریکاوری مموری  هر برند و هر مدل

 MS-MS PRO-MS Duo-MS PRO Duo-Micro MS (M2)-SD-MMC-RS MMC-Mini SD-T Flash-SDHC

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

انواع خرابی فلش مموری:

ایرادات مختلفی برای کول دیسک و یا فلش مموری ها پیش می آید که وقتی آنها را در رم ریدر و یا به پورت USB متصل می نمایید دیگر دیتکت نمی شوند عمده این ایرادات را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

 • خرابی در فرم ویر
 • خرابی در پین های اتصال
 • سوختن کنترلر مموری فلش
 • شکستگی رابط اتصال به کامپیوتر
 • خرابی های سخت افزاری دیگر مانند خازن ها، فیوز ها ، کریستال و…
 • شکستگی برد اصل کول دیسک و یا مموری و یا ترک بر داشتن بر اثر فشار
 • و …

بعضی از این دسته ایرادات قابل حل بوده و فلش مموری یا کول دیسک شما قابلیت کارکردن دوباره را خواهند یافت و اما بعضی دیگر خیر. در این صورت است که به اصطلاح گفته می شود مموری فلش یا کول دیسک سوخته است . آیا شما می دانید این مشکل نیز قابل حل می باشد و اطلاعات شما قابل بازیابی؟

متاسفانه دیده می شود افراد غیر متخصص دست به عملیاتی میزنند تا بتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند که در 99% موارد نه تنها به اطلاعات آن مموری فلش یا کول دیسک نمی رسند بلکه صدمات جبران ناپذیری نیز به سیستم وارد می نمایند. توجه شما به چند نکته جلب می نمایم:

 • به هیچ عنوان از هویه برای لحیم کاری در کول دیسک و یا مموری هایی که دارای NAND فلش هستند استفاده نکنید. زیرا به صادگی کل اطلاعات ذخیره شده در این وسایل را نابود می نمایید.
 • به هیچ عنوان سعی در جایگزینی حافظه مموری خود در یک قطعه مشابه دیگر ننمایید.
 • به هیچ عنوان دست خود را بصورت مستقیم به برد و یا آی سی های فلش NAND نزنید .زیرا الکتریسیته ساکن موجود در بدن خود را بصورت مستقیم به آن قطعه شارژ خواهید نمود.
 • به هیچ عنوان سعی در باز نمودن پوشش قطعه در صورتیکه نمی دانید چگونه باید آن را باز کنید ننمایید. گاها” استفاده از ابزار تیز مانند پیچ گوشتی و تیغ می تواند آثار جبران ناپذیر به قطعه وارد کنند.

بگذارید شرحی از عملیات بازیابی اطلاعات اینگونه مموری ها و کول دیسک ها برایتان بدهم. همانگونه که در شکل زیر مشاهده می نماییداینگونه قطعات از چند قسمت اصلی تشکیل شده اند که برجسته ترین آنها :

 بازیابی اطلاعات فلش مموری

در ادامه مطلب قبلی می خواهم چگونگی بازیابی اطلاعات مموری ها و کول دیسک سوخته را برایتان شرح یدهم. برای مثال یک کول دیسک را بررسی خواهیم کرد. عکس زیر بیانگر قطعات داخلی یک کول دیسک می باشد و همانطور که مشاهده می نمایید در تمامی کول دیسک ها و یا مموری های دیگر یک حافظه فلش وجود دارد.

بازیابی اطلاعات فلش مموری

بازیابی اطلاعات فلش مموری

البته این حافظه فلش چندین نوع مختلف را در اینگونه مموری ها پوشش می دهد که عکس زیر بیانگر تنوع این نوع از حافظه های فلش می باشد. در مطالب بعدی مفصل راجع به اینگونه فلش ها و همچنین انواع بایوس مادربرد نیز صحبت خواهیم کرد.

بازیابی اطلاعات فلش مموری

بازیابی اطلاعات فلش مموری

خوب بطور معمول ما با حافظه NAND کارمان را شروع می کنیم و پس از باز کردن قطعه بوسیله یک هات گان ( هوای گرم) این حافظه را از دستگاه جدا می کنیم. در ابتدا بدون اینکه به کول دیسک صدمه وارد شود آن را باز می کنیم.

فلش باز شده

بازیابی اطلاعات فلش مموری

حال کافی است حافظه فلش NANDرا پیدا کرده و کمی خمیر فلکس به پایه های آن بوسیله یک برس نرم نقاشی بمالید تا قلع به راحتی و بدون اکسید شدن ذوب شود تا بتوانید بدون مشکل آن را جدا کنید.

چیپ فلش

بازیابی اطلاعات فلش مموری

 حال با حرارت مناسب بدون آنکه آسیبی به برد و یا حافظه فلش NAND وارد شود آن را گرم کنید و با یک پنس مناسب  قطعه را در زمان ذوب شدن از برد جدا کنید.

آموزش تعمیر فلش مموری

آموزش تعمیر فلش مموری

 پس از جدا کردن قطعه از برد آن را با تینر 10000 فوری و یک مسواک یا برس کاملا” شستو شو دهید تا پایه ها کاملا” از خمیر فلکس عاری شنود زیرا ممکن است کثیفی یا خمیر اضافی باعث شود تا ما نتوانیم اتصال خوبی با پایه ها برقرار کنیم.

تعمیر فلش مموری

تعمیر فلش مموری

بوسیله یک پنس مناسب حافظه فاش NAND را در PC-3000 Flash SSD Edition  در سمت مناسب خودش قرار دهید و حالا برنامه را اجرا کنید .

بازیابی اطلاعات با pc3000

بازیابی اطلاعات با pc3000

 پس از خواندن ID مشخصات  تمامی حافظه های فلش NAND ( گاها” در بعضی از مموری ها یا کول دیسک ها 2 تا 4 عدد حافظه NAND وجود دارد بسته به میزان حافظه ) و سپس بار کردن حاظه تمامی هسته های موجود ، شروع می کنیم به آنالیز کردن اطلاعات و پس از آن  PC-3000 Flash دیتا ها را بازیابی کرده  و فقط کافی است آن ها را به درون یک هارد یا Storage دیگر منتقل نماییم.

تعمیر و ریکاوری فلش

تعمیر و ریکاوری فلش

بازیابی اطلاعات فلش مموری

نرم افزار بازیابی اطلاعات

نرم افزار بازیابی اطلاعات

نرم افزار بازیابی اطلاعات

نرم افزار بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات فلش مموری