بازیابی اطلاعات از فلش سوخته بازیابی مموری سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته در خانه سخت افزار بصورت سخت افزاری بوسیله PC-3000 Flash انجام میشود. ایرادات مختلفی ممکن است برای یک مموری فلش بروز کند اما اطلاعات درون یک حافظه NAND ذخیره شده است. ما آن حافظه را از قطعه جدا کرده و درون ابزارآلات خاص گذاشته ، آن را شناسایی نموده و شروع به خواندم اطلاعات صفر و یک آن می نماییم. سپس اطلاعات را به درستی در کنار هم چیده و از مترجم مخصوص و مشابه قطعه سخت افزاری کنترلر آن درایو استفاده نموده و داده ها را ترجمه می کنیم و در آخر اطلاعات آن را استخراج می نماییم. حافظه های فلش دارای انواع و اقصام مختلفی هستند مانند قلم ، درایو های USB ، مموری های SD و ماکرو SD و … که کاربرد های فراوانی دارند از جمله حافظه های گوشی های موبایل و دوربین دیجیتال و… . به دلیل کوچک بودن و نداشتن قطعات مکانیکی حمل و نقل آنها آسان است. ما توصیه میکنیم که اطلاعات مهم خود را در درون اینگونه اناره ها ذخیره ننمایید زیرا بازیابی اطلاعات از فلش سوخته کار آسانی نیست و همچنین هزینه ای شاید چندین برابری نسبت به قیمت خود قطعه دارد. به همین دلیل بهتر است بیشتر مراقب اطلاعات ذخیره شده خود در درون درایو های فلش یو اس بی باشید. چندین ایراد شایع وجود دارد که کاربران عموما” با آن ها برخورد می کنند. در زیر سعی کرده ایم این ایرادات را بررسی نماییم:

 • Unable to Safely Remove a USB Device قادر به قطع ارتباط در حالت امن نمی باشد: حتما” توصیه می شود قبل از کشیدن کابل یا خود قطعه از درگاه USB بر روی آیکون کوچک در سمت راست گوشه پایین صفحه نمایش که برای جدا سازی امن قطعه USB تعبیه شده است کلیک کنید. اما گاهی پیغام زیر به شما نمایش داده میشود . بهتر است موارد زیر را چک کنید:
 1. عملیات کپی ، جابجایی اطلاعات و پردازش داده ها در حال انجام نباشد.
 2. هیچ یک از اطلاعات درون درایو USB شما در برنامه ای در حال اجرا باز نباشد.
 3. اگر موردی نیافتید Task Manager را باز کنید و برنامه های در حال اجرا در پشت صحنه را ببندید شاید که یکی از آنها درایو شما را مشغول کرده است.

توجه کنید به هیچ عنوان با اعلام زور قطعه را جدا نکنید زیرا احتمال آسیب رساندن به قطعه زیاد خواهد بود. 

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

 • USB device not recognized problem درایو یو اس بی شناسایی نمیشود: گاهی یک درایو USB را به کامپیوتر متصل می کنید اما چیزی نمایش داده نمیشود. ممکن است ایرادات زیر موجب متصل نشدن درایو به سیستم عامل باشد:
 1.  مشکلات بایوس
 2. ناپایداری ولتاژ راه انداز درایو USB
 3. خرابی اطلاعات درون درایو یو اس بی
 4. مشکل در سازگاری قطعه ، سیستم عامل ، کامپیوتر و یا درگاه USB
 5. ایرادات فیرم ویری در درایو یو اس بی
 6. و…
بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

 • USB Device Is Not Accessible غیر قابل دسترس بودن : خیلی ناراحت کننده است که پیغام غیر قابل دسترس بودن اطلاعات را در زمان اتصال قطعه به کامپیوتر ببینیم. بدتر از آن دیدن پیغامی مبنی بر فرمت نمودن درایو است. هیچ اطلاعاتی در درایو قابل دیدن نیست. عموما” مشکل میتواند ویروسی شدن قطعه و یا خرابی فایل سیستم باشد. باید قطعه را کاملا” بررسی نمود.
بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

 

 

 

نگران از دست رفتن اطلاعات خود از

 کول دیسک و یا مموری فلش سوخته خود نباشید

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

PC-3000 Flash SSD edition تنها راه بازیابی اطلاعات ازدست رفته شما می باشد . خانه سخت افزار با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی های روز دنیا این امکان را برای شما فراهم می نماید تا اطلاعات ازدست رفته خود را بدست بیاورید.

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته بازیابی مموری سوخته PC-3000 Flash

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته بازیابی مموری سوخته PC-3000 Flash

ایرادات مختلفی برای کول دیسک و یا فلش مموری ها پیش می آید که وقتی آنها را در رم ریدر و یا به پورت USB متصل می نمایید دیگر دیتکت نمی شوند عمده این ایرادات را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود:

 • سوختن کنترلر مموری فلش
 • خرابی های سخت افزاری دیگر
 • خرابی در فرم ویر
 • شکستگی برد اصل کول دیسک و یا مموری
 • خرابی در پین های اتصال

بعضی از این دسته ایرادات قابل حل بوده و فلش مموری یا کول دیسک شما قابلیت کارکردن دوباره را خواهند یافت و اما بعضی دیگر خیر. در این صورت است که به اصطلاح گفته می شود مموری فلش یا کول دیسک سوخته است . آیا شما می دانید این مشکل نیز قابل حل می باشد و اطلاعات شما قابل بازیابی؟

متاسفانه دیده می شود افراد غیر متخصص دست به عملیاتی میزنند تا بتوانند به اطلاعات دسترسی پیدا کنند که در 99% موارد نه تنها به اطلاعات آن مموری فلش یا کول دیسک نمی رسند بلکه صدمات جبران ناپذیری نیز به سیستم وارد می نمایند. توجه شما به چند نکته جلب می نمایم:

 • به هیچ عنوان از هویه برای لحیم کاری در کول دیسک و یا مموری هایی که دارای NAND فلش هستند استفاده نکنید. زیرا به صادگی کل اطلاعات ذخیره شده در این وسایل را نابود می نمایید.
 • به هیچ عنوان سعی در جایگزینی حافظه مموری خود در یک قطعه مشابه دیگر ننمایید.
 • به هیچ عنوان دست خود را بصورت مستقیم به برد و یا آی سی های فلش NAND نزنید .زیرا الکتریسیته ساکن موجود در بدن خود را بصورت مستقیم به آن قطعه شارژ خواهید نمود.
 • به هیچ عنوان سعی در باز نمودن پوشش قطعه در صورتیکه نمی دانید چگونه باید آن را باز کنید ننمایید. گاها” استفاده از ابزار تیز مانند پیچ گوشتی و تیغ می تواند آثار جبران ناپذیر به قطعه وارد کنند.

بازیابی اطلاعات از فلش سوخته

در ادامه مطلب قبلی می خواهم چگونگی بازیابی اطلاعات مموری ها و کول دیسک سوخته را برایتان شرح یدهم. برای مثال یک کول دیسک را بررسی خواهیم کرد. عکس زیر بیانگر قطعات داخلی یک کول دیسک می باشد و همانطور که مشاهده می نمایید در تمامی کول دیسک ها و یا مموری های دیگر یک حافظه فلش وجود دارد.

 

البته این حافظه فلش چندین نوع مختلف را در اینگونه مموری ها ژوشش می دهد که عکس زیر بیانگر تنوع این نوع از حافظه های فلش می باشد. در مطالب بعدی مفصل راجع به اینگونه فلش ها و همچنین انواع بایوس مادربرد نیز صحبت خواهیم کرد.

 

خوب بطور معمول ما با حافظه NAND کارمان را شروع می کنیم و پس از باز کردن قطعه بوسیله یک هات گان ( هوای گرم) این حافظه را از دستگاه جدا می کنیم. در ابتدا بدون اینکه به کول دیسک صدمه وارد شود آن را باز می کنیم.

حال کافی است حافظه فلش NANDرا پیدا کرده و کمی خمیر فلکس به پایه های آن بوسیله یک برس نرم نقاشی بمالید تا قلع به راحتی و بدون اکسید شدن ذوب شود تا بتوانید بدون مشکل آن را جدا کنید.

 حال با حرارت مناسب بدون آنکه آسیبی به برد و یا حافظه فلش NAND وارد شود آن را گرم کنید و با یک پنس مناسب  قطعه را در زمان ذوب شدن از برد جدا کنید.

 پس از جدا کردن قطعه از برد آن را با تینر 10000 فوری و یک مسواک یا برس کاملا” شستو شو دهید تا پایه ها کاملا” از خمیر فلکس عاری شنود زیرا ممکن است کثیفی یا خمیر اضافی باعث شود تا ما نتوانیم اتصال خوبی با پایه ها برقرار کنیم.

بوسیله یک پنس مناسب حافظه فاش NAND را در PC-3000 Flash SSD Edition  در سمت مناسب خودش قرار دهید و حالا برنامه را اجرا کنید .

 پس از خواندن ID مشخصات  تمامی حافظه های فلش NAND ( گاها” در بعضی از مموری ها یا کول دیسک ها 2 تا 4 عدد حافظه NAND وجود دارد بسته به میزان حافظه ) و سپس بار کردن حاظه تمامی هسته های موجود ، شروع می کنیم به آنالیز کردن اطلاعات و پس از آن  PC-3000 Flash دیتا ها را بازیابی کرده  و فقط کافی است آن ها را به درون یک هارد یا Storage دیگر منتقل نماییم.

28 پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   ذخیره سازهای فلش از آی سی های NAND بهره میبرند . عموما” کنترلر و یا دیگر قطعات به مشکل برخورد میکنند میتوانید آن را به کارگاه ارسال نمایید تا بوسیله PC-3000 Flash آی سی NAND آن را بازیابی اطلاعات کنیم البته اگر آی سی سالم باشد. منتظر شما هستیم.
   خانه سخت افزار

   پاسخ
 1. احسان
  احسان گفته:

  باسلام فلش من به کامپیوتر وصل بود به وسیله یکی اردوستان ضربه خورد کج شد پایه هایش شکست. اطلاعاتش بر میگرده یانه ؟ با سپاس از جوابتون

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بله چرا که نه. توصیه میکنم آن را به کارگاه خانه سخت افزار ارسال نمایید و از لحیم کاری بر روی آ« اجتناب کنید. زیرا لحیم کاری باعث ازبین رفتن اطلاعات شما خواهد شد.

   پاسخ
 2. میثم خیاط عجمی
  میثم خیاط عجمی گفته:

  سلام فلش رو روی کامپیوتر میزنم ازم میخاد فرمت کنم . ولی اطلاعاتم ارشیو کارهامه . چیکار کنم که فلش رو باز کنه تا اطلاعاتم رو بردارم بعد فورمت کنم؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   باید فلش رو به کارگاه ارسال کنید تا کامل چک شود و اطلاعات آن استخراج شود. هر احتمالی موجود است از ایرادات نرم افزاری تا سخت افزاری باید بررسی شود.

   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
 3. مریم
  مریم گفته:

  سلام ببخشید من فلشم Write Protect شده.. چجوری باید فرمتش کنم؟ درست میشه؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   در اینترنت سرچ کنید راه های بسیاری وجود دارد که می توانید تست بفرمایید. خانه سخت افزار فلش درایو را تعمیر نمی کند صرفا” بازیابی اطلاعات فعالیت ما بر روی این قطعه میباشد. در صورت نیازمندی به اطلاعات میتوانید قطعه را به کاگاه ارسال کنید.
   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
 4. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام، من فلشمو دادم به کافینت تا یه فایلی رو برام پرینت بگیره، اونم اول فلشو ویروس کشی کرد اما بعدش دیگه کار نکرد الانم هرچی فلشو تو سیستم میزنم دیگه جواب نمیده… یعنی الان فلش من سوخته؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   باید دیده و تست شود. به کارگاه ارسال بفرمایید تا بررسی های لازم انجام شود.

   پاسخ
 5. باران
  باران گفته:

  سلام وقت شما بخیر – زمانیکه فلشمو به کامپیوتر وصل میکنم هیچ چیزی نشون نمیده – تو خونه که زدم به لپتاپم این طوری شد متاسفانه- ولی فایلام خیلی خصوصی و خانوادگیه- با کسی که اطلاعات رو بازیابی میکنه چطوری میشه ب طور مستقیم صحبت کنم؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام دوست من
   با خانه سخت افزار تماس بگیرید و درخواست نمایید که با یکی از تکنسین های بازیابی اطلاعات گپ بزنید و یا تشریف بیاورید شرکت.
   همچنین میتوانید سوالات خود را در ایمیل info@ihhco.com مطرح نمایید.

   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   خانه سخت افزار در خدمت شما است. تماس بگیرید و درخواست صحبت با تکنسین بازیابی اطلاعات از NAND فلش جناب آقای امیری را بفرمایید. ضمنا” می توانید تشریف بیاورید و در کارگاه شما را ملاقات کنیم.
   با تشکر از تماس شما.

   پاسخ
 6. قلیزاده
  قلیزاده گفته:

  سلام
  وقتی فلشم رو میزنم به سیستم شدیدا داغ میشه و اصلا سیستم نمیتونه فلش رو باز کنه.اطلاعات داخل فلش خصوصیه و من میخوام حتما همشونو برگردونم .شمامیتونید این کارو برام انجام بدید؟ هزینش چقدمیشه حدودا ؟بایدچیکارکنم؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام . از اتفاقی که برای شما افتاده بسیار متاسفم. ما بوسیله PC-3000 Flash چیپ NAND داخل قطعه را استخراج کرده و در دستگاه خوانده و ترجمه می کنیم. باید اول دید نوع فلش مموری شما چیست و آیا اصلا” امکان بازیابی آن وجود دارد؟ در هر صورت تا ایراد مشخص نشود نمی توان قیمتی را داد. با این حال تست و بررسی حافظه شما مجانی است و تا زمانی که اطلاعاتی نبرده اید هیچ هزینه ای متقبل نخواهید شد. جهت تست به کارگاه مراجعه فرمایید. با تشکر از تماس شما.

   پاسخ
 7. گلاره
  گلاره گفته:

  سلام وقت شما بخیر…
  ببخشید مموری دوربینمو سگ گاز زده یکم روی قسمت پین اش خط افتاده به کامپیوتر هم وصل میکنم باز نمیکنه .. میخواستم بدونم ممکنه اطلاعاتی که داخلش هست برگرده؟؟؟؟:(((((

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام. اگر به آی سی NAND حافظه مموری شما آسیب نرسیده باشد بله اطلاعات قابل بازیابی خواهد بود.
   از تماس شما متشکریم

   پاسخ
 8. یاسر
  یاسر گفته:

  با سلام
  فلش مموری من از این اچ پی های کامل فلزی است ک برد نداره فقط ی قطعه سیاهرنگ داره آیا اطلاعاتش قابل بازیابی است؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بله اطلاعات شما قابل بازیابی است. باید سیک کشی های بسیار ظریفی انجام شود . اگر اطلاعات برایتان ارزشمند است به کارگاه خانه سخت افزار ارسال بفرمایید.
   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   باید برد آن بررسی شود. برای این گونه NAND Flash ها سیم کشی های ظریف و خاصی انجام میشود. اما باید اول کامل بررسی شوند. ابزارهای خاصی برای اینکار نیز در خانه سخت افزار موجود هست.
   با تشکر از شما

   پاسخ
 9. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام
  هزینه بازیابی یک فلش دیسک با عیب سخت افزازی چقده؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   اول از همه بستگی دارد به نوع و مدل آیا فلش دیسک شما از نوع USB درایو است و یا کارت های حافظه؟ از چه نوع آی سی NAND بهره میگیرد و ایرادش چیست؟ آیا المانی الکترونیکی که قابل تعویض باشد و کل برد ترمیم شود خراب است؟ آیا ایراد غیر قابل ترمیم است و باید آی سی NAND فاش جدا شده و با PC-3000 خوانده شود؟ آیا قطعه یکپارچه است Monolith و یا … من همیشه به دیگران میگویم که هیچ دکتری تا مریضش را ویزیت نکرده نسخه نمی نویسد !!! احتیاج است قطعه شما و خرابی آن بررسی شود. اگر بخواهم در این وضعیت با شما صادق باشم بهتر است قیمتی اعلام نکنم زیرا ممکن است با هینه چند ده میلیون تومان هم اطلاعات شما بازگشت پذیر نباشد و یا با چند هزارتومان همه چیز درست شود.
   در خانه سخت افزار مرزی وجود دارد بین مرحله تست و استخراج اطلاعات . تا پایان مرحله تست و اعلام گزارش دقیق خرابی به شما هیچ هزینه ای متحمل نخواهید شد و بلکه ایراد قطعه را نیز درخواهید یافت کاملا” رایگان. توصیه میکنم قطعه خود را به کارگاه ارسال نمایید.
   با تشکر از تماس شما.

   پاسخ
 10. نیلو
  نیلو گفته:

  سلام من فلش رو ک به کامپیوتروصل میکنم صدای اینکه فلش وارد کامپیوترشده میاد ولی هیچ علائمی از خونده شدن فلش نیس عکسای بسیار شخصی روش هست باید چیکار کنم

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام، احتمالات زیادی هست از خرابی فیرمویر تا سوختن کنترلر باید بفرستید و بدانید که برای بازیابی اطلاعات شکافته خواهد شد.

   پاسخ
 11. mammad
  mammad گفته:

  سلام و درود. من یه رم mmc n70 دارم ک مشکل سخت افزاری داره( چندتا از پین های ic در اثر فشار جداشده. و البته شاید هم سوخته) و تو کامپیوتر کلا شناسایی نمیشه. میخوام بدونم آیا شما میتونید اطلاعاتش رو برگردونید چون خود رم برام ارزشی نداره(اطلاعات بسیار شخصی است ایا تضمینی برای حفظ حریم خصوصی وجود داره؟) . ضمن اینکه شما گقتید تا قبل از مرجله استخراج هیچ هزینه ای نداره ینی ممکنه مثلا بنده اگر نتونم از پس هزینش بر بیام بیخیال ریکاوری شم و بدون هیچ هزینه ای جنسو برام پس بفرستید؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بله دقیقا” مراحل به این صورت است که شما برای تست و بررسی هزینه ای پرداخت نمی نمایید. از دید ما بهتر این است که قطعه در کارگاه بررسی دقیق بشود و به شما یک گزارش کامل از خرابی های پیش آمده داده شود تا راحت تر تصمیم بگیرید.
   در موزد حریم خصوصی ، بنده تا به حال نه شنیده ام نه دیدام ، نه در خانه سخت افزار و نه در هیچ مرکز بازیابی اطلاعات که مجوز رسمی داشته باشد یک بیت اطلاعات خارج شده باشد. خیالتان از بابت ما و دیگر همکاران راحت باشد. در صورت درز اطلاعات شما اولین مشکل برای خود ما پیش میاید خیالتان از بابت شرکت های مجوز دار راحت باشد.

   پاسخ
 12. هادی
  هادی گفته:

  سلام فلش مموری من سوخته میخواستم بدونم هزینه بازیابی اطلاعاتش حدودا چقده.ممنون

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام، در خانه سخت افزار هزینه بازیابی ارتباط مستقیم دارد با نوع خرابی و زمان صرف شده برای استخراج اطلاعات و ابزار مورد استفاده. NAND فلش مموری ها نیز از این قائده مستثنی نیستند. شاید لازم باشد مموری شما شکافته شود و NAND آن در دستگاه PC-3000 Flash خوانده شود. اما پایه بازیابی اطلاعات قطعه شما از پنجاه هزارتومان شروع میشود.
   ممنونم از تماس شما

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *