عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK – هارد اکسترنال وسترن MY BOOK   و اغلب هارد دیسک های ۳.۵ اینچی اکسترنال به دلیل نیاز به آمپر بیشتر دارای یک منبع تغذیه جداگانه میباشند. بیایید نگاهی بیاندازیم به داخل یک هارد اکسترنال وسترن MY BOOK. همانگونه که در شکل زیر مشاهده می فرمایید، پس از باز کردن قاب باکس اکسترنال ما شاهد یک هارد دیسک وسترن دیجیتال با رابط اتصال ساتا  SATA هستیم که بوسیله یک برد الکترونیکی به نام تبدیل ساتا به USB این امکان را به ما می دهد که هارد دیسک را بصورت اکسترنال از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل نماییم. بعد از باز کردن هارد اکسترنال وسترن MY BOOK علاوه بر هارد آن کانورتر که یک برد الکترونیکی جهت تبدیل برد ساتا هارد به USB را مشاهده می کنیم. توجه کنید که این برد خاص نه تنها پس از اتصال به هارد ساتا آن را به USB تبدیل میکند بلکه این قطعه اطلاعات کاربر USER را رمز گذاری  Encrypt نیز مینماید می کند که اگر کاربر USER هارد را باز کرده و مستقیم بدون این قطعه به کیس وصل کند اطلاعات قابل دیدن نیستند.

عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK
عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK

مشکل عمده درعدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK

این هارد اگر دچار نوسان یا ضربه شود علاوه بر آسیب خود هارد امکان خرابی قطعه  اینترفیس نیز وجود داردو در صورت عدم تعمیر قطعه اطلاعات مشتری به صورت قفل می باشد و هیچ اطلاعات قابل رویت نیست اما ما به شما این مژده را می دهیم که خانه سخت افزار تنها نماینده انحصاری PC-3000 در ایران می باشد و ما مشکل این مدل هاردها را بوسیله PC3000 بصورت امن حل خواهیم کرد. PC3000 قابلیت رمز گشایی کردن Decrypt هارد اکسترنال وسترن MY BOOK را دارد و میتوان هارد داخلی را مستقیما به PC-3000  متصل و اطلاعات را استخراج نمود. تعمیر هارد اکسترنال WD وسترن دیجیتال WESTERN DIGITAL خود را به ما بسپارید.

هارد اکسترنال وسترن MY BOOK از کیفیت خوبی برخوردار می باشند اما در حفظ این هارد باید تلاش بیشتری کرد از دیگر ایرادات شایع هارد اکسترنال وسترن MY BOOK که موجبات عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن my book بدلیل بدسکتور ناشی از نوسانات ولتاژی
 • ظرفیت صفر هارد اکسترنال my book به دلیل خرابی رام و یا ماژول های فیرم ویر
 • صدای غیر متعارف به دلیل ضربه و یا سقوط از بلندی
 • صدای نا متعارف کلیک کلیک مربوط به خرابی هد های خواندن و نوشتن به دلیل شوک ( نوسانات برق و یا ضربه)
 • کند شدن شدید هارد وسترن به دلیل خرابی ماژول های فیرم ویر
 • روشن نشدن هارد به دلیل خرابی در کانورتر SATA به USB
 • روشن نشدن یا شناسایی نشدن هارد وسترن دیجیتال به علت خرابی برد هارد دیسک به دلیل نوسانات ولتاژی
 • روشن نشدن هارد وسترن دیجیتال اکسترنال به دلیل خرابی منبع تغذیه
 • روشن و خاموش شدن و یا اصلا روشن نشدن هارد به دلیل خرابی سوکت پاور و یا سوکت اتصال USB
 • و …

توجه داشته باشید هارد های اکسترنال به دلیل ماهیت پرتابل بودن و قابل جابجایی بودنشان بیشترین احتمال سقوط و ضربه را دارند. همچنین برای این ساخته نشده اند که در هنگام حرکت از مکانی به مکانی دیگر از آنها استفاده نمایید، زیرا هر نوع شوک و نوسان می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به اطلاعات و هارد شما وارد نماید.

 

2 دیدگاه برای “عدم شناسایی هارد اکسترنال وسترن MY BOOK

  • blank
   خانه سخت افزار گفته:

   سلام
   تا حالا به این مشکل بر نخوردم شاید مشکل هارد چیزه دیگه ای باشه
   اما بهر حال باید بررسی بشه

   ۰
   ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *