خانه سخت افزار دارنده بزرگ ترین آرشیو برُد هارد در ایران است. در صورت نیاز به هر نوع برد هارددیسک (HDD PCB) با خانه سخت افزار تماس بگیرید.

در صورت نایاب بودن برد هارد، خانه سخت افزار می تواند آن را در سریع ترین زمان برایتان تهیه نماید. اغلب مشتریان جهت خرید انواع برد هارد به خانه سخت افزار مراجعه میکنند. باید توجه داشته باشید که  بسادگی نمیتوان برد HDD PCB خود را تعویض نمایید .

حتما باید بدانید که مشخصات برد هارد دیسک شما چیست و در نگه داری از برد خراب هاردتان کوشا باشید. زیرا اطلاعاتی بر روی برد هارد شما وجود دارد که در صورت نابود شدن دیگر نمیتوانید به اطلاعات داخل هاردتان دست پیدا کنید. همچنین ممکن است با هیچ برد دیگری مدیای هارد شما دیگر کار نکند.

انواع برد هارد دیسک

سوختن مدار TVS ورودی

گاهی به علت خرابی منبع تغذیه کامپیوتر Power Supply یا پاور اکسترنال ولتاژ نامناسب به برد هارد  وارد میشود و این مدار جهت محافظت از دیگر قطعات میسوزد. این مدار از چندین دایود و مقاومت و گاهی از سلف و فیوز تشکیل شده است. تعویض و تعمیر اینگونه برد هارد نیاز به مهارت و دانش کافی از الکترونیک دارد. توصیه میکنیم به هیچ عنوان اگر دانش کافی ندارید برد هارد دیسک را تعمیر نکنید زیرا ممکن است در تعمیر شما ایراداتی باشد که پس از نصب آن برد هارد بر روی هارد دیسک آسیب های جبران ناپذیری به هارد وارد نماید.

سوختن چیپ اصلی

چسپ پردازشگر اصلی عموما قابل برنامه ریزی است و دو نوع مشکل دارد . ممکن است برنامه آن دچار مشکل شده باشد. در این صورت شما هیچگونه سوختگی فیزیکی و ظاهری بر روی برد نمیبینید. اما هارد دیسک شما با این برد کار نخواهد کرد. حتی ممکن است هارد دیتکت بشود اما با ظرفیت اشتباه .

خرابی در آی سی رام برد هارد دیسک

بر روی انواع برد هارد دیسک یا بهتر بگویم بر روی همه انواع برد هارد دیسک یک آیسی وجود دارد که اطلاعات اولیه جهت عملیاتی شدن هارد دیسک در درون آن تعبیه شده است. همچنین در بعضی از انواع برد هارد دیسک دیده میشود که بر روی برد هارد دیسک ، آی سی خاصی برای اطلاعات اولیه هارد تعبیه نشده است و دارای آی سی اینترنال هستند. که در چیپ اصلی قرار دارد. در واقع یا رام اینتر نال است ( درون چیپ اصلی ) یا رام اکسترنال است ( یک آی سی خاص جداگانه بر روی برد هارد دیسک ). در هر دو صورت احتمال آسیب رسیدن به این اطلاعات وجود دارد و در صورت خرابی دیگر هارد شما قادر به شناسایی شدن در مادربرد و یا کامپیوتر نمی باشد.

سوختن چیپ پاور

بر روی تمامی انواع برد هارد دیسک یک آی سی خاص وجود دارد که وظیفه کنترل و ساخت ولتاژ و سیگنال های متفاوتی را به همراه مدار خود دارد تا هارد دیسک شما کارش را به درستی انجام دهد. سوختن این آی سی و یا مدارات آن میتواند بر اثر نوسانات خارجی و یا داخلی خود هارد دیسک صورت گیرد.

کنده شدن قطعات و المان ها از روی برد هارد

این ایرادی همگانی در انواع برد هارد میباشد. ممکن است در هنگام جا زدن هارد دیسک در محفظه اش و یا جابجایی هارد دیسک ، برد هارد ما تماسی با قطعه ای سخت داشته باشد و موجب شکسته شدن یک المان حتی کوچک از روی برد هارد شما شود. در این صورت برد هارد نمی تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد و ممکن است کلا” از کار بیاستد.

خرابی سوکت انواع برد هارد

سوکت انواع برد هارد دارای شیار ها ، برآمدگی و یا زوایای خاصی است تا کاربر بتواند فقط به یک جهت خاص کابل پاور و دیتا را به هارد دیسک متصل نماید. در صورت شکستن این سوکت ممکن است دیگر نتوانید کابل های رابط را به برد هارد دیسک متصل نمایید. حتی در حالاتی شکستگی سوکت و اتصالات بد کابل ها و سر سوکت ها به هم میتواند آسیب جدی به هارد دیسک شما وارد نماید.

فروش انواع برد هارد دیسک

برای مشاهده مدل برد هارد می‌توانید از این اینجا مشاهده کنید.

فروش برد هارد دیسک

پیشنهاد میکنیم بخوانید

۲/۵ - (۷ امتیاز)

16 دیدگاه برای “خانه سخت افزار؛دارنده بزرگ ترین آرشیو برد هارد در ایران!

 1. Farhad hoseyni گفته:

  سلام و عرض ادب
  شما هد هارد دیسک هم موجود دارید؟
  من هارد یک ترا هیتاچی دارم و به علت یکسری مسائل نمیتونم هاردمو ارسال کنم یا به شخصی بسپارپم
  یکی از همگکاران شما هارد رو بررسی کرد و گفت هد هارد خراب شده، اگر موجود داری، بفرمایید مشخصات هارد رو بفرستم و برام ارسال کنید
  سپاس

  ۰
  ۰
  • خانه سخت افزار گفته:

   سلام وقت بخیر فلشتون با توجه به استفاده ای که ازش داشتید بدسکتور گرفته و خودتون دسترسی به دیتا ندارید و حتما باید یا دستگاه pc3000 ریکاوری انجام بشه در واقع باید چک بشه تا ببینم دیتا قابل بازیابی است یا خیر گاهی اوقات بدسکتوری آنقدر شدید است که فلشتون سوخته و باید شکافته بشه و روی چیپ کار بشه باید تشریف بیارید شرکت تا براتون چک کنم و اعلام هزینه کنم

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید