آموزش بازیابی هارد SSD Samsung- توضیحاتی بر آموزش بازیابی هارد SSD Samsung : همانگونه که مستحضر هستید در حال حاضر جهت بازیابی اطلاعات هارد SSD دیگر نیازی به جدا کردن حافظه های NAND از روی برد هارد SSD نیست. و ما می توانیم هارد SSD را مستقیما به PC-3000 SSD متصل نماییم.

در مقاله قبل اشاره کردیم به این موضوع که به دلیل بلاک شدن بعضی دستورات در سیستم عامل ویندوز ما نمی توانیم هارد SSD را به یکی از پورت های SATA در مادربرد متصل نماییم. همچنین برای بعضی هارد دیسک ها مانند هارد SSD سامسونگ ما نیاز داریم در هنگام اتصال به PC-3000 از ترمینال استفاده کنیم. جهت برقراری اتصال ترمینال به برد های مختلف هاردهای SSD سامسونگ باید مقدماتی را فراهم کنیم که در این مقاله به شرح آنها خواهیم پرداخت.

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

 • آموزش بازیابی اطلاعات از هارد SSD لپ تاپ های ASUS Zenbook
 • بازیابی اطلاعات هارد مک بوک SSD و مک بوک ایر و پرو
 • بازیابی اطلاعات هارد SSD M.2 – NGFF
 • بازیابی اطلاعات هارد mSATA
 • بازیابی اطلاعات هارد SSD SATA
 • بازیابی اطلاعات هارد دیسک های SSD در فرم Pci Express.
 • بازیابی اطلاعات هارد SSD در فرم هارد اکسترنال.

نحوه متصل نمودن درایو Samsung 840 EVO \ PM851 \ 850 Pro از طریق ترمینال

از نسخه PC-3000 SSD 2.0.3، به بعد ریکاوری درایوهای Samsung 840 EVO و Samsung PM 851 امکان پذیر شده است. یکی از مشکلات عمده این درایوها – کیفیت بسیار بسیار بد تراشه های حافظه NAND است. در نتیجه – تعداد زیادی از خطاهای ECC و اضمحلال NAND حاصل میشود.

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung
آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

ضمنا این خانواده Samsung SSD از ساختار درونی بسیار پیچیده ای از فیرم ویر همراه با سیستم رمز گذاری کامل full Encryption برخوردار است. از این گذشته در این خانواده از درایوهای SSD برای کار با Technological Mode، لازم است تا از رابط ترمینال استفاده کنیم، چرا که در صورت خرابی درونی فیرم ویر FW، فرمان های ATA بلاک می شوند. این بدین معنی است که در صورت نیاز به تغییر حالت درایو به حالت تکنولاجیکال باید ترمینال PC-3000 را وصل کنیم.
در حال حاضر تمام برد های هارد های SATA شناخته شده مانند Samsung 840 EVO \ PM851 \850 Pro دارای سوراخ های خاصی برای اتصال سیم ترمینال هستند. ضمنا” برای درایوهای mSATA این خروجی های ترمینال جایی در لایه های عمیق تر PCB مخفی هستند. در مرحله اول – شما باید پد های مسی مورد نیاز روی برد را پیدا و بوسیله مداد فایبرگلس یا سمباده نرم آن ها را تمیز نمایید.

SAFE MODE حالت امن اتصال کوتاه
رابط های ترمینال

نوع اول

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung
آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

نوع دوم

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung
آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

نوع سوم mSATA 840 EVO \ PM851

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

نوع چهارم  (M.2 – (PM851

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

بازیابی اطلاعات هارد SSD در فرم فلش مموری و USB دیسک.

در این مقاله به شما کمک می کنیم تا رابط ترمینال خود را برای درایوهای Samsung 840 EVO, PM851, 850 Pro بسازید. برای ایجاد آداپتور ترمینال ساده خود به موارد زیر نیاز داریم:

 1. دو سیم دارای رابط دو پینی (من آن را از پنل جلویی کامپیوتر قدیمی خود برداشتم)؛
 2. گیره؛
 3. لاستیک شرینک حرارتی؛
 4.  ترمینال ACE Lab COM؛

آموزش بازیابی هارد SSD Samsung

و در نهایت – آماده هستیم تا برنامه یوتیلیتی PC-3000 Samsung 840 EVO \ PM851 \ 850 Pro را اجرا نموده و با آن کار کنیم!

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید