هارد سیگیت که در دو دسته مهم اکسترنال و اینترنال تقسیم می شود بعد از هارد وسترن دیجیتال پرفروش ترین و پرمصرف ترین نوع هارد درایران می باشد، که اینترنال این هارد بیشتر در کامپیوترهای خانگی PC کاربرد داشته و اکسترنال آنها که از طریق USB3 و USB2 و در بعضی از مواقع مانند Seagate Backup Plus Desktop علاوه بر کابل USB نیاز به یک آداپتور تامین کننده برق نیز دارند.

تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال سیگیت SEAGATE متد و روش خاص خودش را دارد هاردهای سیگیت هاردهای فوق العاده عالی چه از نظر نرم افزاری و چه از نظر سخت افزاری می باشداز نظر نرم افزاری بیشتر این نمونه های هارد به عدم شناسایی صحیح یا عدم دیتکت دچار می شود که هارد از نظر فیزیکی روشن اما از نظر دیدن پارتیشن و دیدن دیتا قابل رویت نیست این خرابیها بیشتر بخاطر پریدن فریم ور می باشد و نیاز به آپدیت فریم ور و پس از رفع مشکل تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال سیگیت SEAGTE  کرد.

ایرادات کلی هارد اکسترنال سیگیت را میتوان بصورت زیر دسته بندی نمود:

  • ضربه : در خیلی از موارد به دلیل افتادن و شوک های شدی مانند ضربه زدن روی هارد و تکان شدید. البته این ضربات در هنگامی که هارد دیسک شما در حال کار است صدمات زیادتری وارد مینماید.
  • خرابی پلتر : ضربه ها ، شوک های فیزیکی ، خرابی فیرم ویری ، دستکاری هارد بوسیله افراد ناوارد و همچنین نوسانات ولتاژی ممکن اس موجب کشیده شدن محافظ هد بر روی سطح پلتر شود و خرابی های جبران ناپذیری ایجاد نماید.
  • خرابی فیرم ویری : خرابی های ناشی از ماژول های ناحیه سرویس می تواند گاها” هارد را نابود نماید. خانه سخت افزار بوسیله پیشرفته ترین ابزارآلات قادر به ترمیم اینگونه خرابی ها می باشد.
  • نوسانات ولتاژی : نوسانات ولتاژی میتواند باعث خراب شدن یک یا چند هد در هارد دیسک شما شود که نهایتا” به از کار افتادن هارد شما و یا صداهای کلیک کلیک منجر شود.
  • خرابی برد هارد دیسک : نوسانات ولتاژی یا شرایط بد نگه داری میتواند باعث خرابی برد هارد شما شود. خرابی برد می تواند رفلکس های مختلفی در هارد ایجاد نماید از صدای بد تا روشن نشدن.
  • خرابی برد رابط تبدبل هارد به USB : در مواقعی که هارد دیسک شما دچار نوسانات ولتاژی میشود امکان خرابی برد رابط وجود دارد.
  • صدای تق و تق و خرابی فیرم ویری: صداهای ناهنجار هارد دیسک همیشه از خرابی فیزیکی نیست گاها” خرابی فیرم ویری نیز میتواند موجبات  صداهای ناهانجار در هارد شما باشد.

صداهای غیر متعارف از هارد سیگیت

اصولا صداهای غیر معمول که از هارد شنیده می شود مربوط به خرابی هد، اسپیندل موتور یا عدم کارکرد صحیح برد می باشد. همچنین در مواردی خرابی و نقص در میکروکد های ناحیه سرویس میتواند موجبات صداهای ناهنجار را در هارد دیسک باعث شود.

همانطور که همیشه گفته ام یک متخصص تعمیرات هارد باید یک تشخیص دهنده حرفه ای خرابی باشد زیرا اگر نتواند ایراد را تشخیص دهد چگونه می تواند آن را ترمیم نماید. در مواقعی نیاز به جراحی هارد مورد نظر میباشد که این پروسه نیاز به کلین رم کلاس ۱۰۰ و ابزارهای دقیق تعویض پلتر و هد دارد. خانه سخت افزار با داشتن کلین روم کلاس ۱۰۰ ابزار دقیق نعویض هد و متخصصین آموزش دیده در برترین و مجهزترین شرکت ها مانند شرکت ACE LAB  روسیه که در امر ریکاوری و جراحی فعالیتهای چشمگیری داشته  ریسک جراحی هاردهای فوق را تا درصد زیادی کاهش داده است.

روشن نشدن هاردهای اکسترنال سیگیت

عدم روشن نشدن هاردهای سیگیت یا دلیل به خرابی برد رابط، برد اصلی هارد یا خرابی اسپیندل موتور می باشد که نیاز به تشخیص صحیح ایراد فوق و سپس تعویض برد و همخوانی ROM روی برد جدید می باشد از ایرادات عمده هاردهای سیگیت می باشد از عمده ایرادات دیگر در هارد سیگیت SEAGATE.:

  • کند شدن هارد اکسترنال سیگیت
  • ظرفیت صفر هارد سیگیت
  • عدم ظرفیت صحیح(کمتر از ظرفیت واقعی هارد)

نرم افزار تعمیر هارد اکسترنال سیگیت

همانطور که میدانید ابزارهایی مثل دستور چک دیسک در ویندوز برای برسی وضعیت سلامت هارد .جود داند، اما برخی از از سازندگان هارد دیسک و سایر توسعه دهندگان هارد نرم افزارهای اختصاصی برای برسی هارد خود منتشر کرده اند.یک از این برنامه ها، SeaTools  است.

خرید برد هارد سیگیت

یکی از روش های متداول برای تعمیر هارد سوخته سیگیت، تعویض برد آن است.شما می توانید با مراجعه به قسمت فروشگاه در خانه سخت افزار از قیمت برد هارد سیگیت و مشخصات فنی آن مطلع شوید.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید