بازیابی اطلاعات از دست رفته

بازیابی اطلاعات از دست رفته

همه چیز درباره مشتریان و بازیابی اطلاعات از دست رفته

بازیابی اطلاعات از دست رفته – نیمه شب است، و شما در حال کاری ، مانند چک کردن حساب بانکی خود، ساختن یک ایمیل جدید، ویرایش تصاویر خود، و یا ویرایش عکس های یک عروسی هستید، و به طور ناگهانی، اتفاق غیر قابل تصوری می­افتد. کامپیوتر شما دیگر هارد درایو شما را نشان نمی دهد و یا هارد درایو داخلی از کار باز می ایستد.  پس از آن چه اتفاقی می­افتد؟

 اگر شما با تعدادی از شرکتهای بازیابی اطلاعات تماس بگیرید،  همه تعطیل هستند، و یا فقط میتوانید به وب سایت آن ها مراجعه نمایید، که این آن چیزی نیستند، که شما در زمان بحرانی به آن نیاز دارید.  اگر شما با ما تماس بگیرید،  به­ صورت شبانه ­روزی در تمام روزهای سال یکی از اعضای تیم بازیابی اطلاعات خانه سخت افزار مرتبط در حال بررسی تماس ها و ایمیل ها میباشد.  بعد از ساعات اداری، ما ممکن است در فروشگاه مواد غذایی، یا در حال تماشای یک بازی فوتبال باشیم، اما هر زمان در دسترس هستیم! ما را انتخاب کنید، و با ما تماس بگیرید.  ما به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد، و فرایند بازیابی اطلاعات بلافاصله آغاز می­شود.  توجه به مشتری هرگز متوقف نمی­شود.  ما آنچه را که در زرق و برق بازاریابی نداریم،  در خدمات­ رسانی جبران می­کنیم.  یک تکنسین خانه سخت افزار شما را از طریق تمام تجربیات بازیابی اطلاعات از ابتدا تا ارسال نهایی اطلاعات بازیابی ­شده، شما راهنمایی خواهد کرد.  ما در طول فرایند با شما تماس خواهیم گرفت، و از نتایج کار به صورت شخصی به شما توضیح  می­­دهیم، ما کار شما را چندین بار در روز برای اطمینان بیشتر نظارت می­کنیم. به طور خلاصه، ما اطمینان حاصل می­کنیم، که هر مشتری یک تجربه استثنایی با خانه سخت افزار را تجربه کند. تنها کافیست از هزاران مشتری راضی  خانه سخت افزار  تا امروز سوال کنید.  شما می­توانید برخی از نظرات همانند دیگر مشتریان در پایین هر پست برای ما ارسال کنید.

توصیه های مهم در هنگام بازیابی اطلاعات از دست رفته

در اینجا لیستی از توصیه های مهم ریکاوری بازیابی اطلاعات در زمان از دست رفتن اطلاعات را برایتان شرح خواهیم داد. لطفا” به آنها دقت نمایید و جهت آسیب نرساندن به اطلاعات خود موارد زیر را رعایت نمایید. رعایت نکردن هر یک از موارد زیر می تواند آسیب های جبران ناپذیری به اطلاعات شما وارد نماید. بسیاری از مشتریان پس از مراجعه به مراکز غیر تخصصی این جواب را می گیرند که هارد شما سوخته است و جهت بازیابی اطلاعات هارد سوخته مشتریان را به مراکز تخصصی هدایت می کنند.

۱- جستجو نکنید و فایل ها را مکررا” باز ننمایید. اگر متوجه شدید فایل ، نوشته ها ،عکس های خود و بطور کلی اطلاعاتی که برایتان مهم میباشد را در مکانی که همیشه آنها را در آنجا می یافتید وجود ندارند به هیچ وجه اصرار در جستوجوی بیشتر ننمایید فقط مجاز می باشید محدوده سطل آشغال را نگاهی بیاندازید . سریعا” کامپیوتر خود را خاموش نمایید و هارددیسک را به عنوان یک هارد دوم به سیستمی سالم بر اساس دستور العمل های متخصصین نصب نمایید و با خیلی آسوده به دنبال اطلاعات خود بگردید.توجه کنید در حین جستجو هیچ فایلی را که بر روی هارد مورد جستجو قرار دارد اجرا ننماید زیرا موجب دوباره نویسی اطلاعات در هارد خواهد شد و همچنین اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید بهتر است از متخصصین ریکاوری بازیابی اطلاعات بهره بگیرید .

۲- نرم افزاری نصب نکنید. از نصب هرگونه نرم افزار بازیابی اطلاعات بر روی انباره اطلاعاتی که اطلاعات را در آن ازدست داده اید بشدت پرهیز نمایید

۳- فرمت نکنید. به هیچ عنوان هارددیسک را فرمت نکنید حتی اگر سیستم به شما پیشنهاد این کار را داد.

۴- اسکن و چک نکنید. از راه اندازی نرم افزار های خودکار مانند و Scandiskو Chkdisk بشدت پرهیز نمایید.

۵- نرم افزار کاربردی نصب نکنید. از نصب هرگونه نرم افزار جدید بر روی سیستم خودداری کنید. مثلا نرم افزار آفیس و یا اتوکد و دیگر نرم افزارهای کاربردی که شاید مورد نیازتان باشد.

۶- دیفرگ نکنید. از انجام عملیان بهینه کردن هارد دیسک اکیدا” خود داری کنید Defragment

۷- بوسیله ویروس کش ها اسکن نکنید. از اسکن کردن هارددیسک یا انباره اطلاعاتی خود بوسیله ویروس کش ها جدا” خودداری نمایید.

۸- داده ها را جا به جا نکنید. هیچگونه اطلاعاتی را جابجا ننماید و از یک پارتیشن به پارتیشن دیگر منتقل نکنید.

۹- لیستی از اطلاعات از دست رفته تهیه کنید. سعی کنید تمرکز خود را از دست نداده و مکان دقیق اطلاعات را به یاد بیاورید

۱۰- از سیستم خود استفاده نکنید. تا انجام بازیابی اطلاعات به صورت درست از کامپیوتر خود استفاده نکنید چراکه خود سیستم عامل در زمان راه اندازی و یا استفاده فضاهایی از هارد شما را دوباره نویسی می کند.

۱۱- با متخصصین مشاوره کنید . با یک یا چند متخصص بازیابی اطلاعات مشورت کنید و از انجام عملیات پر خطری که دوستان توصیه می نمایند اکیدا” خودداری کنید

۱۲- صدای ناهنجار هارد خطر ناک است. درصورت شنیدن صداهای ناهنجار از هارددیسک به هیچ عنوان آن را دوباره روشن ننمایید

۱۳- فریزر خطرناک است. از قراردادن هارددیسک خود در فریزر برای بازیابی اطلاعات از دست رفته و کارهایی از این قبلیل که گاها” در وب سایت ها و یا از طرف افراد بی مسئولیت گفته می شود اکیدا” پرهیز نمایید. زیرا روی سطح پلاتر شما یک لایه یخ بوجود می آید و به شدت به هد هارد آسیب وارد می کند همچنین به پلاتر ها.

۱۴- دوباره نویسی نکنید. اگر خودتان اقدام به بازیابی اطلاعات نمودید ، اطلاعات بازیافت شده را به هیچ عنوان در هاردی که اطلاعات را از آن ازدست داده اید ذخیره نکنید

۱۵- برد هارد را تعویض نکنید. از تعویض برد هارد دیسک با هارد مشابه دیگر بدون داشتن اطلاعات کافی در این مورد به جهت بازیابی اطلاعات از دست رفته خودداری نمایید زیرا امکان آسیب وارد کردن به هر دو هارد بسیار زیاد است در هارددیسک های جدید حتما باید اطلاعات لازم و کافی جهت این کار داشته باشید. همچنین بسیار دیده شده که برد هارد دیسک بوسیله افراد ناشی تعویض شده و برد اصلی هارد دیسک گم شده است. توجه کنید اگر برد اصلی بعضی هارد دیسک ها مانند سیگیت گم شود تا به حال راهی برای بازیابی اطلاعات در دنیا وجود ندارد.

۱۶- المان های الکترونیکی برد را درست عوض کنید. در صورتیکه برد هارددیسک و یا انباره اطلاعاتی سوخته است و قصد تعویض قطعات الکترونیکی را دارید حتما از قطعات کاملا” مشابه و با مشخصات یکسان استفاده نمایید و از بکاربرد هویه پرهیز کنید در بعضی موارد قطعه آن چنان سوخته است که تشخیص آن بسیار سخت است و باید از برد همانند جهت شناسایی قطعه سوخته بهره گرفته شود.

۱۷- سمت بعضی از المان های الکترونیکی برد هارد مهم است. اگر قصد تعویض المان های الکترونیکی را دارید حتما از قراردادن المان در سمت صحیح خود اطمینان حاصل نمایید بعضی المان ها در صورت برعکس جا زدن آسیب خواهند دید و حتی می توانند برد و هارددیسک را نیز از بین ببرند.

۱۸- مراقب تنش ، ضربه ، شوک الکتریکی باشید. هارددیسک قطعه ای بسیار حساس نسبت به تکان های شدید ، ضربه ، الکتریسیته ساکن ، نوسانات الکتریکی از ناحیه منبع تغذیه می باشد به همین دلیل بسیار مراقب باشد اگر اقدام به خارج نمودن هارد دیسک و یا انتقال آن به هر مکانی حتی برای ارسال به مراکز بازیابی هستید.

۱۹- از لوازم جانبی استاندارد استفاده کنید. از اتصال بعضی رابط ها و تبدیل کننده های غیر استاندارد مانند ساتا به یو اس بی به جهت بازیابی اطلاعات از دست رفته پرهیز کنید . حتی اگر اطمینان از مبدل دارید توصیه می شود جهت بازیابی اطلاعات از این ابزارها استفاده ننمایید. بعضی از این قطعات از منبع تغذیه خارجی مستقل به خود استفاده میکنند که استاندارد نیستند.

۲۰- تحت داس یا لینوکس ریکاوری بازیابی اطلاعات را انجام دهید. حتی الامکان اگر قصد بازیابی اطلاعات از دست رفته هارد را دارید این کار را در محیطی غیر از محیط ویندوز انجام دهید و اطلاعات استخراج شده را به هارد دیگری منتقل نمایید.

۲۱- درپوش هارد دیسک را بازننمایید. از باز نمودن درپوش هارددیسک قویا” خودداری نماید زیرا ورود کوچکترین گرد و غباری که حتی با چشم دیده نمی شوند موجب ازکارافتادن هارد شما خواهد شد. بسیار دیده ایم که هارددیسک هایی را در محیط های معمولی ( بدون وارد شدن به کلین روم ) باز کرده اند و آسیب های جدی به اطلاعات وارد آمده است.

۲۲- پسورد اشتباه وارد نکنید. اگر هارددیسک شما دارای پسورد بوده و آن را فراموش نموده اید از تکرار نمودن بی مورد و پی در پی رمز های اشتباه در هنگام بازیابی اطلاعات از دست رفته پرهیز نمایید زیرا ممکن است هیچ گاه دیگر اطلاعات قابل بازیابی نباشند مثلا” هارددیسک های اکسترنال در مواقعی پس از قبول یک میزان خاص در اشتباه وارد کردن رمز عبور هارددیسک را امحاء خواهند نمود.

۲۳- سابقه مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات را چک کنید. در آخر به شما توصیه می کنم اگر اطلاعات برایتان ارزشمند است جهت بازیابی اطلاعات از دست رفته به یک مرکز تخصصی ریکاوری بازیابی اطلاعات تحت لیسانس معتبر با ابزارهای پیشرفته مراجعه نمایید و از دستکاری انباره اطلاعاتی خود پرهیز کنید و در صورتیکه اطلاعات برایتان ارزش خاصی ندارد مجاز به انجام حدس و خطا ها می باشید و کسب تجربه خواهید کرد . بسیار دیده ام اشخاصی را که پس از انجام اینگونه کارهای پر خطر جهت ریکاوری بازیابی اطلاعات به مراکز متعددی مراجعه نموده اند و متاسفانه دیگر اطلاعاتشان قابل بازیابی نمی باشد.

۲۴- قیمت بازیابی اطلاعات. هزینه بازیابی اطلاعات بنا به هر کیس مختلف است. مراکز مختلف بنا به ابزار و لوازمی که استفاده می کنند و تجاربشان امکان دارد قیمت های مختلفی را بازیابی اطلاعات از دست رفته پیشنهاد بدهند لزوما” نه ارزان ترین مرکز بازیابی اطلاعات هارد و نه گران ترین آنها بهترین شاید نیستند. بهتر است با چند تماس تلفنی از امکانات برتر ، تجربه متخصصین و سابقه آنها اطمینان حاصل نمایید. قیمت عامل مهم تعیین کننده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *