بازیابی هارد سوخته اگرچه غیر ممکن نیست ولی به طور حتم  ریکاوری آن به تخصص نیاز دارد.سوختن هارد علائمی دارد که با تشخیص درست،بازیابی آن براحتی ممکن خواهد شد.بعد از این مرحله برای  تعمیر هارد سوخته راهی به جز تعویض قطعه معیوب نداریم  و در برخی از موارد باید از برُد مشابه استفاده کنیم.

خانه سخت افزار | مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیرات سخت افزار

در اصطلاح عامیانه مردم هر وسیله ای را که کار نمی کند و یا به درستی کار نمی کند را می گویند سوخته است. در واقع قطعه سوختن به معنی قطعه خراب است. هر چند در قطعات الکترونیکی، چند نوع سوختگی تعریف می‌شود:

بازیابی هارد سوخته به شرط تعویض قطعه معیوب!!

هارد بر اثر نوسانات ولتاژی و یا نگه‌داری بد می‌سوزد. همانطور که در عکس های زیر مشاهده می نمایید برُد هارد دیسک دارای قطعات سوخته شده هستند و بازیابی هارد سوخته در اینجا واقعا کاربرد دارد. در این گونه موارد قطعه بر اثر سوختگی شکل و فرم فیزیکی خود را از دست داده است.

گاهی می توان با تعویض قطعات سوخته، بُرد الکترونیکی هارد را احیاء نمود و دوباره آن عملیاتی  و قابل استفاده کرد و گاهی نیز متاسفانه بر اثر سوختگی شدید بُرد اصلی که قطعات بر روی آنها نصب شده نیز سوخته و به قول معروف جزغاله شده اند و دیگر جایی برای کارگذاشن المان الکتریکی باقی نمانده و تمام اتصالات نیز از بین رفته اند. در این موارد باید کل قطعه تعویض شود.

بازیابی اطلاعات هارد با بُرد سوخته
بازیابی اطلاعات هارد با بُرد سوخته

آیا تعمیر هارد سوخته امکان پذیر است؟

در هر سال چندین کامپیوتر و دیگر قطعات مانند هارد درایو جهت بازیابی اطلاعات هارد سوخته به خانه سخت افزار ارسال میشود. متاسفانه در بعضی موارد قادر به ترمیم و احیاء اطلاعات نیستیم. زیرا المانهای نگه دارنده اطلاعات مانند پلتر های هارد درایو و یا NAND فلش هایی که داده ها را در خود ذخیره می نمایند به کلی نابود شده اند. با این حال بسیاری دیگر که آتش به عمق آنها نفوذ نکرده و فقط بر روی قعطه تاثیر گذاشته را بازیابی می کنیم.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته
بازیابی اطلاعات هارد سوخته

خب بیایید نگاه دقیق تری به موضوع بازیابی اطلاعات هارد سوخته بیاندازیم. چه چیزهایی در هارد ممکن است بسوزند؟ بصورت خیلی ساده و بدون اینکه وارد جزییات ریز بشویم در زمانیکه شما مراجعه می نمایید و درخواست بازیابی اطلاعات هارد سوخته خود را ارائه می کنید امکان دارد ایرادات زیر برایتان پیش آمده باشد:

 1. هارد در مادربرد شناسایی نمی شود.
 2. بُرد هارد سوخته است.
 3. فریمویر هارد مشکل دارد و هارد کار نمی کند.
 4. هد هارد سوخته است.
 5. اسپیندل موتور سوخته است و هارد نمی چرخد.
 6. کنترلر هارد SSD سوخته و شناسایی نمی شود.
 7. هارد SSD سوخته و ظرفیت درست ندارد.
 8. USB درایو و یا مموری سوخته دارید که در کامپیوتر شناسایی نمی شوند.

چرا هارد می سوزد؟

دلایل بسیاری برای شناسایی نشدن هارد  در مادربرد وجود دارد و به این علت که شخص نمیتواند هارد خود را در کامپیوتر مشاهده کند میگوید هارد من سوخته است.

و به جهت بازیابی اطلاعات هارد سوخته مراجعه می نماید.  این مشکل می تواند تمامی مشکلات دیگر را پوشش دهد. دلایل شناسایی نشدن هارد در مادربرد میتواند به شرح زیر باشد اما دقت نمایید هر مورد با مورد دیگر فرق دارد و گاهی یک کیس بخصوص میتواند شالوده ای از چندین ایراد  بصورت مرکب باشد:

 • خرابی برد ( سوختن برد ): طبیعتا وقتی برد هارد شما روشن نمی شود-شناسایی نمیشود، هارد درایو نمی تواند شروع به کار کند و خود را شناسایی کند.
 • خرابی های فریموری : در هارد درایو شما در مکانی دور از دسترس کاربر، میکرومدهایی نوشته شده است. این کد ها بصورت خودکار در زمان روشن شدن هارد درایو فعال میشوند و تمامی عملیات هارد را کنترل می کنند.
 • خرابی هد هارد ( سوختن هد): عموما خرابی هد توام با صدای تق و تق و یا دیگر صداهای ناهنجار هارد می باشد ممکن است هارد روشن شده صدای بد بدهد و یا ختی روشن نشود.
 • خرابی ROM ( سوختن رام) : رام یک آی سی کوچک بر روی برد هارد است که اطلاعات پیش راه انداز در آن قرار دارد و در ابتدای راه اندازی این داده ها هستند که می توانند میکرو کد های فریمویر را در هارد پیدا کنند و راه اندازی کنند.
 • خرابی کانکتور رابط هارد: گاهی کانکتور های هارد درایو کثیف، شل و یا می شکنند و ارتباط خوبی برقرار نمی کنند تا هارد درایو به کامپیوتر متصل شود.
 • سوختگی کانکتور اتصال به کامپیوتر: بسیار شاهد این هستیم که کاربران کابل اتصال برق هارد SATA را برعکس جامیزنند و به دلیل جابجا شدن ولتاژ ۵ و ۱۲ ولت المانهای الکتریکی آتش گرفته و حتی سوکت نیز بر اثر حرارت آب می شود.

هارد سوخته چه علائمی دارد؟

سوختن هارد نشانه هایی دارد.اگر هارد بسوزد لزومی ندارد که نشانه هایی از سوختن در آن مشاهده شود،بلکه می تواند این سوختگی به دلایل زیر باشد:

۱-برد هارد سوخته است

برد هارد دیسک ممکن است نشانه هایی از سوختگی فیزیکی داشته باشد و هم هیچگونه تغییر فیزیکی و سوختگی نداشته باشد. در هر دو صورت به این دلیل که برد هارد سوخته و خراب است هارد درایو شما کار نخواهد کرد. توجه داشته باشید در صورت سوختگی برد هارد شما امکان این وجود دارد که به مدیا ( قوطی هارد درایو شامل پلتر، هد و…) آسیب وارد شود. در بعضی موارد سوختن برد هارد موجب سوختن هد هارد درایو شما نیز میشود. بسیار مهم است که در تست و بررسی اولیه مشتری کاملا” از ایراد پیش آمده بر روی قطعه آگاه باشد. همچنین متخصص باید تست های دقیق انجام دهد تا تمامی خرابی های پیش آمده را قبل از هرگونه اقدامی شناسایی کرده و به اطلاع مشتری برساند. تشخیص خرابی هارد کاری دقیق و نیازمند سال ها تجربه می باشد. متخصصین ما در خانه سخت افزار به جهت صرفه جویی برای مشتری در صورت امکان برد هارد را تعمیر و ترمیم می کنند که به مانند روز اول کار خواهد کرد.

در شکل زیر سوختگی برد هارد به دلیل اتصال برعکس کابل برق دیده می شود.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته
بازیابی اطلاعات هارد با برد سوخته

«هزینه بازیابی اطلاعات» در زمان سوختن برد هارد صرفا بسنده می شود به : هزینه تست و بررسی + هزینه خرید یک برد سالم و تعویض آن .

توجه: بسیار دیده ایم مشتری صرفا تمایل به خرید یک برد سالم دارد اما به دو نکته توجه نمی نماید:

هم سان سازی برد جدید

در حال حاضر با وجود هارد درایو های جدید امکان جابجا کردن برد خراب با برد سالم وجود ندارد و حتما قبل از جاگذاری برد جدید باید رام برد خراب به برد سالم انتقال یابد. که خود مقوله ای است.

تست هارد پس از تعویض برد

آیا هارد شما سالم است؟ یکی از وظایف متخصصان هارد در زمان تعویض برد و احیاء هارد شما این است که هارد درایو تست شود و از سلامت آن آگاه شوید. اتفاق می افتد مشتری به محض تعویض برد و دیتکت شدن هاردش آن را گرفته و می رود اما پس از چند روز بازگشته و اعلام می کند هاردش خراب است !!!! خیلی از مشتریان به این دلیل که در هزینه صرفه جویی کنند با این مشکل روبرو میشوند. و مشکلاتی را هم برای خودشان و هم برای فروشنده برد هارد ایجاد می نمایند.

۲-خرابی فریمویر هارد

همانطور که در جریان هستید میکروکد هایی در هارد درایو وجود دارند که از دید کاربر پنهان هستند. هر یک از این میکروکد ها را یک ماژول Module می نامند. هر ماژول عهده دارد یک وظیفه خاص در هارد درایو است. برای مثال اطلاعات مربوط به مدل ، سریال، ظرفیت و… و یا سکتور های خراب و نقشه سکتور های سالم، همچنین جداول مناطق مختلف هارد از نظر جغرافیا Zone Allocation Table و مجموعه این اطلاعات یا بصورت ساده مجموعه این ماژول ها فریمویر هارد درایو  Frimware را تشکیل می دهند. فریمویر هارد درایو در مناطقی بر روی سطح پلتر کارگذاری شده است که به نام  ناحیه سرویس Service Area و یا بصورت مختصر SA نامیده میشود. در صورت خرابی در ناحیه سرویس و آسیب دیدن بعضی از ماژول های اصلی هارد درایو شما ممکن است به ایرادات زیر برخورد نمایید:

 • هارد درایو به علت خرابی firmware  روشن نمی شود.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن می شود اما در مادربرد شناسایی نمی شود و کار نمی کند.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده اما خود را به درستی معرفی نمی کند و با اسامی اشتباه شناسایی شده و کار نمی کند.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده اما ظرفیت کامل و یا درست ندارد و گاهی با ظرفیت صفر شناسایی میشود و کار نمی کند.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده شناسایی میشود ولی مشکل بدسکتور دارد.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده شناسایی میشود اما پسورد دارد و به سکتور ها دسترسی وجود ندارد.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن میشود بصورت درست شناسایی میشود ولی به دلایل نامعلوم برای کاربر کار نمی کند و نمی تواند بر روی آن ویندور یا دیگر اپریشن سیستم ها را نصب نماید.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده کامل و درست شناسایی می شود اما بسیار کند است و سیستم را به هنگ میبرد. کاربر قادر به جابجایی اطلاعات نیست و یا به سختی این کار را انجام می دهد.
 • هارد درایو به علت خرابی firmware روشن شده درست شناسایی می شود همچنین ظرفیت کامل دارد کلیه پارتیشن ها ظاهر میشوند ولی بعضی از آنها و اطلاعاتشان در کمال تعجب در دسترس نیستند
 • و بسیاری موارد دیگر که خرابی فریمویر هارد موجب اخلال در کار هارد درایو می شود.

۳-هد هارد آسیب دیده است

در مواردی بازیابی اطلاعات هارد سوخته مربوط می شود به خرابی هد هارد درایو. در این موارد عموما یا هارددیسک روشن نمیشود و یا اگر روشن بشود به سکتور ها و یا داده ها دسترسی نداریم و تقریبا در ۸۰% موارد  صدای تق تق از هارد شنیده میشود و یا هارد صداهای ناهنجار تولید می کند.

در این موارد پس از تست اولیه و کسب اجازه از مشتری هارد درایو به درون کلین روم رفته و عملیات تست و تخمین خرابی انجام می شود. در صورتی که امکان جراحی هارد درایو وجود داشته باشد تعویض هد هارد انجام میشود. البته تمام این عملیات جراحی هارد و تعویض هد در درون کلین روم و با استفاده از قطعات اهداء شده از یک هارد مشابه انجام می پذیرد.

پیشنهاد میکنیم بخوانید:

باید یادآور بشوم همیشه اینطور نیست که هد هارد سوخته باشد گاهی هد هارد به علت ضربه و یا شوک می شکند. به عکس پایین دقت کنید:

بازیابی اطلاعات هارد سوخته
بازیابی اطلاعات هارد سوخته

۴-اسپیندل موتور خراب است و هارد نمی چرخد

یکی دیگر از مشکلات هارد دیسک در زمان مراجعه مشتری و در خواست  بازیابی اطلاعات هارد سوخته اش ، این است که موتور هارد دیسک ( اسپیندل موتور) خراب است.

این ایرادی شایع برای برخی مدل های هارد درایو بخصوص هارد های ۳.۵ اینچی سیگیت است. بوش های اسپیندل موتور جام کرده و دیگر موتور قادر به چرخش نیست. به همین علت هارد درایو روشن نشده و شناسایی و کار نخواهد کرد.  در حقیقت اسپیندل موتور پلتر ها یا همان دیسک های هارد درایو را که اطلاعات بروی آن ها نوشته میشود را می چرخاند. سرعت چرخش از ۵۴۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دور در دقیقه برای هارد درایو های امروزی بسته به مدل و برند هارد متفاوت است. در یک چنین سرعت هایی کوچکترین شوک ، ضربه و … می تواند خسارات جبران ناپذیری به هارد وارد نماید و درجا قطعت را خرد نماید.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته
بازیابی اطلاعات هارد در صورت خرابی اسپیندل موتور

چکیده:

سوختن هارد از جمله مشکلاتی است که فقط در صورت تعمیر یا تعویض قطعه اطلاعات آن ریکاوری خواهد شد.بنابراین اگر اطلاعات مهمی روی هارد خود ذخیره ندارید،بازیابی اطلاعات ان مقرون به صرفه نیست؛ چرا که هارد تعمیر شده به ندرت به روز اول باز می‌گردد .بنابراین اگر نگران هزینه بازیابی اطلاعات هارد خود هستید توصیه می کنیم از شرکت های معتبر یازیابی اطلعات برای ریکاوری هارد خود مشورت بگیرید.برای مشاوره می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید.

سئوالات متدوال

چرا هارد می سوزد؟

اگر سوختن بر اثر آتش را در نظر نگیریم، می توانیم موارد زیر را به عنوان مهمترین عوامل سوختن هارد معرفی کنیم.این موارد عبارتند از:

 • ۱- سوختن به دلیل نوسان برق
 • ۲- سوختن هارد به دلیل اتصال اشتباه کانکتور برق
 • ۳- نوسان در پورت های USB هارد دیسک
 • ۴- ریختن مایعات روی هارد دیسک
آیا صداهای غیر عادی در هارد نشانه سوختن آن است؟

شنیدن صدای نامتعارف از هارد،مثل کلیک یا تق تق معمولا به علت خرابی فیزیکی هارد است و به سوختن هارد دیسک مربوط نمی شود .در این حالت بُرد هارد توانسته آن را روشن کرده و باعث چرخیدن اسپیندل موتور شود و سوختن هارد در این مورد بی معنی می باشد .

اگر برد هارد دیسک بسوزد، می توانیم با تعویض برد خراب با برد سالم هارد را تعمیر کنیم ؟

خیر ، روی برد(pcb) قطعه ای به نام ROM وجود دارد که در اغلب هارد دیسک ها منحصر به فرد بوده و مختص همان هارد است. در صورت عدم هم خوانی ROM روی برد جدید هارد به هیچ عنوان شناسایی نمی شود.

آیا با تعویض برد سوخته،هارد ریکاوری و تعمیر می شود؟

خیر،تعویض یا اصلاح بُرد خراب اولین و مهم ترین عامل تشخیص خرابی بوده و در ۵۰% موارد هارد نیاز به اصلاح فریم ویر ، جراحی هارد دیسک و موارد دیگری برای بازگرداندن اطلاعات نیز وجود دارد.

آیا ریکاوری هارد سوخته، با نرم افزارهای موجود امکان پذیر است؟

خیر.بازیابی اطلاعات از هارد سوخته، با استفاده از یک نرم افزار عادی امکان پذیر نیست.اساسا بازیابی این نوع از هارد نیارمند ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است.مراکز بازیابی اطلاعات در صورت بروز این مشکل ، از دستگاه های مخصوص بازیابی مانند pc3000 استفاده می‌کنند.این دستکاه مخصوص ریکاوری طراحی شده و برنامه آن نیز منحصر به فرد است.در حال حاضر «خانه سخت افزار» نماینده انحصاری این دستگاه در ایران است.

هزینه تعمیر هارد سوخته، چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه بازیابی هارد سوخته به عوامل مختلفی از جمله:برند هارد،مقدار حجم بازیابی،زمان صرف شده برای بازیابی و ... وابسته است.برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید مطلبی را که با عنوان هزینه ریکاوری هارد نوشته شده مشاهده کنید و یا از مشاوره رایگان مرکز بازیابی خانه سخت افزار بهره مندشوید.

۳.۹/۵ - (۷ امتیاز)

22 دیدگاه برای “آیا بازیابی اطلاعات هارد سوخته امکان پذیر است؟

 1. mahfam گفته:

  سلام خسته نباشیذ
  چند وقت پیش هارد لب تاب من سوخت و اطلاعات روی هارد هم برام خیلی مهمه
  طراجی هام و زحمتای چند وقته ام روشه
  میخواستم بدونم شما میتونید ریکاوریش کنید یا نه ؟
  . اینکه هزیته اش چقدر میشه
  هارد لب تابم ۶۲۰ گیگ هست . مارگش هم ام اس ای
  ممنون

  ۳
  ۱
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام ممنون
   ما هارد ام اس ای نداریم
   بله قابل بازیابی است اما اول باید بررسی بشه
   هزینه بر اساس نوع خرابی مشخص میشه اول بررسی میشه بعد هزینه با شما هماهنگ و نوع خرابی اعلام میشه در صورت موافقت ادامه کار انجام میشه

   ۱۰
   ۲
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اگر مطالب رو توی سایت به درستی مطالعه کنید متوجه میشین سوختن هارد باعث از بین رفتن اطلاعات نخواهد شد بلکه فقط برد فیزیکی هارد اسیب می بینه و هارد دیگه بالا نیامده که شما چک کنید ببینید اطلاعات هست یا نه.
   پس وقتی که دارین محتوای داخلی هارد رو می بینید ومتوجه میشین اطلاعات نیست پس هاردمشکل سوختن برد نداشته ومشکل هارد جای دیگه است.

   ۳
   ۰
 2. روح اله جوکار گفته:

  سلام.خسته نباشید.من۱هاردساتادارم که با چندتکه کابل مخصوص بصورت اکسترنال استفاده میکردم ولی الان مدتی هست که وصلش میکنم بالا نمیاد ۱سری صداهایی میده وخاموش میشه.میشه بکید ایرادش چیه؟؟

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   بهتره ابتدا از کابل و مبدل های sata به usb خود مطمعن شوید.بعد از اطمینان از سالم بودن این رابط ها هارد شما با وجود سر وصدا احتمالا هد هارد اسیب دیده اگر اطلاعات مهمی نداشته باشین هارد ارزش تعمیر مجدد نداشته در غیر این صورت با جراحی می توان اطلاعات را نجات داد اما برای بررسی دقیق تر حتما باید هارد را برای بررسی بیشتر به شرکت ارسال کنید.

   ۲
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   باید ارسال کنید شرکت هارد سوخته چندان معنا ندارد در نهایت برد هارد اسیب می بیند باید هارد رو کارشناسان ما بررسی کنند در بعضی از مواقع هم میشه هارد رو نجات داد هم اطلاعات را در بعضی از مواقع اما فقط میشه یکی رو نجات داد بهتره ارسال کنید بررسی کنم بعد خدمتتون بگم

   ۱
   ۰
 3. mehrnaz گفته:

  سلام من یک هارد اکسترنال دارم که الان توسط لپ تاپم شناسایی نمیشه . ازش صدای تیک تیک میاد ولی چراغش روشن میشه . برام خیلی مهمه که اطلاعاتش برام حفظ بشه . به نظرتون چقدر احتمال داره اطلاعاتش برام بازیابی بشه ؟

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   این صدا اصولا می تونه به خاطر گیر گردن هد روی سطح پلتر باشه
   باید ارسال کنید درب اصلی هارد باز بشه و هد در محل اصلی با تجهیزات و در کلین رم باز شده و جراحی انجام بشه و اطلاعات رو ریکاوری کرد

   ۰
   ۰
 4. بیت اله فرجی گفته:

  با سلام و احترام
  من یک هارد سیگیت یک ترا چند سال قبل خودم رو کامپیوتر نصب کردم و همراه آن یک هارد سامسیونگ ۵۰۰ گیگ همزمان کار می کردند. رفته رفته سرعت سیستم کند شد و آخراش بعد از یک الی دو سال دیگه اطلاعات نشان نداد و بعد از روشن شدن کامپیوتر از طریق هارد سامسونگ دیگه درایوهای هارد سیگیت کلا می پرید. و آخرین بار هم دیگه سیستم بالا نیامد مجبور شدم از مادر برد جداش کنم . ولی توی تنظیمات مادر برد اسمش را شناسی می کنه و در خطای هنگام روشن شدن می گه مک آدرس شناسایی نشد. لطفا بفرمایید مشکلش اصلیش چیه و چه قطعه ای آسیب دیده و بعد اینکه آیا قابل تعمییر و بازیابی اطلاعات است یا نه .
  و هزینه آن چقدر است. با تشکر شماره تماس ۰۹۱۸۳۲۸۶۵۴۴

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   این کار هایی که انجام می دین فایده نداره هارد شما دچار عدم شناسایی به خاطر خرابی احتمالا فیزیکال شده.
   شناسایی اسم در اصل شناسایی برد هارد دیسک است نه شناسایی هارد!
   در اصل قطعه ای اسیب ندیده هارد شما ممکنه دچار بدسکتور زیاد خرابی هد یا خرابی های دیفکت لبست شده که باید اول مشکل حل تا اجازه دسترسی به اطلاعات ازاد شود.

   ۰
   ۰
 5. امیر محمدیان گفته:

  سلام وقت بخیر ضمن تشکر از شرکت خانه سخت افزار که با پیگیری و کار بسیار حرفه ای و دقیقشون اطلاعات پاک شده سیستم های شرکت ما را برگردوندن و مارو از صرف هزینه و وقت اضافی و سرسام آور مصون داشتند . سپاس از شما پایدار باشید

  ۰
  ۰
 6. زهراکاروان گفته:

  سلام
  من چند روزی میشد که درگیر کارای بازیابی اطلاعات رمم بودم،هرجا رفتم یه جواب منفی،بعد از چند جا بلاخره خانه سخت افزار رو بهم معرفی کردند،میتونم بگم بهترین جا برای ریکاوری هست،ممنون از زحمتات خانم کاروان عزیز که انقدر با حوصله و کامل و همچنین قیمت خوب کارو منورو اوکی کرد،میتونید با خیال راحت کار بازیابی هارد،مموریتون رو به خانم کاروان بسپارید و اسوده خاطر باشید.

  ۲
  ۰
 7. شقایق گفته:

  سلام
  من چند روزی میشد که درگیر کارای بازیابی اطلاعات رمم بودم،هرجا رفتم یه جواب منفی،بعد از چند جا بلاخره خانه سخت افزار رو بهم معرفی کردند،میتونم بگم بهترین جا برای ریکاوری هست،ممنون از زحمتات خانم کاروان عزیز که انقدر با حوصله و کامل و همچنین قیمت خوب کارو منورو اوکی کرد،میتونید با خیال راحت کار بازیابی هارد،مموریتون رو به خانم کاروان بسپارید و اسوده خاطر باشید.

  ۲
  ۰
 8. محمد صدرا حاج رضایی گفته:

  سلام و عرض ادب من یک هارد دارم که یک اتفاقی براش افتاد حالا شرح خلاصش این هست که هارد به تلویزیون وصل بود و یک فیلم در حالت پخش بود من فیلم را استاپ کردم و چند ساعت به حالت استاپ بوده فیلم بعد تلویزیون را خاموش کردم بعد از این اتفاق هارد رو به تلویزیون و لبتاپ وصل کردم در هیچ کدوم هارد را برایم باز نکرد به نظر شما مشکل از کجا هستش و آیا درست میشود یا خیر؟

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام وقت بخیر
   هارد اصلا مناسب استفاده با تلوزیون نیست چون سیستم عامل ها یکی نیست به مرور زمان هاردتون رو خراب می‌کند یا باعث ارور فرمت دادن هارد میشه
   حال باید هارد رو بیارید براتون چک کنم و دیتا رو ریکاوری کنیم

   ۰
   ۰
 9. سارا گفته:

  هارد من تقریبا یک سال پیش از فاصله حدودا یک متر افتاد زمین و ازون روز دیگه کار نکرد ینی وقتی به لپ تاپ وصلش میکنم روشن میشه ولی لپ تاپ نمیخونتش و اصلا بالا نمیاد میخواستم بپرسم امکان تعمیرش وجود داره؟ اینم بگم از لحاظ ظاهری سالمه و فقط همون یکبار اون اتفاق افتاد

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید