هارد مشابه برای تعویض هد – دستورالعمل های زیر برای به حداکثر رساندن سازگاری در هنگام جستجوی یک هارد مشابه یا هد مشابه از یک هارد اهداء میباشد. توجه داشته باشید که هیچ راهی برای ۱۰۰٪ تضمین پیدا کردن یک هارد مشابه برای تعویض هد وجود ندارد، اما به دنبال کردن این دستورالعمل ها به شما کمک می کند تا شانس موفقیت پیدا کردن یک هارد مشابه برای تعویض هد از یک اهدا کننده را افزایش دهید.

یک لیست از مشخصات هارد خراب خود تهیه و تعیین کنید و سپس با مشخصات ذکر شده زیر مطابقت دهید. به جهت راحتی کار برای شما هر اطلاعات قابل مشاهده در برچسب (لیبل) هارد را علامت زده ایم. توجه داشته باشید برچسب هارد خراب شما بسته به تاریخ یا خط تولید که درایو متعلق به آن ممکن است متفاوت باشد.

مقاله های مرتبط:

ما اولویت بندی های خود را بر اساس رنگ هر کدام  از آیتم ها مشخص نموده ایم. احتمالا، شما در مواقعی قادر نخواهید بود که یک هارد مشابه برای تعویض هد، اهداء کننده را پیدا کنید که با تمام این مشخصات مطابقت داشته باشد، اما با استفاده از کدگذاری رنگی می توانید ببینید که کدام اطلاعات مهم تر هستند.

  • قرمز : بسیار ضروری است. شما قطعا نمی توانید بدون مطابقت این آیتم یک هارد هارد مشابه برای تعویض هد پیدا کنید.
  • نارنجی : دارای اولویت بالا می باشد. این اطلاعات اغلب برای مطابقت با هارد مشابه برای تعویض هد اهدا کننده باید سازگار باشد.
  • زرد : دارای اولویت متوسط می باشد. اگر یک هارد مشابه برای تعویض هد در دسترس باشد که این اطلاعات با آن مطابقت کند می تواند به افزایش شانس سازگاری کمک کند.
  • سبر : دارای اولویت کم می باشد. این معمولا یک عامل نیست، اما گاهی می تواند مورد استفاده قرار گیرد در هنگامی که شما بین چندین هارد مشابه برای تعویض هد سردرگم هستید.
برند هارد خود را انتخاب کنید
سامسونگ Samsung فوجبتسو Fujitsu
سیگیت Seagate هیتاچی Hitachi
توشیبا Toshiba آی بی ام IBM
وسترن دیجیتال Western Dijital مکستور Maxtor

 

هارد مشابه برای تعویض هد هارد وسترن دیجیتال Western Dijital

خاویار نسخه اول Caviar 1st Edition