تعمیر و ریکاوری هارد My passport
تعمیر و ریکاوری هارد My passport

تعمیر و ریکاوری هارد My passport

هارد اکسترنال My Passport وسترن دیجیتال را به جرات می توان گفت از پرفروشترین هاردهای اکسترنال در بازار جهانی و می توان گفت از بهترین و با کیفیت ترین هاردهای موجود می باشد اما اگر به مشکل تعمیر و ریکاوری هارد My passport بر خوردید باید جنبه تعمیر و بازیابی اطلاعات را از یکدیگر تفکیک کنید به طور مثال یک هارد قابلیت ریکاوری اطلاعات را داشته اما قابلیت تعمیر را نداشته یا به طور تخصصی ارزش تعمیر را نداشته یا برعکس پس اگر به مشکل تعمیر و ریکاوری هارد My passport بربخورید باید در مرحله اول مشخص کنید که دیتا اولویت دارد یا فقط تعمیر و دوباره استفاده کردن از هارد در اولویت می باشد اما  در اینجا به صورت کلی اطلاعاتی در رابطه با تعمیر و ریکاوری هارد My passport می دهیم.

تعمیر و ریکاوری هارد My passport
تعمیر و ریکاوری هارد My passport

شناخته نشدن هارد My Passport در کامپیوتر

عدم شناسایی درست یا شناسایی نشدن هارد وسترن My passport از عمده ایرادات شایع در این برند از هارد می باشد برای رفع این مشکل خانه سخت افزار امن ترین روش ها را در پی میگیرد. بنا به نوع خرابی روش های متعددی جهت تعمیر و ریکاوری هارد My passport وسترن دیجیتال وجود دارد مانند تبدیل برد USB هارد به SATA  و رفع ایراد عدم شناسایی هارد اکسترنال و سپس اقدام برای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال. اما لازم به ذکر است که برای رسیدن به دیتا نیاز می باشد که هارد های فوق که حال از طریق ساتا به سیستم شناسایی شده اند را دیکیریپت کرده و سپس اقدام به ریکاوری کرد. خانه سخت افزار پس از بازیابی اطلاعات در اکثر موارد تلاش می نماید هارد My passport  را نیز تعمیر نموده و سالم به مشتری تحویل دهد..

صدای غیر متعارف کلیک یا تق و تق از هارد

عموما” شنیده شدن صدای غیر متعارف از هارد دیسک اکسترنال می تواند دلایل مختلفی داشته باشد از جمله:

 • خرابی یک یا چند هد خواندن و نوشتن
 • خرابی سطح پلتر
 • خرابی برد هارد دیسک
 • خرابی در رابط تبدیل برد ساتای هارد به USB
 • خرابی در اسپیندل موتور هارد اکسترنال
 • خرابی در ماژول های فیرم ویر و یا رام

PC-3000 کاملترین ابزار ریکاوری در دنیا قابلیت خاموش کردن هدهای خراب را دارا است. گاهی صدای غیر متعارف هارد وسترن مربوط به خرابی یک یا چند هد می باشد اگر خرابی فقط در یک هد مشاهده شود می توان یا خاموش کردن هد فوق به بقیه هدها دسترسی پیدا کرده و حجم زیادی از اطلاعات را بازیافت نمود. اما اگر بیشتر از یک یادو هد خراب باشد حتما نیاز به جراحی هارد و تعویض هد خراب می باشد که این کار نیز مستلزم کلین روم کلاس ۱۰۰ و ابزارهای جراحی هارد استاندارد می باشد که خانه سخت افزار با کلین رم ساخت روسیه و بروزترین ابزارهای جراحی، ریسک جراحی این هاردها را تا حد ممکن کم کرده است.

تعمیر هارد وسترن مای پاسپورت

برای تعمیر و دوباره راه اندازی هاردهای وسترن نیاز به یکسری عملیات بر روی هارد وسترن می باشد که بعضی از این عملیات قادر به حذف بدسکتور و تندتر شدن هارد می باشد اما بعضی از عملیات فوق باعث از بین رفتن دیتا در سطح هارد شده، پس اگر دیتا اولویت داشته اول باید دیتا ریکاوری شود و پس از ریکاوری حال شروع به تعمیر و رفع بدسکتوری هارد نمود.

ایرادات عمده دیگر در هارد وسترن مای پسپورت

 • ظرفیت صفر
 • کند شدن
 • عدم شناسایی صحیح در کامپیوتر
 • افت ظرفیت هارد
 • فایل دیده شده اما قابل باز شدن نمی باشد
 • کندی شدید هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

مرکز تخصصی خانه سخت افزار – جامع ترین اطلاعات در مورد تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال!

بازیابی اطلاعات raid

درباره‌ی امیر

blank

همچنین ببینید

تفاوت بین MBR و GPT

تفاوت بین MBR و GPT معایب و محاسن

اگر شما  تا به حال با هارد دیسک خود سرسری کارکرده اید، و همیشه درحال …

یک نظر

 1. blank
  محمود علی محمدی

  سلام.
  در هارد اکسترنال من صدای شناختن توسط کامپیوترهای مختلف داده می شود ولی در مای کامپیوتر دیده نمی شود.دلیلش چیست؟ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *