تعمیر هارد اکسترنال

تعمیر هارد اکسترنال روشی متفاوت با هارد های دیگر دارد. ایرادات و مشکلات هارد اکسترنال با دیگر هارددیسک های اینترنال بسیار متفاوت هستند.عموما عمده مشکلات هارددیسک های اکسترنال جهت تعمیر هارد اکسترنال را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

تعمیر هارد اکسترنال که ضربه خورده است

بیشترین و شایع ترین مشکلات هارددیسک های اکسترنال افتادن از دست کاربر  و یا  شوک و ضربه است که خانه سخت افزار قادر است این گونه هارددیسک ها را درصورتیکه پلتر ( دیسک ها ) سالم باشند به صورت کامل بازیابی نماید .

خانه سخت افزار پس از تست اولیه و کسب اجازه از مشتری هارد دیسک را از باکس خارج نموده و درون کلین روم ( محفظه تمیز ) بصورت کامل بررسی نموده و درصورتیکه دیسک ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات  وجود داشته باشد ، هارددیسک را جراحی نموده و قطعات معبوب را تعویض می نماید. لازم به ذکر است برای جراحی هارددیسک و تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد حتما نیاز به یک هارد مشابه است.

تعمیر هارد اکسترنال
تعمیر هارد اکسترنال

بازیابی اطلاعات هارددیسک های اکسترنال که مشکلات فرم ویری دارند.

هر قطعه سخت افزار دارای یک فرم ویر می باشد که عهده دار کنترل قطعه سخت افزاری و همچنین ایجاد ارتباط با نرم افزار ها می باشد. شاید بسیاری از کاربران تصور می‌کنند که رفع کردن نقص و ایرادات فرم ویر بسیار ساده است هرچند که با در دست داشتن ابزار فوق العاده و پرقدرت PC-3000 کار بسیار ساده تر می نماید اما گاهی ممکن است ساعت ها و روز ها جهت تعمیر این گونه هارددیسک ها زمان مورد نیاز  تا جباشد تا جزئی ترین مشکلات رفع شوند.

بازیابی اطلاعات هارددیسک های اکسترنال که رابط تبدیل هارددیسک به یو اس بی USB و یا کارت شبکه Network LAN or Wifi و … خراب است.

در این گونه مریضی ها و مشکلات هارددیسک گاها چند ایراد با هم اتفاق افتاده است و کاربر فکر می کند با تعویض یک قطعه فیزیکی می تواند به اطلاعاتش دسترسی پیدا کند غافل از اینکه این گونه دخل و تصرف ها در هارددیسک و اتصال آن به کامپیوتر در بعضی موارد موجب خسارت های جبران ناپذیر به اطلاعات خواهد گشت.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال که به شدت کند کار می کند و اطلاعات قابل کپی برداری نیستند.

هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب به این مشکل برخورد می کنند و کاربران و مشتریان از این گلایه می کنند که یا هاردشان به خیلی کند شده است و یا هارد فقط اطلاعات را نمایش می دهد و قادر به کپی و … اطلاعات نیستند.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال با خرابی برد و برد سوخته

در خیلی از موارد شاهد این هستیم که نوسانات ولتاژی برد هارد دیسک اکسترنال را خراب کرده و یا سوزانده است. در اینگونه موارد یا اصلا هارد دیسک هیچگونه علایم حیاتی نظیر چرخش اسپیندل موتور ندارد و یا اینکه هارد روشن می شود اما شناسایی نمیشود و یا علایم غیر عادی نشان میدهد که گه گاه تعمیرکاران را به اشتباه می اندازد.

تعمیر هارد اکسترنال با صدای ناهنجار تق و تق و کلیک

صدای نا هنجاری که از داخل هارد دیسک شنیده می شود عموما به چند مورد بستگی دارد:

 1. ضربه و شکسته بود هد یا بازوی نگه دارنده
 2. خرابی برد هارد دیسک
 3. نشستن هد بر روی اسپیندل موتور
 4. خرابی بوش و بلبرینگ اسپیندل موتور
 5.  خرابی فرم ویر  و مواردی دیگر.

در این گونه مشکلات هارد دیسک گاها دچار چند ایراد همزمان شده است و کاربر فکر می کند با تعویض یک قطعه فیزیکی می تواند به اطلاعاتش دسترسی پیدا کند غافل از اینکه این گونه دخل و تصرف ها در هارددیسک و اتصال آن به کامپیوتر در بعضی موارد موجب خسارت های جبران ناپذیر به اطلاعات خواهد شد. اتصالات کانکتورهای یو اس بی به برد هارد دیسک بسیار ظریف می باشند و یک لحیم کاری بد و ناشیانه به سادگی می تواند هارد دیسک را نابود کند و اطلاعات را غیر قابل یازیابی.

آنچه در اینجا قصد دارم به آن اشاره کنم این است که متاسفانه میبینیم هارد دیسک هایی که دارای خرابی فرم ویری هستند و صدای تق و تق از آنها شنیده میشود بوسیله افراد نا آگاه در محیط های عادی باز میشوند که خود موجب آسیب شدید به اطلاعات خواهد بود.

به همین علت از بازکردن هارد اکسترنال خود و لحیم کاری ان به شدت خود داری کنید.

بازیابی اطلاعات هارددیسک اکسترنال که پیغام فرمت می دهد یا فرمت شده است.

ویروس ، نوسانات ولتاژی ، اشتباهات کاربران ، نرم افزار ها ، اتصالات بد و کابل های خراب می توانند از جمله موجبات اینگونه نقص ها در هارد دیسک اکسترنال بشوند. توصیه می کنم اگر هارد دیسک شما پیغام فرمت می دهد به هیچ عنوام هارد دیسک را فرمت نکنید البته اگر اطلاعات برایتان مهم است. هر چند که خانه سخت افزار قادر به بازیابی ۱۰۰% اطلاعات  حتی پس از فرمت شدن هارد دیسک می باشد اما ممکن است در مواردی نیز اطلاعات شما دچار آسیب و یا نابود شود.

مقاله مرتبط: ریکاوری هارد اکسترنال فرمت شده

خانه سخت افزار و متخصصین آن بصورت حرفه ای و بسیار ماهرانه قادر به بازیابی  اطلاعات این گونه هارددیسک های اکسترنال (بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال تعمیر هارد اکسترنال ) هستند حتی اگر برد هارددیسک منهدم شده  و یا سوختگی فیزیکی داشته باشد.

تعمیر انواع برندهای هارد اکسترنال:

خانه سخت افزار ،قویترین و مجهزترین  شرکت ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال در ایران و خاور میانه   می باشد. تیم بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد اکسترنال خانه سخت افزار به صورت تخصصی در زمینه بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارددیسک در خدمت شما میباشد.

شرکت خانه سخت افزار عضو اتحادیه و با بیش از ۱۷ سال سابقه ،آخرین ابزار و دانش و تکنولوژی روز جهان را در اختیار دارد و با افتخار اعلام میدارد ، در زمینه بازیابی اطلاعات و تعمیر هارددیسک  بیش از پنجاه مرکز تعمیر و بازیابی اطلاعات هارددیسک در ایران و خاور میانه با استفاده از  ابزارآلات و تکنیکال ساپورت خانه سخت افزار حضور موفقی در این بازار داشته اند و دارند شما نیز جزو آنها باشید.

بیشترین و شایع ترین مشکلات هارددیسک های اکسترنال افتادن از دست کاربر  و یا  شوک و ضربه است که خانه سخت افزار قادر است این گونه هارددیسک ها را درصورتیکه پلتر ( دیسک ها ) سالم باشند به صورت کامل بازیابی نماید .

خانه سخت افزار پس از تست اولیه و کسب اجازه از مشتری هارد دیسک را از باکس خارج نموده و درون کلین روم ( محفظه تمیز ) بصورت کامل بررسی نموده و درصورتیکه دیسک ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات  وجود داشته باشد ، هارددیسک را جراحی نموده و قطعات معبوب را تعویض می نماید. لازم به ذکر است برای جراحی هارددیسک و تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد حتما نیاز به یک هارد مشابه است. توصیه میکنم مقاله جراحی هارد دیسک را  در اینجا مطالعه بفرمایید.

متاسفانه حالت بدتر این است که بعضی از مراکز بازیابی اطلاعات در زمانی که با مشتری بر سر هزینه تعمیر هارد اکسترنال به توافق نمی رسند، دست به شیطنت هایی می زنند و ماژول های ناحیه سرویس  هارد دیسک را دست کاری می کنند که کار بسیار مشکل تر از پیش خواهد شد.

هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب به این مشکل برخورد می کنند و کاربران و مشتریان از این گلایه می کنند که یا هاردشان به خیلی کند شده است و یا هارد فقط اطلاعات را نمایش می دهد و قادر به کپی و … اطلاعات نیستند.

در خیلی از موارد شاهد این هستیم که نوسانات ولتاژی برد هارد دیسک اکسترنال را خراب کرده و یا سوزانده است. در اینگونه موارد یا اصلا هارد دیسک هیچگونه علایم حیاتی نظیر چرخش اسپیندل موتور ندارد و یا اینکه هارد روشن می شود اما شناسایی نمیشود و یا علایم غیر عادی نشان میدهد که گه گاه تعمیرکاران را به اشتباه می اندازد.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال تعمیر هارد اکسترنال که پسورد دارد

در حال حاظر ابزارهای قدرتمن PC-3000 تنها راه حل برای این گونه هارد دیسک ها ی اکسترنال هستند که دارای قفل هایی نظیر SED Lock و یا Smart Ware می باشند اما هنوز تکنولوژی بعضی از هارد دیسک ها در زمان پسورد گذاری ناشناخته است و هرچند PC-3000  می تواند بسیاری از موارد را برای ما حل کند متاسفانه همه هارد دیسک های اکسترنال که پسورد دارند قابل بازیابی و ریکاوری در هنگام فراموشی رمز نیستند.

خانه سخت افزار همیشه تمام تلاش خود را جهت استخراج اطلاعات  مشتریان گرامی  انجام داده است و در راستای این هدف از آخرین تکنولوژی های روز دنیا بهره میگیرد.

 •  بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال که شناسایی نمی شوند و یا بسیار کند هستند.+
 •  بازیابی اطلاعات از هارددیسک های وسترن دیجیتال که رمز گزاری شده اند و کاربر رمز آن را فراموش کرده.
 •  بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال که ضربه خورده است و یا از دست کاربر افتاده است.
 • بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال که روشن نمی شود و در صورت اتصال به کامپیوتر شناسایی نمی شود.
 •  بازیابی اطلاعات از هارددیسک های سیگیت اکسترنال که صدا می دهند و یا شناسایی نمی شوند.

چکیده:

از بازکردن هارددیسک اکسترنال خود در محیط های غیر ایزوله خود داری کنید.تعمیر هارد اکسترنال نیاز به تشخیص درست خرابی دارد.اگر می خواهید خودتان هارد را تعمیر کنید،ریسک از دست دادن اطلاعات را بپذیرید؛چرا که تعمیر هارد اکسترنال بسیار تخصصی است و نیاز به دانش فنی دارد.پیشنهاد ما در صورت مواجه شدن با خرابی، تماس با یک مرکز تعمیر هارد است.

 

8 دیدگاه برای “تعمیر هارد اکسترنال

 1. blank
  محمد گفته:

  سلام یک هاردWD اداپتوری دارم که سرعت انتقالش در جاهای مختلفی خیلی کم میشه و اصلا فایل قابل انتقال نیست دیگه با نرم افزار تست هارد چک کردم متوجه شدم health هارد صفر درصد مشکل کجاست و ایا راهی برای درست شدنش هست؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  ۲
  ۰
  • blank
   خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   هارد شما دچار خرابی فریم ویر یا همان پر شدن دیفکت لیست ان است
   مهم بودن اطلاعات یا مهم نبودن اطلاعات باعث انتخاب دوراه مختلف است اگر اطلاعات مهم است باید این دیفکت لیست به طور موقت پاک شود ودر نهایت به اطلاعات دسترسی وپس از ریکاوری اطلاعات حال شروع به پیدا کردن مناطق خراب در هارد حذف همیشگی این فضاها ودر نهایت استفاده مجدد از هارد

   ۶
   ۰
 2. blank
  بنفشه سرفراز شکوهی گفته:

  سلام هارد اکسترنال من مدل wd elements هست ارور اسکن & fix میده توی محیطcmd دستور اجرا کردم ارور بد سکتور داد الان اطلاعات داخل هارد نمیتونم بریزم قابلت خذف و کپی و پیست هم نداره باید چیکار کنم درست بشه راهنمایی میکنید.

  ۰
  ۰
  • blank
   خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   اگر روی هارد اطلاعات مهمی ندارین یک بار فرمت کامل کنید دوباره چک کنید اما اگر اطلاعات مهمی دارین از اطلاعات اول بک اپ گرفته سپس این کار رو انجام بدین
   اما اگر با این کار درست نشد دیگه کاری از دست شما بر نمی اید باید ارسال کنید شرکت بررسی کنیم احتمال خرابی FW یا همان سیستم عامل هارد یا وجود بدسکتور در نواحی از هارد وجود دارد.

   ۱
   ۰
 3. blank
  محمد حسین حسین خو گفته:

  سلام. وقتتون بخیر…
  خواستم تشکر کنم از خانه سخت افزار ایران و همینطور متخصصین عالی که تو مجموعه خودش داره.
  امروز یک هارد اکسترنال رو برای من ریکاوری کردن که ارزش اطلاعاتش خیلی خیلی بالا بود…
  فقط برای نمونه بخوام بگم یک پوشه از اون اطلاعات مربوط به یک فیلم سریالی ۴۸ قسمت هست که در آینده تو شبکه یک پخش میشه…
  از من تدوینگر تا خود آقای کارگردان و تهیه کننده همگی بعد از ۵ روز یه نفس راحت کشیدیم.
  دم همگیتون گرم که نذاشتین زحمات پس تولید ۶ ماهه از بین بره… پولی که درمیارین حلال حلالتون باشه…

  ۰
  ۰
  • blank
   خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   سپاس از لطف شما خوشحالیم که مجموعه خانه سخت افزار تونسته رضایت شمارو جلب کنه.

   ۱
   ۰
 4. blank
  الهام شعبانی گفته:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم از مجموعه خانه سخت افزار خصوصا پرسنل بخش بازیابی هارد خیلی تشکر کنم من هفته پیش یه هارد اکسترال اوردم که داخل عکسای ازدواج و … مشتریانم بود و خیلی برام مهم و حیاتی بود . واقعا حالم خیلی بد بود . تا اینکه این مجموعه رو بهم معرفی کردن و من خوشحالم از اعتمادی که به شما کردم . انشالله همیشه تندرست باشید و کارتون پر برکت

  ۰
  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *