تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال WESTERN DIGITAL  کند شدن در اجرای دستورات ، بدسکتور ،  عدم شناسایی هارد اکسترنال اینترنال صدای اضافی از هارد وسترن از ایرادات شایع در نمونه هاردهای وسترن می باشد. خانه سخت افزار با در اختیار داشتن کادری مجرب و آموزش دیده قادر به برطرف کردن کلیه ایرادات و تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال Western Digital در کمترین زمان ممکن است.

تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال
تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال

تعدادی از اشکالات شایع همراه با  توضیح و علت خرابی را نیز مختصرا  خدمتتان شرح می دهیم:

کند شدن شدید و تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال:

یکی از شایع ترین ایرادات هارد وسترن دیجیتال اکسترنال که بسادگی بوسیله پی سی ۳۰۰۰ قابل رفع میباشد خرابی ناحیه سرویس در یک یا چند ماژول می باشد. هر چند عوامل دیگری نیز هستند که می تواند موجب کندی و از کار افتادن هارد اکسترنال وسترن دیجیتال می شوند. در این حالت هارد وسترن دیجیتال اکسترنال بسختی دیتکت میشود ( یا زمان بسیاری برای دیتکت شدن صرف می شود ) و در هنگام کپی برداری از اطلاعات و یا کپی کردن اطلاعات بر روی هارد دیسک عملیات متوقف و یا توام با خطا  ، غیر قابل انجام است. تعمیر کند شدن هارد اکسترنال وسترن wd در خانه سخت افزار با اطمینان و در اسرع وقت انجام میشود. اما هارد وسترن دیجیتال با مشکلات دیگری نیز همین رفلکس را خواهد داشت:

 1. بدسکتور اخص در ابتدای هارد دیسک هارد اکسترنال وسترن دیجیتال
 2. کثیفی  و یا تنظیم نبودن  هد/هد ها در  هارد اکسترنال وسترن دیجیتال
 3. خرابی ماژول خاص در ناحیه سرویس هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

هارد روشن شده اما دیتکت نمی شود:

در این ایراد جهت تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال WESTERN DIGITAL اصولا هارد روشن شده و هد JUMP کرده و از پارک خارج میشود ، موتور هارد به سرعت لازم میرسد و همه چیز تقریبا سالم است اما هارد وسترن دیجیتال در سیستم شناسایی نمی شود و از هارد هیچگونه صدای اضافه شنیده نمی شود . این ایراد اصولا ایراد فریم وری می باشد و هد سالم است برای ریکاوری نیاز به PC3000 و فریم ور مشابه است تا ایرادات فیرم ویری هارد دیسک وسترن دیجیتال اکسترنال برطرف شود. گاها” لازم است برد هارد دیسک به ساتا تبدیل شود، اما هارد وسترن دیجیتال با مشکلات دیگری نیز همین رفلکس را خواهد داشت:

 1. خرابی ماژول های فیرم ویر هارد وسترن دیجیتال
 2. خرابی رام در برد هارد وسترن دیجیتال
 3. خرابی ناحیه خاص از برد هارد وسترن دیجیتال

هارد صدای کلیک و تق تق می دهد:

جهت رفع و تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال WESTERN DIGITAL در این حالت که شروع به چرخش میکند و صدایی شبیه به در زدن ( کلیک کلیک ) تق و تق از هارد شنیده میشود. هارد دیسک باید بصورت کامل بررسی شود. جهت تعمیر هارد وسترن دیجیتال باید تمام چک ها انجام شود. در این مورد ممکن است ایراد از یک یا چند عامل زیر باشد :

 1. خرابی برد هارد دیسک وسترن دیجیتال : نوسانات ولتاژی موجب صدای ناهنجار تق و تق از هارد میشود زیرا هد هارد وسترن دیجیتال نمی تواند مکان دقیق را پیدا کند.
 2. خرابی یک یا چند هد هارد وسترن دیجیتال : ممکن است به علت سوختن و یا خرابی یک یا چند هد مکان یابی به درستی انجام نشود.
 3. خرابی ماژول های فیرم ویر هارد وسترن دیجیتال : به راحتی با خراب شدن ماژول های خاص هارد دیسک وسترن دیجیتال هارد به صدا می افتد
 4. ضربه  و یا افتادن هارد وسترن دیجیتال : ضربات و شوک های شدید به راحتی میتواند مکان پلتر ها را عوض کرده هد ها را شکانده و یا هر دو را خم و نابود کند.
 5. خرابی رام هارد وسترن دیجیتال : هارد دیسک وسترن دیجیتال دارای اطلاعات خاصی بر روی برد الکترونیکی خود میباشد که در صورت خرابی میتواند موجب صدای ناهنجار شود.

هارد صدای وینگ وینگ می دهد و نمی چرخد:

هارد دیسک صدای بسیار ریز و متناوب دارد مانند وینگ وینگ و موتور هارد به دوران در نمی آید ممکن است پس از چندین بار تلاش  هارد وسترن دیجیتال به طور کامل  خاموش شود. در این نمونه هد در مکانی غیر از ناحیه پارک بر سطح پلتر فرود آمده است  پارک شده و در اصطلاح هد در سطح پلتر گیر کرده است برای ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال با این وضعیت  نیاز به جراحی هارد و اصلاح هد می باشد لازم به ذکر است که برای جراحی  هارد نیاز به کلین روم کلاس ۱۰۰ می باشد و اگر در فضای غیر از کلین روم باز شود هارد برای همیشه غیر قابل تعمیر و ریکاوری می شود.

بدسکتور در هارد وسترن دیجیتال:

نیاز به رفع بدسکتور از طریق PC3000 و سپس ریکاوری دیتا و پس از ریکاوری اقدام به تعمیر کردن سکتورهای هارد جهت  استفاده مجدد از هارد وسترن دیجیتال.

هارد روشن نمی شود یا پس از روشن شدن خاموش می شود:

ایراد روشن نشدن هارد اصولا مربوط به برد هارد وسترن دیجیتال می باشد و باید بعد از تعویض و یا تعمیر برد هارد و نمونه سازی ROM هارد شروع به استخراج دیتا کرد. اما چندین عامل دیگر نیز می توانند موجب شوند تا هارد وسترن روشن نشود هرچند که برد هارد ما سالم باشد:

 1. خرابی رام هارد وسترن دیجیتال
 2. خرابی هد هارد وسترن دیجیتال
 3. خرابی برد هارد وسترن دیجیتال
 4. خرابی کانکتور هارد وسترن دیجیتال
 5. کثیفی برد هارد وسترن دیجیتال

مشکل در ظرفیت هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال:

خرابی در بعضی از ماژول های ناحیه سرویس میتواند موجب کم شدن ظرفیت  هارد اکسترنال وسترن دیجیتال شود ممکن است صفر یا حدود ۳۲ مگ باشد که خیلی کمتر از ظرفیت اسمی هارد میباشد.

خرابی در کانکتور اتصال به کابل USB:

به دلیل خشن برخورد کردن و یا اتصال مکرر کابل USB  به هارد اکسترنال WD این یکی از رایج ترین ایرادات میاشد که کانکتور اتصال موجود بر روی برد هارددیسک شکسته و یا خراب میشود. متاصفانه همیشه قابلیت تعمیر یا تعویض سوکت USB وجود ندارد و در مواقعی جهت تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال باید برد کاملا تعویض شود. در زمان اتصال هارد دیسک به کابل USB  کاملا” صبور باشید.

مشکلات بسیار زیادی ممکن است برای هارد شما پیش بیاید که باید آن ها را بررسی کرد و گاها” چندین ایراد پی در پی به دلایل گوناگون اتفاق خواهد افتاد که کار بررسی را کمی دشوار خواهد کرد.

 • فرمت یا پارتیشن بندی نمی شود
 • در بایوس مادربرد دیتکت نمی شود
 • هارد از نظر فیزیکی سالم ولی دیتا خوانده نمی شود
 • هد هارد یا اسپیندل موتور سوخته یا گیرپاچ کرده است

اصولا برای تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال WESTERN DIGITAL نیاز به PC3000 می باشد مخصوصا هاردهای وسترن جدید و اصولا بعضی از نرم افزارهای موجود در بازار و اینترنت علاوه بر تعمیر هارد، خرابی هاردهای فوق را بیشتر کرده و کار کارشناسان بازیابی را سخت تر می کند پس اگر هارد دچار مشکلات بالا شد از سپردن هارد خود به افراد غیر متخصص جدا خودداری نمائید.

خانه سخت افزار تنها نماینده انحصاری PC3000 به روز ترین ابزار ریکاوری در دنیا آماده است در صورت بروز مشکل در اسرع وقت هارد شما را بدون هزینه در حضور شما چک کرده و ایراد هارد شما را پیدا کند

در صورت بروز مشکل برای هاردهای شما متخصصین خانه سخت افزار با پشتیبانی متخصصین ACE LAB در خدمت شما عزیزان می باشند تمام ابزار الات و کارشناسان شرکت در تلاشند که در صورت وجود هر گونه مشکل برای هارد شما بتوانند با کمترین هزینه و بهترین کیفیت  اطلاعات شما را بازیابی نمایند.جهت تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال خود با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *