خانه سخت افزار توانایی بازیابی اطلاعات از تمامی سیستم های (DVR   (digital video recorder  و همچنین NVR را برای شما مشتریان و همکاران گرامی امکان پذیر میسازد.

وقت گرامی خود  را با مراکزی که توانایی انجام این کار را ندارند تلف نکنید. خانه سخت افزار در کمتر از ۲۴ ساعت کلیه اطلاعات و فیلم های ذخیره شده در سیستم دوربین مداربسته  ( دوربین های محافظتی ) شما را استخراج و یا بازیابی می نماید.

بازیابی اطلاعات دوربین مداربسته  و حفاظتی

دستگاه های DVR با سیستم عامل های مختلف و با رمز نگاری های خاص اطلاعات را در هارددیسک متصل به سیستم DVR دوربین مدار بسته ذخیره می کند و این یک خیال خام است که بتوانید با نرم افزار های عادی بر روی هارددیسک DVR دوربین مداربسته را ریکاوری DVR  نمایید(البته ۱۰ % قابلیت بازیابی  اطلاعات را با نرم افزار های عادی دارند ).

در واقع باید خدمت شما عرض کنم خانه سخت افزار با در دست داشتن امکانات فراوان و بهترین تکنولوژی های روز در دنیا و صرف هزینه جهت خرید ابزار و لوازم ریکاوری دوربین دیجیتال و همچنین استخدام مهندسین با تجربه  برنامه نویس  توانایی انجام بازیابی اطلاعات از این گونه سیستم های دوربین های حفاظتی را دارا است. هرچند که بعضی از این سیستم ها که تقریبا ۱۰% می باشند و عموما سیستم های DVR قدیمی هستند با استفاده از بعضی نرم افزار های بازیابی اطلاعات خاص قابل بازیابی است .

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR
بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

توصیه های مهم:

در طی بیش از ۲۰ سال کار مداوم در خصوص بازیابی اطلاعات تجارب بسیاری در این خصوص برای خانه سخت افزار حصول آمده است که در زیر به شرح چند تذکر برای مشتریان گرامی می پردازیم و خواهشمندیم شما دوستان عزیز به این موارد عمل نمایید تا اطلاعات شما از دست نرود و یا در صورت از بین رفتن اطلاعات کمترین خسارت به آن ها وارد آید:

بی علت هارد را خارج نکنید: به هیچ عنوان هارددیسک DVR دوربین مدار بسته را از سیستم DVR جدا نکنید زیرا در صورت اتصال مجدد باید هارددیسک توسط سیستم DVR فرمت شده و دوباره سازی شود و این می تواند به اطلاعات شما خسارت وارد کند.

چرخه زمانی نگه داری فیلم ها: حتما توجه نمایید که فیلم های دوربین مدار بسته در چه زمانی دوباره نوشته میشوند ، برای مثال سیستم های DVRطوری تنظیم میشوند که فیلم های ذحیره شده از دوربین های مدار بسته را برای یک ماه و یا حتی تا ۶ ( ۱۸۰ روز ) ماه و یک سال ( ۳۶۵ روز ) نیز ذخیره می کنند و پس از این زمان فیلم روز اول با روز ۳۶۶ ام جایگزین خواهد گشت .

پس فیلم های شما پس از یک مدت زمان خاص که از قبل تعین شده است دوباره نویسی می شود لذا حتما از فیلم های مورد نیاز خود یک نسخه کپی تهیه نمایید. در این صورت بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR متعلق به سیکل های قبل باید با دقت بیشتری کار شوند.

مراقب نوسانات ولتاژی باشید: برای سیستم DVR دوربین مدار بسته خود حتما یک سیستم منبع تغذیه مناسب تهیه کنید تا در زمان نوسانات ولتاژی به هارددیسک آن آسیب وارد نشود و حتی در صورت مشکلات نرم افزاری شما قابلیت بازیابی اطلاعات DVR دوربین مداربسته را داشته باشید. در پروسه بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR همیشه هارد داخلی سالم نیست اما خانه سخت افزار در اکثر موارد موفق بوده است.

نکات مهم قبل از خرید سیستم حفاظتی: قبل از خرید سیستم DVR حتما از چند نکته با اطلاع شوید و از فروشنده درخواست نمایید تا راهنمایی های لازم را به شما بدهد در غیر اینصورت از خرید منصرف شوید:

 1. سیستم مورد نظر شما چند روز و با چه کیفیتی اطلاعات را ذخیره می نماید و چند عدد هارد دیسک با چه ظرفیتی را ساپورت می کند؟
 2. آیا قابلیت اتصال به کامپیوتر و یا متصل کردن یک فلش مموری برای استخراج و ذخیره کردن یک زمان خاص از فیلم های ذخیره شده را دارد و چگونه؟
 3. آیا قادر هستید بصورت هم زمان دوربین ها را از روی یک کامپیوتر دیگر مشاهده نمایید؟ و چگونه ؟
 4. آیا قادر هستید مثلا دوربین های نصب شده در محل کار خود را از خانه تماشا کنید ؟ و چگونه؟
 5. و سوال های دیگر که بسته به نوع درخواست شما می باشد اما توجه کنید که به جواب بله قناعت نکنید و حتما آموزش چگونه اجرا شدن را هم درخواست کنید.

خانه سخت افزار دارای بیش از  ۱۲ ماژول بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR  می باشد و می تواند از تمامی DVR  ها اطلاعات را استخراج نماید حتی اگر خسارتی به هارددیسک وارد شده باشد باز هم در حد اکثری موارد خانه سخت افزار با موفقیت هارددیسک را مورد جراحی قرار داده است و دوباره هارد دیسک را عملیاتی و زنده کرده است.

لازم به توجه است خانه سخت افزار متصل به یک شبکه جهانی است و نه تنها از بهترین و آموزش دیده ترین افراد استفاده می کند بلکه از کارکشته ترین تکنسین های دنیا نیز برای بازیابی اطلاعات هر نوع هارددیسک و انباره اطلاعاتی استفاده می کند.

زمان پاک شدن فیلم دوربین مدار بسته

عوامل تاثیرگذار زیادی در تعداد روز ها و زمان ذخیره سازی دوربین های مداربسته وجود دارند که به برخی از آنها اشاره می کنیم.دوستان عزیز توجه نمائید که سیستم های حفاظتی DVR عموما برای یک سیکل مشخص از اطلاعات را در خود ذخیره می کنند و این پریود زمانی به چند عوامل زیر وابسته است :

 • تعداد دوربین ها
 • ظرفیت هارد دیسک داخلی جهت ذخیره اطلاعات
 • با صدا بودن و یا بی صدا بودن فیلم های ذخیره شده
 • تعیین دستی یک پریود زمانی خاص مثلا ۳۰ روز یا ۷۵ روز
 • نوع و پروتکل ذخیره سازی فیلم های دریافت شده از دوربین ها
 • طول هر فیلم ذخیره شده مثلا بصورت ۵ دقیقه ای و یا یک ساعتی
به بیان ساده خیلی از دوستان و مشتریان به ما مراجعه می کنند و درخواست بازیابی اطلاعات فیلمی در تاریخ ۳ ماه پیش را از دوربین مداربسته DVR ای را دارند که در سیکل زمانی ۲ ماه اطلاعات را نگه داری می کرده است. خوب بصورت مشخص اینگونه سیستم ها پس از دو ماه چند روش را دنبال می کنند

روش اول : هارد دیسک فقط برای دو ماه ذخیره فیلم فضا دارد و روز ۶۱ ام بر روی روز اول بازنویسی می شود و احتمال استخراج اطلاعات بسیار کم است

روش دوم: هارد دیسک دارای ظرفیت بیشتر است اما ساختار سیستم به گونه ای است که گویی ۶۰ ظرف مشخص دارد و روز ۶۱ ام دوباره در ظرف یکم ریخته میشود این سیستم به گونه ای طراحی شده و یا تنظیم شده که مثلا برای یک سیکل دو ماهه کار کند

روش سوم: تنظیمات در بعضی از سیستم های DVR به گونه ای می باشد که درون سیستم فقط دو ماه از فیلم ها را نشان خواهد داد اما اطلاعات در کل هارد ریحته می شود و هر زمان که هارد دیسک پر شود دوباره اطلاعات از آغاز بر روی اطلاعات قدیمی تر ریخته می شود بنابر این ممکن است اطلاعات ۶ ماه نیز در هارد موجود باشد اما سیستم فقط دو ماه را نشان خواهد داد. در بعضی از این سیستم ها فیلم های قدیمی کامل نیستند و فقط چند ثانیه از آنها پخش می شود.

روش چهارم : به میزان ظرفیت هارد دیسک و نوع ذخیره سازی اطلاعات دوربین مدار بسته ذخیره میگردد و در زمان پر شدن هارد دیسک دوباره آخرین تصویر برداری بر روی اولین فیلم ذخیره میگردد.

گونه ای دیگر دارای هارد دیسک هایی به صورت رید Raid هستند و یا نمونه هایی با دو هارد دیسک که مکررا” پس از پر شدن اولی اطلاعات در درون دومی ذخیره می شود و در سیکل سوم ذخیره سازی هارد اول بر اساس فایل سیستم مشخصی دوباره فرمت شده و آماده سازی میشود تا اطلاعات درون آن ذخیره گردد و به همین ترتیب برای سیکل چهارم بر روی هارد دوم. بنابر این نهایتا شما برای یک پریود دوماهه  می توانید اطلاعات نهایتا ۴ ماه پیش را بازیابی نمایید.

توجه داشته باشید فرض ما بر این بود که سیستم خود را برای یک سیکل زمانی دو ماهه تنظیم کرده اید ممکن است سیستم شما جور دیگری باشد.

بخشی از خدمات بازیابی اطلاعات بصورت حرفه ای در خانه سخت افزار  به بازیابی DVR و ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته مربوط به DVR – VNR – CCTC – IP Camera و… اختصاص دارد. خدمات ما در تحقیقاتی که در آن سیستم های نظارت امنیتی مورد بررسی قرار می گیرند، برای جمع آوری شواهد از جرم، رفتار نامناسب و یا به اشتراک گذاری وقایعی که  منجر به حادثه می شود. ما تمامی انواع سیستم عامل های DVR و NVR را پشتیبانی می کنیم.

ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته
ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

علت از دست دادن فیلم DVR

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است در از دست دادن ویدئو  CCTV / DVR دخیل باشند از جمله:

 • خرابی منبع ذخیره ساز ( هارد درایو داخلی ) که ممکن است ناشی از صدمات فیزیکی و یا خرابی های منطقی خود هارد باشد.
 • آسیب به سیستم عامل سخت افزار شامل خرابی ها و صدمات وارده به قطعات الکترونیکی و یا فریمویری و یا پروگرم های خاص آی سی ها باشد.
 • DVR شروع به ضبط سیکل جدید می کند، پر شدن فضای هارد و ضبط مجدد بر روی فیلم های قبلی یکی از شایع ترین موارد ازدست دادن اطلاعات می باشد.
 • حذف تصادفی فیلم، پاک کردن روز ها و یا قسمت های خاص بصورت تصادفی یا عمدی.
 • خطرات و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، رطوبت، گرد و غبار یا آلودگی شیمیایی
 • فرمت دوباره هارد دیسک در مواقعی به علت ریست شدن و یا خارج نمودن هارد از دستگاه برای راه اندازی مجدد مجبوز به فرمت کردن هارد میشوید.
 • خرابی های عمدی گاهی دستگاه را خرد و له می کنند و یا با آتش زدن آن سعی در از بین بردن شواهد می نمایند.
 • قطع برق و نوسانات ولتاژی که تاثیر مخربی هم بر روی هارد درایو وهم بر روی خود دستگاه DVR و المان های الکترونیکی آن دارد.
 • خرابی آرایه Raid مشکلات با منشاء از کارافتادن استوریج ها و سرورهای NAS یا  DAS و دیگر انواع سرورهای نگه دارنده فیلم های NVR

خدمات بازیابی اطلاعات DVR با سالها تجربه در بازیابی فیلم های DVR ظاهرا از دست رفته در خانه سخت افزار همیشه در راستای خدمات رسانی به مشتریان گرامی بوده است. خانه سخت افزار تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد DVR شما را با بالاترین ظریب اطمینان استخراج و به شما تحویل خواهد داد. در تمامی شرایط  و حالات ما تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد و یا دیگر ذخیره یازهای دستگاه دوربین حفاظتی شما را استخراج و جهت بررسی شما در اختیازتان قرار می دهیم.

حفظ، ذخیره یا بازیابی فیلم ویدئوی یک فرد یا یک رویداد ممکن است یک فرصت محدود باشد.برای استفاده از قانون و احقاق حق که در صورت از دست رفتن این فرصت،خسارات جبران ناپذیر هستند.

چگونه فیلم ها بر روی DVR  ضبط و ذخیره می شوند

ضبط های ویدئویی مدرن دیجیتالی معمولا فیلم های ویدئویی را روی دیسک های سخت و آرایه های RAID ذخیره می کنند، فرمت و ساختار سیستم عامل دوربین مداربسته در اکثر دستگاه های DVR و NVR، سیستم های surveillance camera نامیده میشوند، که با ساختار سیستم عامل های نظیر ویندوز و مک کاملا متفاوتند.

چگونه فیلم ضبط شده دوربین مداربسته را ببینیم؟

به همین دلیل در اکثر موارد اتصال هارد درایو این سیستم ها جهت ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته، بیفایده به نظر میرسد چون چیزی نمایش داده نمیشود. همچنین مشکلات دیگری را نیز پدید می آورد زیرا شخص فکر می کند با اتصال هارد به سیستم کامپیوتر می تواند فیلم ها را استخراج نماید و پس از نا امید شدن دوباره هارد را به داخل دستگاه DVR منتقل کرده و اینبار دستگاه در هنگام راه اندازی هارد را فرمت می کند و آنچه تا قبل از این عملیات  قادر به دیدنشان بود دیگر به طور کل از بین رفته است.

توجه : به هیچ عنوان هارد درایو حاوی اطلاعات را از DVR جدا نکنید و در صورت انجام این کار و اتصال مجدد اطمینان حاصل کنید که فیلم های این هارد دیگر مورد نیاز نیستند.برای بازبینی فیلم دوربین های مداربسته، اتصال هارد دوربین مداربسته به کامپیوتر برای بازبنی فیلم به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

میتوان برای مثال چند نمونه از انواع سیستم عامل های DVR  را مثال زد:

DHSF – DHFSE-WFS02-WFS03-WFS04-FS32-ZHILLING-RAYSHARP-RSFS-HIKVISI-MCG-VVF-KEEPER-JF-HYAV-KFS-KOUOER-AVTECH-HISOME-IFV-EAGLEVISION-HBKG-BL_WAPA-HKVIST_FAT-TIANDY_FAT-JOVISION-JUANVISION-LINUX

همانطور که میبینید این سیستم ها برای ما کاملا ناشناخته هستند و صرفا جهت ذخیره سازی دیجیتالی کاربرد دارند.

فرمت فایل های ذخیره شده در DVR

عموما دستگاه های DVR از چهار فرمت رایج برای ذخیره سازی و پشتیبان گیری از ویدئو ها ستفاده می کنند.

dav.

برخی از مدل های DVR / NVR به طور پیش فرض فایل های ویدئویی اختصاصی dav.  را ایجاد می کنند. برای دیدن یک فایل dav.، برنامه پخش کننده ویدیویی Lorex توسط FLIR  را میتوانید دانلود کنید. این برنامه پلیر برای کامپیوتر و مک جهت دانلود دارد.

asf.
این فایل ها را می توان در اکثر رایانه ها با استفاده از نرم افزارهای رایگان که به راحتی از اینترنت قابل دانلود و در دسترس هستند پخش کرد. برای پخش یک فایل ASF، از یک پخش کننده رسانه ای  مانند VLC Media Player استفاده کنید. VLC Media Player فایل های .asf را بازی خواهد کرد و برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس است.

نکته: VLC Media Player یک نرم افزار رایگان است که از www.videolan.org در دسترس است و توسط Lorex توسط FLIR پشتیبانی نمی شود.

H.264 / H.265 / MPEG-4 / H.266
فرمت های ویدئویی پیشرفته ویدئویی (Advanced Video Coding (MPEG-4 AVC در حال حاضر یکی از رایج ترین فرمت های  فیلم های ضبط شده است. برای مشاهده فایلهای H.264، H.265 یا MPEG-4 AVC، نرم افزار پلیر Lorex توسط FLIR را به صورت آنلاین برای کامپیوتر و مک دانلود کنید.

avi.
(Audio Video Interleave (.avi فرمت چندرسانه ای پشتیبانی شده توسط مایکروسافت است و شامل هر دو اطلاعات صوتی و تصویری در یک فایل است که به طور همزمان امکان پخش صوتی و تصویری را فراهم می کند. شما می توانید فایل های .avi را در اکثر پخش کننده های رسانه مشاهده کنید.

خب حال که در مورد فرمت فیلم ها صحبت کردیم بهتر است خاطر نشان کنم که ابرداده های ذخیره شده در هاردهای DVR کاملا” متفاوت از یک فیلم معمولی است که شما در کامپیوتر خود ذخیره و پخش مینمایید. تصور کنید در آن واحد ۱۶ عدد دوربین در حال ارصال وبدئوهای خود به DVR هستند و فیلم ها بصورت تایم شرینگ دخیره سازی میشوند . پس حتی در صورت اقبال در ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته شما ممکن است یک سری فیلم های کوتاه کوتاه و بهم پیوسته را ببینید که هر چند ثانیه یک بار از یک دوربین به دوربین دیگر پرش می کند. در زیر به توضیح آن می پردازیم:

چندگانه سازی ویدیو   Video Multiplexing
یک مشکل بزرگ این است که اکثر سیستم های امنیتی از چندین دوربین در مکان های مختلف استفاده می کنند و تمامی جریان های ویدیویی به یک دیسک سخت یا آرایه RAID هدایت می شوند. این توزیع ویدئویی برای کاهش disk thrashing استفاده می شود که موجب خرابی هارد میشود.

نحوه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

ما در خانه سخت افزار چندین تکنیک و ابزار پیشرفته را در مجموعه خود جهت ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته استفاده می کنیم. ما ممکن است خود دستگاه DVR را برای استخراج ویدئو ها بکار ببریم، گاهی نیاز داریم فقط هارد دیسک دستگاه DVR را به ما بسپارید و اما اگر آسیب منطقی وجود داشته باشد، ما باید به تجزیه و تحلیل مستقیم هارد دیسک و داده های دیسک بپردازیم. ما از تمامی ابزارهای فوق تخصصی مانند PC-3000 و دیتا اکسترکتور نیز استفاده میکنیم. در مواقعی که هارد درایو بصورت فیزیکی آسیب دیده باشد ممکن است هارد شما را به کلین روم ارسال نماییم تا با ابزارهای پیشرفته تعویض هد و پلتر  قطعات معیوب هارد درایو مانند هد هارد را تعویض و دوباره هارد درایو را عملیاتی کنیم. پروسه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته به طور خلاصه:

 1. تست و بررسی سلامت هارد درایو ها و برد الکتریکی آنها
 2. تست و بررسی سلامت فرمویری هارد درایو ها
 3. تست و بررسی ایرادات منطقی مانند فایل سیستم ها
 4. تست و بررسی هارد از لحاظ بدسکتور
 5. در صورت نیاز جراحی و تعویض هد و یا پلتر هارد یا برد هارد جهت عملیاتی شدن هارد
 6. در صورت نیاز بازسازی و بازیابی اطلاعات آرایه Raid بصورت مجازی جهت استخراج اطلاعات
 7. در صورت نیاز ساخت یک کپی بی نقص از هارد خراب
 8. استخراج تک به تک ویدئو ها با تاریخ ، ساعت ضبط و شماره دوربین
 9. پیدا کردن زمان و دقیقه  و دربین مورد نظر مشتری
 10. روئیت و بررسی مشتری
 11. اتمام پروژه

چکیده:

خانه سخت افزار در پروسه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته قادر به استخراج اطلاعات از انواع دستگاه های DVR با مارک و برند های مختلف است:  BlueIris, Ispy, Zoneminder, Lorex, JVC, Q-See, Hikvision, Zmodo, AVTech, KGuard, Dahua, iCatch, Camway, ZEDIX, Relong, Sunnex, Lotus, Qnap, Samsung, Panasonic, Gold Miracle

۲.۶/۵ - (۱۶ امتیاز)

78 دیدگاه برای “آیا بازیابی فیلم‌های پاک‌شده دوربین مدار بسته امکان پذیر است؟

  • امیر گفته:

   سلام. شاید امکان پذیر باشد ولی به مواردی بستگی دارد . اجمله نوع دستگاه میزان حافظه و سیکل دوباره نویسی. در آخر نیز می توان هر آنچه بر روی منابع ذخیره ساز از جمله هارد شما ذخیره شده است را استخراج کنیم تا متوجه شوید که آیا اطلاعات شما موجود می باشد یا خیر.
   با تشکر از تماس شما

   ۱
   ۰
   • مهتاب گفته:

    سلام وقتتون بخیر ببخشید میخواستم بدونم اگر چندین سال دستگاه خاموش مونده باشه باز آخرین فیلمهای ذخیره شده ی اون هنوز در هارد هستن یا خودشون پاک شدن ؟!
    از طرفی رمز دستگاه رو فراموش کردیم باید چیکار کنیم تا اگه فیلمی هم در اون هست حفظ بشه؟

    ۰
    ۰
    • خانه سخت افزار گفته:

     سلام
     اخرین دوره یا همان سیکل اخر روی هارد موجود می باشد ونیازی به خود DVR هم نیست اما کلا DVR برای ریکاوری نیاز به نرم افزار های خاص خود داشته و شما در منزل و بدون استفاده از سیستم های خاص ریکاوری DVR کاری از دست شما ساخته نیست
     پس بهتره برای ریکاوری ارسال کنید

     ۰
     ۲
  • امیر گفته:

   سلام
   بستگی دارد به اینکه پس از پاک کردن آیا اطلاعات جدیدی بازنویسی کرده اید و به چه میزان. ممکن است به دلیل فعالیت کم ( نوشتن ) همه یا حد اکثری قابل برگشت باشند و شاید هم به علت بازنویسی حتی پس از گذشت چند ساعت از پاک شدن اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشند.

   ۰
   ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   بستگی دارد به اینکه پس از پاک کردن آیا اطلاعات جدیدی بازنویسی کرده اید و به چه میزان. ممکن است به دلیل فعالیت کم ( نوشتن ) همه یا حد اکثری قابل برگشت باشند و شاید هم به علت بازنویسی حتی پس از گذشت چند ساعت از پاک شدن اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشند.

   ۰
   ۰
  • امیر گفته:

   سلام. ذکر نفرمودید چه دستگاهی؟ مدل و… مشخصات اما اگر منظور دستگاه DVR باشد ، خیر اطلاعات پاک نخواهند شد تا زمانی که دستگاه ریست شود و یا اطلاعات دوباره نویسی شوند. با تشکر از تماس شما

   ۱
   ۰
 1. محمد گفته:

  با سلام من برای یک آپارتمان ۶ طبقه دوربین دارم , مدت زمان معمول نگهداری اطلاعات در آن چقدر است ؟ حداکثر چقدر زمان معمول برای نگهداری اطلاعات برای یک آپارتمان ۶ طبقه لازم است ؟

  ۰
  ۰
 2. ناصر گفته:

  سلام دیوی ار من بعد از قطع وصلی برق کلا هاردمو نمیشناسه اطلاعاتشو لازم دارم هاردو جدا کردم از دیوی ار دیوی ارم میشه کاریش کرد هارد به پی سی وصل کنم میشه اطلاعاتشو برداشت هارد فرمت نشده بعد از ١۵ روز استفاده اینطوری شده لطفا راهنمایی کنید

  ۲
  ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   هارد رو به کامپیوتر و دستگاه دی وی آر متصل نکنید. آن را به کارگاه خانه سخت افزار ارسال کنید تا در اسر وقت اطلاعات شما استخراج شود. فایل سیستم دستگاه های دیجیتالی دوربین های مداربسته در کامپیوتر قابل شناسایی نیستند. توصیه می کنم اگر اطلاعات برایتان مهم است هیچ عملیاتی بر روی آن انجام ندهید.

   با تشکر از تماس شما.

   ۱
   ۰
  • امیر گفته:

   سلام. اگر از قبل برای روز خاصی هماهنگ نموده باشید و اول وقت تشریف بیاورید به حتم یقین همان روز دریافت خواهید نمود. حتما” یک عدد هارد بانک جهت تخلیه مستقیم اطلاعات برروی هارد خودتان همراه داشته باشید.
   با تشکر از شما.

   ۰
   ۰
 3. محمود گفته:

  با سلام
  دوبار فیلم ضبط شده در دستگاه رو دیدم اما برای بار سوم که خواستم ببینم نمیدونم به چه دلیل پاک شده و پیام میده که هیچ فیلمی وجود نداره این پیام رو قبل از دیدن فیلم ضبط شده هم دیده بودم اما الان هر کاری میکنم این پیام رو میده چطور میتونم فیلم ضبط شده رو ببینم چون خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید

  ۰
  ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   توصیه میکنم تمام فیلم های مورد نظرتان را در اولین زمان از دستگاه DVR استخراج نمایید. در حال حاظر بهتر میبینم هارد دیسک را به کارگاه خانه سخت افزار ارسال نمایید تا فیلم ها استخراج شوند. بهتر است بیش از این با هارد دیسک و دستگاه کار نکنید.
   با تشکر از تماس شما

   ۰
   ۰
 4. farhad گفته:

  سلام.
  میشه از دوربین مدار بسته تصاویری را حذف کرد بدون اینکه معلوم بشه.مثلا ده دقیقه از فیلم و حذف کرد؟بدون اینکه ساعت وزمان ضبط فیلم بهم بخوره.خواهشا امکانداره زودتر جواب بدید ضروریه.
  ممنونم

  ۰
  ۰
  • امیر گفته:

   سلام دوست من
   این بستگی داره به تنظیمات دستگاه. شما باید به DVR یک کی برد و مانیتور و ماوس متصل کنید و یا از طریق کامپیوتر کنترلش کنید و ببینید در تنظیماتش یک چنین آپشنی موجود هست یا نه.
   اما حتی اگر شما مقداری از فیلمی را حذف کنید کاملا” مشخص خواهد بود که از یک زمانی تا یک زمان دیگر فیلمی وجود ندارد در صورتیکه در دوربین های دیگر این زمان موجود است ، باید به این نکته توجه کنید.

   با تشکر از تماس شما
   خانه سخت افزار

   ۰
   ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   متاسفانه پس از سپری شدن هر سیکل سه ماهه اطلاعات سه ماه بعدی تمام فیلم های سیکل گذشته را از بین میبرد. امکن بازیابی اطلاعات دو سیکل قبل هم تقریبا” غیر ممکن است چه رسد به سالهای گذشته. مگر آنکه بصورت اتفاقی در آن زمان یکی از هارد ها از کار افتاده باشد و اطلاعات شما در آن دست نخورده مانده باشد که خیلی نادر است.
   از تماس شما متشکرم.

   ۰
   ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   بله یک راه بسیار ساده و آن هم اینه که بر روی اطلاعات گذشته چیزی جدید رایت کنیم . خواه آن یک فیلم باشد خواه یک رشته مانند صفر. با نوشتن اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی دیگر آنها قابل دسترس و یا بازیابی اطلاعات نخواهند بود.
   با تشکر از تماس شما.

   ۰
   ۰
    • خانه سخت افزار گفته:

     سلام
     برای بازیابی نشدن روی حافظه کلید راست کنید و گزینه فرمت رو بزنید سپس تیک quick format رو بردارین در این هالت حافظه format کامل می شود و غیر قابل بازیابی خواهد شد
     راه دوم ریختن اطلاعات جدید به حجم کامل حافظه می باشد یعنی شما می توانید به اندازه حجم کامل حافظه اطلاعات به درد نخور مانند فیلم و عکس های سینمایی بریزین تا حافظه شما پر و اطلاعات قبلی اوررایت شود.روش سوم استفاده از نرم افزار low level format می باشد

     ۰
     ۰
  • امیر گفته:

   سلام
   دوست عزیز حتما بیشتر چک بفرمایید دستگاه رو. چون اگر میفرمایید ذخیره انجام میشود باید فیلم های ذخیره شده قابل روئت نیز باشند. یا اینکه اتصالات شما درست نیستند. یک کی بورد و ماوس و مانیتور بطور مستقیم به دستگاه DVR متصل نمایید و دوباره چک بفرمایید. منتظر شما هستم.
   با تشکر از تماس شما.

   ۰
   ۰
 5. حمید گفته:

  سلام ممنون از سایت مفیدتان
  یک دوربین مینیاتوری دارم که اطلاعات رو روی یک رم ۳۲ گیگ ضبط میکنه .
  رم رو که با رم ریدر به کامپیوتر متصل میکنم کلیه فایلها داخلش هست و حجم هم دارند اما فقط چند فایل اخر قابل پخش هست و مابقیه فایلها غیر قابل پخش هستند . انواع کدک ها رو هم نصب کردم و از انواع نرم افزارهای پخش هم استفاده کردم اما جواب نداد .
  فکر کردم شاید بشود با کانورت کردن فایل به فرمت دیگر قابل پخش شوند که نرم افزارهای کانورت اصلا فایلها رو به عنوان فایل ویدیویی نپذیرفتند . درضمن فرمت ضبط شده بروی رم avi میباشد .
  ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید .

  ۰
  ۰
 6. عطاری گفته:

  سلام وقت بخیر . دستگاهی دارم با هارد یک ترابایت . چند رو پیش کسی که در محل کار میکرده بدون اطلاع دستگاه رو برده وریست .فرمت. کرده. حدود یکهفته تا ده روز دستگاه روشن بوده الان اطلاعات یکماه قبل رو میخواستم بازیابی کنم چیکار باید انجام بدم.
  اگه دستگاه رو ارسال کنم چه مدت طول میکشه برا بازیابی .
  ودر ضمن میخواستم بدونم هزینه این کار چقدر میشه .
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  ۰
  ۰
 7. امیر گفته:

  سلام بنده لوازم ماشینم رو دزدسرقت کرده و یکی ازهمسایه ها دوربین داره اما الان یک ماه و هشت روز میگذره و چک کرده گفته نیست واسه اون تاریخی ک میخام.میگن ک یکماه بیشتر ضبط نمیکنه.اینو کاریش میشه کرد؟

  ۵
  ۱
 8. امیر گفته:

  سلام ، من داشتم فیلم های ضبط شده مربوط به چند روز پیش رو از دستگاه DVR نگاه میکردم ، که تصاویر مربوط به همه ی دوربین ها رو در ساعت مختلف نشون میداد، ولی امروز که رفتم اون تصاویر رو انتقال بدم روی فلش، هرکاری میکردم در قسمت بازبینی تصاویر چیزی نمایش داده نمیشد، میشه لطف کنید بنده رو راهنمایی کنید خیلی مهمهههه واسم، متشکر

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام باید دلیل بررسی بشه
   ممکنه فیلم های موردنظر شما مربوط به چند روز قبل باشه و بعد از چند رو براساس قاعده DVR همیشه برای ظبط تاریخ امروز باید قدیمی ترین تاریخ پاک شود ممکنه تاریخ مورد نظر شما مربوط به اخرین تاریخ باشه و در نهایت تاریخ قدیمی با تاریخ جدید جایگزین شده باشد اما اگر هارد شما هیچ تاریخی را نمایش داده نمی کند ممکن است هارد فرمت شده باشد

   ۱
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اصولا DVR بر اساس اوررایت انجام میشه یعنی هنگامی که مثلا یک هارد یک ترا بایت ۲۰ روزه ظبط میکنه ( تعداد روز های ظبط بر اساس تعداد دوربین ها می باشد ) بعد از روز بیستم روز بیست ویکم روز اول رو پاک واطلاعات روز بیست ویکم روی روز اول ظبط میکنه پس روز اول دیگه بازیابی به علت اوررایت نخواهد شد
   هارد شما هم باید بررسی بشه اما اگر اوررایت شده باشه کاری نمیشه کرد

   ۰
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اگر dvr شما یک هفته ضبط کنه و شما یک هفته قبل از این هفته اخر که روی هارد الان موجود هست رو بخواین امکانش نیست چون عموما تنظیمات dvr بر اساس اوررایت هست و هفته جدید هفته قبل رو پاک کرده و اطلاعات جدید رو روی اون می ریزه ودر اصطلاح اوررایت می شود

   ۱
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اگر dvr شما یک هفته ضبط کنه و شما یک هفته قبل از این هفته اخر که روی هارد الان موجود هست رو بخواین امکانش نیست چون عموما تنظیمات dvr بر اساس اوررایت هست و هفته جدید هفته قبل رو پاک کرده و اطلاعات جدید رو روی اون می ریزه ودر اصطلاح اوررایت می شود

   ۰
   ۰
 9. سلمان گفته:

  سلام دلیل این که تصاویر ذخیره شده دوربین مدار بسته ام از هر ماه یک هفته از آن حذف شده الان دیدم که اطلاعاتش اینطوری پاک شده. به جز خودمم کسی بهش دسترسی نداره. میشه دلیلشو بگید؟ و راه بازیابیش چیه و اینکه چطور مشکل رو حل کنم که دیگه ازنطور نشه؟ ممنون

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   در دوربین مدار بسته قرار نیست دقیق یک ماه نگه داره
   اصولا تنظیمات بر اساس اوررایت پیش می رود و بعد از پر شدن حجم کامل هارد قدیمی ترین تاریخ پاک شده و تاریخ جدید رونویسی می شود
   پس تعداد روز های ذخیره شده به ظرفیت هارد تعداد دوربین مدل Dvr و عوامل شبیه این بستگی دارد
   اما اگر در گذشته به عنوان مثال یک ماه کامل ضبط میشده اما الان فقط سه هفته ان قابل دیدن است امکان پاک شدن ان است اما Dvr خود بخود هیچ تاریخی را پاک نخواهد کرد
   مورد دیگر فعال کردن تشخیص حرکت ضبط می باشد اگر به عنوان مثال حرکتی در مدت طولانی جلوی دوربین رخ ندهد دوربین برای استفاده از فضای بهینه هارد و جلوگیری از اتلاف فضای هارد برای مواقعی که حرکتی نبوده ضبط نمی کند .
   پس مثلا اگر دوربین در پاساژی باشد که این مورد فعال شده باشد به طبع در روز های تعطیل فضای کمتری از هارد اشغال می کند و ممکن در مدت زمانی که تعطیلی زیاد وجود داشته مثلا یک ماه قادر به ضبط باشد اما در زمان دیگر فقط به عنوان مثال ۲۵ روز
   ریکاوری Dvr با نرم افزار های معمولی قابل ریکاوری نبود و اگر تاریخ خاصی مد نظر شما است بهتر است Dvr را خاموش تا از اوررایت جلوگیری کند و برای شرکت برای بازیابی ارسال کنید

   ۰
   ۰
 10. Kasra گفته:

  سلام وقت بخیر دوربین مداربسته داریم ولی متاسفانه تمان فیلم ها فورمت شده ایاامکان برگشت هست؟
  بد اینکه هارد بخوایم بدیم ریکاوری اگه یک ماه گذشته باشه امکان هست برگردد.
  الان دوربین ها به دارن ظبط میکنن.

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   فرمت شدن مشکلی درست نمی کند برای امکان ریکاوری از دست نرود باید ظبط مجدد stop شود
   و برای تاریخ های ریکاوری بستگی دارد زمانی که این هارد ظبط کامل انجام می داده ایا تاریخ یک ماه قابل دیدن بوده یا نه اگر قابل بازیابی نبود الان هم با ریکاوری کاری نمیشه کرد
   یعنی ریکاوری دوربین مدار بسته فقط تاریخ های روی ان قابل بازیابی است حتی در صورت فرمت اگر دوربین های شما ۳۰ روزه ظبط می کرده در ان صورت بعد از فرمت ۳۰ روز قبل قابل بازیابی هست.

   ۰
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اگر در این ۵ سال، هارد استفاده نشده یعنی اطلاعات جدیدی وارد هارد نشده باشه امکان ریکاوری هست در غیر این صورت با ریختن اطلاعات جدید روی هارد امکان بازیابی هارد دوربین مداربسته شما به هیچ عنوان وجود نداره.

   ۰
   ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اطلاعات فقط در هارد ذخیره خواهد شد و فضای دیگه وجود ندارد که هم زمان اطلاعات ذخیره بشه مگه اینکه خود شخص از اطلاعات بک اپ در یک هارد دیگه بگیره
   اما هارد های سوخته هم قابل بازیابی است باید ارسال کنید بررسی کنیم
   چون اغلب سوختن هارد فقط مربوط به PCB یا همان برد هارد دیسک است که با تعویض یا اصلاح ان اطلاعات در اغلب موارد قابل دسترسی است

   ۰
   ۰
 11. تری گفته:

  سلام.فیلمهای دوربین مداربسته یه فروشگاه به تاریخ ۲۸ دی سال ۱۴۰۰تقریبا یکسال قبل به اینور رو میشه بازیابی کرد؟خیلی مهم هست.به وقتش یادم نبود بگم نشونم بدن ولی اعصابم آرام نشده.

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید