نرم افزار تعمیر هارد سیگیت SeaTools
نرم افزار تعمیر هارد سیگیت SeaTools

نرم افزار تعمیر هارد سیگیت

بسیاری از ابزارهای تست رایگان هارد دیسک وجود دارند تا در زمانیکه به هارد دیسک مشکوک هستید به شما در تعیین و تشخیص اینکه چه مشکلی یا اتفاقی برای هارد دیسک شما افتاده است کمک کنند. ابزارهایی مانند چک کردن خطا  در ویندوز مانند دستور chkdsk در سیستم عامل مبتنی بر ویندوز شما موجود هستند، اما برخی دیگر، مانند موارد زیر، از سازندگان هارد دیسک و سایر توسعه دهندگان در دسترس هستند.. برنامه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم توسط سازنده‌های دیسک سخت و دیگر شرکتهای مرتبط معرفی شده است.

نرم افزار تعمیر هارد سیگیت
نرم افزار تعمیر هارد سیگیت

مهم: حتما قبل از شروع تست از اطلاعات هارد خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. ممکن است در حین کار کلیه اطلاعات شما ازبین بروند و قابل بازیابی اطلاعات نباشند.

مهم: با توجه به امکان بروز خطا هایی که در حین بررسی هارد دیسک سیستم شما پیدا خواهد شد، ممکن است نیاز به جایگزین کردن دیسک سخت داشته باشید. در این صورت نصیحت هایی را که این نرم افزار ها و برنامه پیشنهاد می‌دهد را دنبال کنید یا از صفحۀ تماس با ما استفاده کنید تا با متخصصین ارتباط مستقیم داشته باشید و سوالات خود را بپرسید.

نکته: نرم‌افزارهای تجاری تعمیر هارد دیسک متعدد بسیاری وجود دارند. مطمئن شوید که مشکل شما توسط نرم‌افزارهای رایگان (که در ادامه معرفی می‌شود) حل نمی‌شود، سپس بابت رفع عیب هارد دیسک سخت خود هزینه کنید.

۱- Seagate SeaTools

این نرم افزار تعمیر هارد سیگیت به‌صورت رایگان در دسترس است و در دو شکل برای کاربران خانگی تعریف شده است:

 • SeaTools for DOS: از دیسکهای Seagate یا Maxtorپشتیبانی می‌کند و مستقل از سیستم‌عامل توسط CD مخصوص خودش یا USB اجرا می‌شود. اجرا در حالت داس اطمینان بیشتری می دهد.
 • SeaTools for Windows: این نرم افزار تعمیر هارد سیگیت روی ویندوز نصب می‌شود. قابلیت استفاده از خدمات ابتدایی یا پیشرفتۀ برنامه برای دیسکهای داخلی یا خارجی وجود دارد همچنین برند و سازندۀ هارد دیسک در این برنامه مهم نیست.

برای افرادی که به دنبال این سه برنامه می‌گردند،SeaTools Desktop ، SeaTools Online یا نرم افزار Maxtor’s PowerMax، باید گفت دو ابزار فوق جایگزین اینها شده‌اند. کارخانه Seagate اکنون مالک  برند Maxtor می‌باشد. برنامه‌هایSeagate SeaTools از جمله برنامه‌های فوق‌العاده می‌باشد. این برنامه دیسکهای سخت معیوب را به صورت حرفه‌ای تست می‌کند و محیط آن آنقدر ساده طراحی شده است که توسط مبتدیان نیز قابل استفاده می‌باشد. سیستم‌عامل مورد نیاز این برنامه از  ویدوز xp تا ۱۰ می‌باشد.

SeaTools برای ویندوز

همان طور که در بالا ذکر شد، SeaTools  تحت ویندوز به عنوان یک برنامه عادی بر روی رایانه شما قابل نصب است.

این برنامه می تواند چندین آزمون اساسی را انجام دهد که قادر خواهد بود سلامت هارد دیسک خود را تعیین کنید و انواع درایو های داخلی را می توان آزمایش کرد، مانند SCSI، PATA و درایوهای SATA.

درایو های اکسترنال نیز پشتیبانی می شوند مانند هارد های اکسترنالی که از طریق USB یا FireWire کار می کنند.

برای شروع، به صفحه دانلود SeaTools مراجعه کنید و لینک زیر را به نام SeaTools برای ویندوز در بخش Downloads دانلود کنید.

دانلود نرم افزار SeaTools

آیا این مطلب برایتان مفید بود؟

۰

امتیاز این نوشته

User Rating: ۵ ( ۲ votes)
بازیابی اطلاعات raid

درباره‌ی امیر

blank

همچنین ببینید

برنامه عیب یابی هارد تعمیر هارد

معرفی برنامه‌های عیب یابی ،ریکاوری و تعمیر هارد

نرم افزارهای عیب یابی و تعمیر هارد بسیاری جهت تست رایگان سلامت هارد دیسک وجود …

۴ نظر

 1. blank
  محمد حسین معیری

  سلام ، کرک نسخه ویندوزش را دارین؟

 2. blank

  سلام میشه کمکم کنید من هاردم رو کامپیوتر شناسایی نمیکنه ولی میفهمه که یه چیزی بش وصل شده چراغش هم روشن میشه ولی چشمک زن نیس 😩 ممنون میشم کمکم کنید

 3. blank

  سلام میشه کمکم کنید من هاردم رو کامپیوتر شناسایی نمیکنه ولی میفهمه که یه چیزی بش وصل شده چراغش هم روشن میشه ولی چشمک زن نیس 😩ممنون میشم کمکم کنید