مجهز به آخرین ، جدیدترین و پیشرفته ترین،ابزار و لوازم بازیابی اطلاعات و تعمیر هارددیسک،و دیگر انباره های اطلاعاتی . مجهز به کلین روم کلاس ۱۰۰ جهت جراحی انواع هارددیسک در محیطی کاملا” تمیز تعویض هد و پلتر انواع هارددیسک اینترنال و اکسترنال  :

کلین بنچ حراحی هارد دیسک  کلاس ۱۰۰ ( کلین روم )جدول مشخصات میز جراحی هارد دیسک خانه سخت افزار

نام دستگاه توضیحات فیلتر خروجی هوا جنس بدنه ابعاد mm
ارتفاعxعرضxطول
IHH Clean Bench C-100 هود جریان یکنواخت عمودی هوای تمیز – پایه دار – دهنه کشویی – فن دوبل – پوشش رنگ آنتی استاتیک  –  دارای فیلتر هپا با کنترلر آنالوگ یا دیجیتال و شمارنده ساعت کارکرد. هپا با راندمان ۹۷.۹۹ درصد و یا ۹۹.۹۹ درصد ذرات با قطر ۰.۳ میکرون هوادهی متغیر تا ۱۲۰۰ مترمکعب در ساعت.

(متغیر نسبت به سفارش مشتری)

جنس بدنه  ورق آهن با پوشش رنگ آنتی استاتیک و بدنه داخلی از جنس استیل زد زنگ ۸۰x65x195 80x100x200

(و یا ابعاد سفارشی)

لوازم اضافی در صورت نیاز فیلتر اضافی تعداد  به نیاز مشتری
  • هزینه حمل به عهده مشتری میباشد.
  • لوازم یدکی به درخواست مشتری بوده و قیمت آن در فاکتور محاسبه خواهد شد.
  • در صورت نیاز قرارداد خدمات و پشتیبانی بسته خواهد شد.
  • طول عمر فیلتر بستگی به مکان و محل استفاده دارد.
  • پیشنهاد می کنیم از پیش فیلتر استفاده نمایند.
  • این دستگاه در کارگاه خانه سخت افزار تولید میشود و از با کیفیت ترین لوازم در آن استفاده شده است.
  • این دستگاه دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد.
  • کلین روم
    کلین روم

کلین روم یا اتاق تمیز clean room چیست و چه کاربردی دارد؟

کلین روم ، اتاق تمیز  و یا میز و محفظه تمیز عبارت است از مکانی که از نظر تعداد و قطر ذرات معلق در هوای آن مکان مشخص (گرد و غبار در حد میکرون و زیر میکرون ) و همچنین  رطوبت ‚ دما و فشار تحت کنترل باشد . با پیشرفتهایی که روز به روز در ابعاد گوناگون علمی و صنعتی حاصل می شود تجهیزات و دستگاه های بسیارحساس و دقیق ساخته می شوند که هرگونه آلودگی اعم از ذرات بسیار کوچک می تواند در کار آنها اخلال ایجاد کرده و یا آنها را منهدم سازد پس بدون داشتن اتاق تمیز یا کلین روم ساخت آنها  و یا بکار گیری آنها میسر نیست . با توجه به اینکه هر انسان در هر بازدم بین ۴۰۰۰۰ تا۴۴۰۰۰ ذره از خود ساطع می کند حتی کارکردن درون این اتاق ها شرایط ویژه ای از نظر صحبت کردن ‚ راه رفتن ‚ نشستن و کار کردن دارد ‚ حتی بعضی وقتها نیاز است که از صحبت کردن جلو گیری شود و ارتباط فیمابین با زبان اشاره باشد. پیشرفت بشر در شاخه های گوناگون علمی و صنعتی مدیون اینگونه محیط های کنترل شده می باشد که توانسته موشکی را بر سطح ماه بنشاند و یا ویفر انواع آی – سی ها را بسازد. سیستم هدایت کننده موشک ماه نورد آپولو که دارای ژیروسکپ ها و شتاب سنج های خاص بوده در کلین روم های آمریکا ساخته شده است . بویژه در علم هوانوردی که هدایت وسیله پرنده از اهمیت بسزایی برخورداراست بایستی قطعاتشان در این اتاقها تولید ‚ تعمیر و یا مونتاژ شوند .

blank
کلین روم
کلین روم

کاربردهای کلین روم

کلین روم ها مصارف گوناگونی دارند و عبارتند از : کلین روم های مکانیک دقیق ‚ میکرو الکترونیک ‚ فضایی ‚ نظامی ‚ صنعتی ‚ تحقیقاتی ‚ پزشکی ‚ دارویی ‚ اپتیک ( نوری ) ‚ فراورده های شیمیایی ‚ بیولوژی و فیلم و فویل . در این اتاق ها جهت تصفیه هوا از فیلترهای هپا و اولپا که توانایی جذب ذرات تا قطر ۰.۱۶ میکرون را دارند استفاده می شود .

حال باید این سوال مطرح شود که این محیط تمیز به چه کار ما می آید. توجه داشته باشید که هارددیسک های مغناطیسی دارای یک یا چندین هد خواندن و نوشتن هستند که در هنگام کار کردن و پس از روشن شدن هارددیسک بر روی بالشتکی از هوا با فاصله بسیار کم از سطح پلتر شناور می باشند

blank
جراحی هارد
بصورتی صاده تر در زمانی که هارد دیسک را روشن می نمایید پس از استارت خوردن اسپیندل موتور پلتر ها به چرخش در می آیند و هوای داخل هارددیسک را مانند یک گرد باد با خود به چرخش در می آورند و این گرد بادموجب پرواز هد ها بر روی بالشتکی از هوا می گردد که موجب ایجاد فاصله اندکی مابین هد و پلتر خواهد شد.
blank
البته باید متذکر شوم که هر چه میزان این فاصله کمتر باشد ما می توانیم چگالی داده ها را بر روی پلتر بالا تر ببریم  زیرا می توانیم ذرات کوچکتری را باردار کنیم و میدان مقناطیسی آن ها را تغیر دهیم و هر چه میزان فاصله هد و پلتر بیشتر باشد بالطبع  باید سگمنت های بزرگتری را هدف قرار دهیم و به همین نسبت ظرفیت کمتری از داده ها در پلتر جای گرفته دانسیته اطلاعات کمتر خواهد بود.

2222222222222dd

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سازندگان هارددرایو ها همیشه در فکر بیشتر کردن چگالی داده ها در هارد درایو هستند و به همین دلیل هد های کوچکتر ، سطح پروازی کمتر ، پلتر با لایه های آلیاژی جدید تر و… همه به این مهم کمک خواهد کرد. حال در نظر بگیرید

blank
بهترین مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارد

در سال ۱۹۷۴ پرواز هد هارددیسک ها بر فراز پلتر مانند پرواز یک هواپیمای جت بوئینگ ۷۴۷ بود که در ۱۵ سانتی متری زمین پرواز می کرد.

در سال ۲۰۰۴ این جت عظیم الحثه ۷۴۷ در سطح ۰.۰۵ سانتی متری  پرواز می کند.

فشاری که محافظ هد ( Slider ) در این شرایط متحمل می شود برابر با ۱۰۰,۰۰۰ مسافر است.

سرکت چرخش دیسک ها در زیر هد ها بیش از ۹۲ کیلومتر در ساعت است که برابر با ۷۲۰۰ دور دقیقه می باشد.

هذ هارد دیسک می تواند با مفوقیت شتابی بالغ بر ۱۰۰۰ Gs افقی و شتاب عمودی  ۳۰۰ Gs  را بخوبی  تحملکند حال آنکه  انسان ها در فشار  ۹ Gs  خواهند مرد.

یک بوئینگ ۷۴۷ برای ۳۰,۰۰۰ برخاست و فرود طراحی شده است  و این رقم برای هد هارددیسک بیش از ۱۰۰,۰۰۰ تک آف و فرود است.

حال فرض کنید که اگر این هواپیمای قول پیکر در هنگام پرواز با این سرعت بالا به مانعی برخورد نماید. این برخورد می تواند موجب انهدام کامل هر و یا خراشیدگی در سطح پلتر شود . در زیر فاصله پرواز هد و همچنین قطر برخی اجرام که با چشم غیر مسلح دیده هم نمی شوند آمده است.

blank
هد و پلتر هارد

خوب فکر می کنم لزوم کلین روم در مواقعی که لازم باشد درب هارددیسک باز شود کاملا ضروری است و بدون آن ممکن است اجرامی به داخل هارددیسم وارد شوند که حتی با چشم انسان قابل دیدن نیستند اما همین اجرام دیده نشده مانند کوهی در برابر هد هارددیسک ظاهر خواهند شد و در صورت برخورد هد با ایناجرام آسیب های غیر قابل جبران به سطح پلتر و یا  هد هارددیسک وارد خواهد آمد.

کلین روم ها دارای استاندارد های متفاتی هستند که برای کارهای الکترونیک و جراحی هارد دیسک ما از کلین روم کلاس ۱۰۰ استفاده می کنیم. البته این که عموما برای جراحی هارددیسک از اتاق تمیز بهره گرفته نمی شود بلکه از محفظه تمیز و یا همان میز تمیز Clean Benchاستفاده می گردد.که در انتهای این مقاله مشخصات فنی این نوع استاندارد ذکر شده است. در زیر چند نوع از  میز های تمیز به شما نشان داده شده است .

blank
درباره کلین روم
کلین روم
کلین روم
[/av_textblock]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *