بازیابی اطلاعات دوربین حفاظتی DVR - NVR

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR – خانه سخت افزار توانایی بازیابی اطلاعات از تمامی سیستم های (DVR   (digital video recorder  و همچنین NVR را برای شما مشتریان و همکاران گرامی امکان پذیر میسازد.

وقت گرامی خود  را با مراکزی که توانایی انجام این کار را ندارند تلف نکنید. خانه سخت افزار در کمتر از 24 ساعت کلیه اطلاعات و فیلم های ذخیره شده در سیستم دوربین مداربسته  ( دوربین های محافظتی ) شما را استخراج و یا بازیابی می نماید.

بازیابی DVR

بازیابی اطلاعات  DVR  و دوربین های محافظتی

دستگاه های DVR با سیستم عامل های مختلف و با رمز نگاری های خاص اطلاعات را در هارددیسک متصل به سیستم DVR دوربین مدار بسته ذخیره می کند و این یک خیال خام است که بتوانید با نرم افزار های عادی بر روی هارددیسک DVR دوربین مداربسته را ریکاوری DVR  نمایید(البته 10 % قابلیت بازیابی  اطلاعات را با نرم افزار های عادی دارند ). در واقع باید خدمت شما عرض کنم خانه سخت افزار با در دست داشتن امکانات فراوان و بهترین تکنولوژی های روز در دنیا و صرف هزینه جهت خرید ابزار و لوازم بازیابی اطلاعات DVR ( بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته ) و همچنین استخدام مهندسین با تجربه  برنامه نویس  توانایی انجام بازیابی اطلاعات از این گونه سیستم های دوربین های حفاظتی را دارا است. هرچند که بعضی از این سیستم ها که تقریبا 10% می باشند و عموما سیستم های DVR قدیمی هستند با استفاده از بعضی نرم افزار های بازیابی اطلاعات خاص قابل بازیابی است .

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR

توصیه های مهم:

در طی بیش از 20 سال کار مداوم در خصوص بازیابی اطلاعات تجارب بسیاری در این خصوص برای خانه سخت افزار حصول آمده است که در زیر به شرح چند تذکر برای مشتریان گرامی می پردازیم و خواهشمندیم شما دوستان عزیز به این موارد عمل نمایید تا اطلاعات شما از دست نرود و یا در صورت از بین رفتن اطلاعات کمترین خسارت به آن ها وارد آید:

بی علت هارد را خارج نکنید: به هیچ عنوان هارددیسک DVR دوربین مدار بسته را از سیستم DVR جدا نکنید زیرا در صورت اتصال مجدد باید هارددیسک توسط سیستم DVR فرمت شده و دوباره سازی شود و این می تواند به اطلاعات شما خسارت وارد کند.

 

چرخه زمانی نگه داری فیلم ها: حتما توجه نمایید که فیلم های دوربین مدار بسته در چه زمانی دوباره نوشته میشوند ، برای مثال سیستم های DVRطوری تنظیم میشوند که فیلم های ذحیره شده از دوربین های مدار بسته را برای یک ماه و یا حتی تا 6 ( 180 روز ) ماه و یک سال ( 365 روز ) نیز ذخیره می کنند و پس از این زمان فیلم روز اول با روز 366 ام جایگزین خواهد گشت . پس فیلم های شما پس از یک مدت زمان خاص که از قبل تعین شده است دوباره نویسی می شود لذا حتما از فیلم های مورد نیاز خود یک نسخه کپی تهیه نمایید. در این صورت بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR متعلق به سیکل های قبل باید با دقت بیشتری کار شوند.

 

مراقب نوسانات ولتاژی باشید: برای سیستم DVR دوربین مدار بسته خود حتما یک سیستم منبع تغذیه مناسب تهیه کنید تا در زمان نوسانات ولتاژی به هارددیسک آن آسیب وارد نشود و حتی در صورت مشکلات نرم افزاری شما قابلیت بازیابی اطلاعات DVR دوربین مداربسته را داشته باشید. در پروسه بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR همیشه هارد داخلی سالم نیست اما خانه سخت افزار در اکثر موارد موفق بوده است.

 

نکات مهم قبل از خرید سیستم حفاظتی: قبل از خرید سیستم DVR حتما از چند نکته با اطلاع شوید و از فروشنده درخواست نمایید تا راهنمایی های لازم را به شما بدهد در غیر اینصورت از خرید منصرف شوید:

 1. سیستم مورد نظر شما چند روز و با چه کیفیتی اطلاعات را ذخیره می نماید و چند عدد هارد دیسک با چه ظرفیتی را ساپورت می کند؟
 2. آیا قابلیت اتصال به کامپیوتر و یا متصل کردن یک فلش مموری برای استخراج و ذخیره کردن یک زمان خاص از فیلم های ذخیره شده را دارد و چگونه؟
 3. آیا قادر هستید بصورت هم زمان دوربین ها را از روی یک کامپیوتر دیگر مشاهده نمایید؟ و چگونه ؟
 4. آیا قادر هستید مثلا دوربین های نصب شده در محل کار خود را از خانه تماشا کنید ؟ و چگونه؟
 5. و سوال های دیگر که بسته به نوع درخواست شما می باشد اما توجه کنید که به جواب بله قناعت نکنید و حتما آموزش چگونه اجرا شدن را هم درخواست کنید.

خانه سخت افزار دارای بیش از  12 ماژول بازیابی اطلاعات دوربین مدار بسته DVR  می باشد و می تواند از تمامی DVR  ها اطلاعات را استخراج نماید حتی اگر خسارتی به هارددیسک وارد شده باشد باز هم در حد اکثری موارد خانه سخت افزار با موفقیت هارددیسک را مورد جراحی قرار داده است و دوباره هارد دیسک را عملیاتی و زنده کرده است. لازم به توجه است خانه سخت افزار متصل به یک شبکه جهانی است و نه تنها از بهترین و آموزش دیده ترین افراد استفاده می کند بلکه از کارکشته ترین تکنسین های دنیا نیز برای بازیابی اطلاعات هر نوع هارددیسک و انباره اطلاعاتی استفاده می کند.

عوامل تاثیرگذار در تعداد روز ها و زمان ذخیره سازی:

دوستان عزیز توجه نمائید که سیستم های حفاظتی DVR عموما برای یک سیکل مشخص از اطلاعات را در خود ذخیره می کنند و این پریود زمانی به چند نکته وابسته است :

 • تعداد دوربین ها
 • ظرفیت هارد دیسک داخلی جهت ذخیره اطلاعات
 • با صدا بودن و یا بی صدا بودن فیلم های ذخیره شده
 • تعیین دستی یک پریود زمانی خاص مثلا 30 روز یا 75 روز
 • نوع و پروتکل ذخیره سازی فیلم های دریافت شده از دوربین ها
 • طول هر فیلم ذخیره شده مثلا بصورت 5 دقیقه ای و یا یک ساعتی

بصورت ساده اگر بیان کنیم خیلی از دوستان و مشتریان به ما مراجعه می کنند و درخواست بازیابی اطلاعات فیلمی در تاریخ 3 ماه پیش را از دوربین مداربسته DVR ای را دارند که در سیکل زمانی 2 ماه اطلاعات را نگه داری می کرده است. خوب بصورت مشخص اینگونه سیستم ها پس از دو ماه چند روش را دنبال می کنند

روش اول : هارد دیسک فقط برای دو ماه ذخیره فیلم فضا دارد و روز 61 ام بر روی روز اول بازنویسی می شود و احتمال استخراج اطلاعات بسیار کم است

روش دوم: هارد دیسک دارای ظرفیت بیشتر است اما ساختار سیستم به گونه ای است که گویی 60 ظرف مشخص دارد و روز 61 ام دوباره در ظرف یکم ریخته میشود این سیستم به گونه ای طراحی شده و یا تنظیم شده که مثلا برای یک سیکل دو ماهه کار کند

روش سوم: تنظیمات در بعضی از سیستم های DVR به گونه ای می باشد که درون سیستم فقط دو ماه از فیلم ها را نشان خواهد داد اما اطلاعات در کل هارد ریحته می شود و هر زمان که هارد دیسک پر شود دوباره اطلاعات از آغاز بر روی اطلاعات قدیمی تر ریخته می شود بنابر این ممکن است اطلاعات 6 ماه نیز در هارد موجود باشد اما سیستم فقط دو ماه را نشان خواهد داد. در بعضی از این سیستم ها فیلم های قدیمی کامل نیستند و فقط چند ثانیه از آنها پخش می شود.

روش چهارم : به میزان ظرفیت هارد دیسک و نوع ذخیره سازی اطلاعات دوربین مدار بسته ذخیره میگردد و در زمان پر شدن هارد دیسک دوباره آخرین تصویر برداری بر روی اولین فیلم ذخیره میگردد.

گونه ای دیگر دارای هارد دیسک هایی به صورت رید Raid هستند و یا نمونه هایی با دو هارد دیسک که مکررا” پس از پر شدن اولی اطلاعات در درون دومی ذخیره می شود و در سیکل سوم ذخیره سازی هارد اول بر اساس فایل سیستم مشخصی دوباره فرمت شده و آماده سازی میشود تا اطلاعات درون آن ذخیره گردد و به همین ترتیب برای سیکل چهارم بر روی هارد دوم. بنابر این نهایتا شما برای یک پریود دوماهه  می توانید اطلاعات نهایتا 4 ماه پیش را بازیابی نمایید.

توجه داشته باشید فرض ما بر این بود که سیستم خود را برای یک سیکل زمانی دو ماهه تنظیم کرده اید ممکن است سیستم شما جور دیگری باشد.

27 پاسخ
 1. علیزاده
  علیزاده گفته:

  من میخوام فیلم های 9ماه پیش رو بدست بیارم چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خیلی لازمش دارم

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام دوست من ، لازم است اطلاعات بیشتری داشته باشیم از نوع دستگاه سیکل نگه داری و…

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام من میخواهم فیلم های یک سال و نیم قبل رو بازیابی کنم امکانش هست

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام. شاید امکان پذیر باشد ولی به مواردی بستگی دارد . اجمله نوع دستگاه میزان حافظه و سیکل دوباره نویسی. در آخر نیز می توان هر آنچه بر روی منابع ذخیره ساز از جمله هارد شما ذخیره شده است را استخراج کنیم تا متوجه شوید که آیا اطلاعات شما موجود می باشد یا خیر.
   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بستگی دارد به اینکه پس از پاک کردن آیا اطلاعات جدیدی بازنویسی کرده اید و به چه میزان. ممکن است به دلیل فعالیت کم ( نوشتن ) همه یا حد اکثری قابل برگشت باشند و شاید هم به علت بازنویسی حتی پس از گذشت چند ساعت از پاک شدن اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشند.

   پاسخ
 3. رضا
  رضا گفته:

  سلام میشه فیلمهای که ۵ماه پیش فرمت کردیم ریکاوری کنیم خیلی مهمه

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بستگی دارد به اینکه پس از پاک کردن آیا اطلاعات جدیدی بازنویسی کرده اید و به چه میزان. ممکن است به دلیل فعالیت کم ( نوشتن ) همه یا حد اکثری قابل برگشت باشند و شاید هم به علت بازنویسی حتی پس از گذشت چند ساعت از پاک شدن اطلاعات دیگر قابل بازیابی نباشند.

   پاسخ
 4. شيوا
  شيوا گفته:

  سلام رمز دستگاه رو فراموش كرديم اگر رمزباز بشه اطلاعات هم پاك ميشه؟

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام. ذکر نفرمودید چه دستگاهی؟ مدل و… مشخصات اما اگر منظور دستگاه DVR باشد ، خیر اطلاعات پاک نخواهند شد تا زمانی که دستگاه ریست شود و یا اطلاعات دوباره نویسی شوند. با تشکر از تماس شما

   پاسخ
 5. فلورا
  فلورا گفته:

  فلورا سلام میخوا م یک دوربین بی سیم در ماشینم نصب کنم بدون اینکه دیده بشه وتوسط خودم هم نصب بشه از کجا تهیه کنم

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام . مشتری گرامی ما دوربین نمی فروشیم و اطلاعی هم در مورد سوال شما نداریم. با تشکر از شما.

   پاسخ
 6. ناصر
  ناصر گفته:

  سلام ديوي ار من بعد از قطع وصلي برق كلا هاردمو نميشناسه اطلاعاتشو لازم دارم هاردو جدا كردم از ديوي ار ديوي ارم ميشه كاريش كرد هارد به پي سي وصل كنم ميشه اطلاعاتشو برداشت هارد فرمت نشده بعد از ١٥ روز استفاده اينطوري شده لطفا راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   هارد رو به کامپیوتر و دستگاه دی وی آر متصل نکنید. آن را به کارگاه خانه سخت افزار ارسال کنید تا در اسر وقت اطلاعات شما استخراج شود. فایل سیستم دستگاه های دیجیتالی دوربین های مداربسته در کامپیوتر قابل شناسایی نیستند. توصیه می کنم اگر اطلاعات برایتان مهم است هیچ عملیاتی بر روی آن انجام ندهید.

   با تشکر از تماس شما.

   پاسخ
 7. ناصر
  ناصر گفته:

  ممنون از شما فقط اطلاعات هارد خصوصيه و من سر همين موضوع يكم وسواس دارم چقدر زمان بره اين ريكاوري برا هاردي حدودا سيزده روز ريكورد كرده همون روز تحويل ميدين

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام. اگر از قبل برای روز خاصی هماهنگ نموده باشید و اول وقت تشریف بیاورید به حتم یقین همان روز دریافت خواهید نمود. حتما” یک عدد هارد بانک جهت تخلیه مستقیم اطلاعات برروی هارد خودتان همراه داشته باشید.
   با تشکر از شما.

   پاسخ
 8. محمود
  محمود گفته:

  با سلام
  دوبار فیلم ضبط شده در دستگاه رو دیدم اما برای بار سوم که خواستم ببینم نمیدونم به چه دلیل پاک شده و پیام میده که هیچ فیلمی وجود نداره این پیام رو قبل از دیدن فیلم ضبط شده هم دیده بودم اما الان هر کاری میکنم این پیام رو میده چطور میتونم فیلم ضبط شده رو ببینم چون خیلی مهمه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   توصیه میکنم تمام فیلم های مورد نظرتان را در اولین زمان از دستگاه DVR استخراج نمایید. در حال حاظر بهتر میبینم هارد دیسک را به کارگاه خانه سخت افزار ارسال نمایید تا فیلم ها استخراج شوند. بهتر است بیش از این با هارد دیسک و دستگاه کار نکنید.
   با تشکر از تماس شما

   پاسخ
 9. یوسف
  یوسف گفته:

  سلام
  من فیلم های دو ماه پیش رو میخوام
  خیلی ضروریه
  لطفا شماره تماس بدید

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   تمامی اطلاعات تماس با ما در وب سایت وجود دارد:
   تلفن های تماس :
   98-21-66482544+
   98-21-66481630+
   98-21-66455110+
   98-21-66455129+
   98-21-66455118+
   موفق باشید
   https://www.ihhco.com

   پاسخ
 10. farhad
  farhad گفته:

  سلام.
  میشه از دوربین مدار بسته تصاویری را حذف کرد بدون اینکه معلوم بشه.مثلا ده دقیقه از فیلم و حذف کرد؟بدون اینکه ساعت وزمان ضبط فیلم بهم بخوره.خواهشا امکانداره زودتر جواب بدید ضروریه.
  ممنونم

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام دوست من
   این بستگی داره به تنظیمات دستگاه. شما باید به DVR یک کی برد و مانیتور و ماوس متصل کنید و یا از طریق کامپیوتر کنترلش کنید و ببینید در تنظیماتش یک چنین آپشنی موجود هست یا نه.
   اما حتی اگر شما مقداری از فیلمی را حذف کنید کاملا” مشخص خواهد بود که از یک زمانی تا یک زمان دیگر فیلمی وجود ندارد در صورتیکه در دوربین های دیگر این زمان موجود است ، باید به این نکته توجه کنید.

   با تشکر از تماس شما
   خانه سخت افزار
   https://www.ihhco.com

   پاسخ
 11. prsian
  prsian گفته:

  سلام
  یک dvr داریم با ۲ هارد ۵۰۰
  امکان بازیابی اطلاعات تقریبا ۳ سال پیش وجود دارد؟
  بازه زمانی ذخیره اطلاعات روی فایل های قبلی تقریبا ۳ ماه بوده
  خیلی ضروریست
  تشکر

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   متاسفانه پس از سپری شدن هر سیکل سه ماهه اطلاعات سه ماه بعدی تمام فیلم های سیکل گذشته را از بین میبرد. امکن بازیابی اطلاعات دو سیکل قبل هم تقریبا” غیر ممکن است چه رسد به سالهای گذشته. مگر آنکه بصورت اتفاقی در آن زمان یکی از هارد ها از کار افتاده باشد و اطلاعات شما در آن دست نخورده مانده باشد که خیلی نادر است.
   از تماس شما متشکرم.

   پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   بله یک راه بسیار ساده و آن هم اینه که بر روی اطلاعات گذشته چیزی جدید رایت کنیم . خواه آن یک فیلم باشد خواه یک رشته مانند صفر. با نوشتن اطلاعات جدید بر روی اطلاعات قدیمی دیگر آنها قابل دسترس و یا بازیابی اطلاعات نخواهند بود.
   با تشکر از تماس شما.

   پاسخ
 12. محمود
  محمود گفته:

  با سلام
  تصاویر در دوربین ضبط میشه اما زمان بازبینی صرفا یه صفحه سیاه نشون داده میشه
  ممنون میشم زودتر پاسخ بدین

  پاسخ
  • امیر
   امیر گفته:

   سلام
   دوست عزیز حتما بیشتر چک بفرمایید دستگاه رو. چون اگر میفرمایید ذخیره انجام میشود باید فیلم های ذخیره شده قابل روئت نیز باشند. یا اینکه اتصالات شما درست نیستند. یک کی بورد و ماوس و مانیتور بطور مستقیم به دستگاه DVR متصل نمایید و دوباره چک بفرمایید. منتظر شما هستم.
   با تشکر از تماس شما.

   پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *