عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA

هارد اکسترنال ADATA که درکشور عزیزمان با گارانتیهای مختلف به فروش می رسد از جمله پرفروش ترین انواع هاردهای اکسترنال می باشد. تبلیغات زیادی در مورد ضد ضربه بودن و یا ضد آب بودن هارد اکسترنال ADATA انجام میشود. نکته قابل توجه در رابطه با هارد اکسترنال ADATA این است که هارد اکسترنال ADATA برند هارد دیسک نمی باشد به زبان ساده که هارد اکسترنال ADATA وجود ندارد. بلکه کارخانه ADATA بیشتر در زمینه رم RAM و SSD و همچنین باکس های حرفه ای اکسترنال جهت هارد های پرتابل فعالیت می کند. صد البته که کارخانه ADATA ای دیتا کارخانه کوچکی نیست و از خیلی از کارخانجات فعال در این زمینه ها و حتی تولید کنندگان هارد نیز بزرگتر است. با این پیش فرض پس داخل باکسهای هارد اکسترنال ADATA انواع مختلفی از هاد از مانند هیتاچی Hitachi – وسترن دیجیتال Western Digital – سیگیت Seagate و توشیبا Toshiba  را در خود دارد. البته عمده هارد اکسترنال ADATA درون خود از هاردهای توشیبا استفاده می کنند. عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA  اشاره دارد به موارد متعددی که البته باید توضیحی در مورد باکس های هارد اکسترنال ADATA نیز بدهم که در واقع:

 • هیچ هارد مکانیکی مغناطیسی در جهان 100% ضد ضربه نیست. بلکه باکس های هارد اکسترنال ADATA که دارای سپر یا همان ضربه گیر هستند Bumper قابلیت جذب ضربه را تا حدی دارند که به هارد آسیب کمتری برسد. استاندارد MIL-STD-810G 516.6 shock tolerance هارد را در مقابل افتادن از فاصله 3 فوت یا همان 90 سانتی متری میتواند محافظت کند.عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA.
 • هیچ هارد دیسک مکانیکی مغناطیسی در جهان 100% ضد آب نیست. بلکه باکس های هارد اکسترنال ADATA که کاملا”  هارد دیسک را پوشانده اند و ظاهرا” هیچ راه نفوذی برای آب ندارند Waterproof می توانند تا 60 دقیقه در عمق 1.5 متری آب هارد را محافظ کند. standard IP68
 • هیچ هارد دیسک مکانیکی مغناطیسی در جهان 100% ضد گرد و خاک نیست . بلکه باکس های هارد اکسترنال ADATA  با درز بسیار پایین می تواند از هارد داخلش در مقابل ذرات ریز تا حدی خاص بر اساس استاندارد IP68 محافظت کند.
عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA

عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA

خوب با توجه توضیحات بالا پر واضح است که هارد اکسترنال ADATA نیز به مانند باقی برند ها به مشکلات برخورد میکند و تازه اینکه مشکلات آن ها جمع مشکلات دیگر برند های هارد دیسک میباشد (عدم شناسایی هارد اکسترنال adata ، خرابی فیرم ویر ، کندی و…) زیرا درون باکس هارد اکسترنال ADATA انواع مختلفی از هارد دیسک ها وجود دارد. مشکلات عمومی هارد های اکسترنال عموما” ضربه هستند که موجب خرابی در قسمت های مکانیکی و یا آسیب های فیزیکی به قطعه میشود. لازم میدانم نظر شما را به این مهم دوباره جلب نمایم که استاندارد ها دارای حد و اندازه هستند مثلا” اگر هارد اکسترنال ADATA از فاصله 90 سانتی متری سقوط کند این لایه باکس خارجی می تواند از هارد دیسک محافظت نماید. البته دقت داشته باشید در شرایط آزمایشگاهی پس هیچ تضمینی نیست که پس از یک سقوط همچنان به اطلاعات خود دسترسی پیدا کنید اما شرایط گارانتی هارد را برای شما تعویض خواهد نمود.

مشکلات مسبب عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA

اگر به مشکلاتی از جمله عدم دیتکت شدن، صداهای غیر متعارف و ظرفیت صفر برخوردید نگران نباشید متخصصان خانه سخت افزار در خدمت شما هستند. با توجه به تنوع برند هارد دیسک ها درون هارد اکسترنال ADATA ما به مشکلات زیر بر خواهیم خورد:

 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA که ضربه خورده است. بیشترین و شایع ترین مشکلات هارددیسک های اکسترنال افتادن از دست کاربر  و یا  شوک و ضربه است که خانه سخت افزار قادر است این گونه هارددیسک ها را درصورتیکه پلتر ( دیسک ها ) سالم باشند به صورت کامل بازیابی نماید . خانه سخت افزار پس از تست اولیه و کسب اجازه از مشتری هارد دیسک را از باکس خارج نموده و درون کلین روم ( محفظه تمیز ) بصورت کامل بررسی نموده و درصورتیکه دیسک ها سالم باشند و امکان استخراج اطلاعات  وجود داشته باشد ، هارددیسک را جراحی نموده و قطعات معبوب را تعویض می نماید. لازم به ذکر است برای جراحی هارددیسک و تعویض هد هارد و یا اسپیندل موتور هارد حتما نیاز به یک هارد مشابه است.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA که مشکلات فرم ویری دارند. شاید خیلی ها فکر کنند که رفع کردن نقص و ایرادات فرم ویر بسیار ساده است هرچند که با دردست داشتن ابزار فوق العاده و پرقدرت PC-3000 کار را بسیار ساده تر می نماید اما گاها” ساعت ها و روز ها جهت تعمیر این گونه هارددیسک ها زمان مورد نیاز است تا جزیی ترین مشکلات رفع شوند.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA که رابط تبدیل هارددیسک به یو اس بی USB و یا کارت شبکه Network LAN or Wifi و … خراب است.در این گونه مریضی ها و مشکلات هارددیسک گاها چند ایراد با هم اتفاق افتاده است و کاربر فکر می کند با تعویض یک قطعه فیزیکی می تواند به اطلاعاتش دسترسی پیدا کند غافل از اینکه این گونه دخل و تصرف ها در هارددیسک و اتصال آن به کامپیوتر در بعضی موارد موجب خسارت های جبران ناپذیر به اطلاعات خواهد گشت.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA که به شدت کند کار می کند و اطلاعات قابل کپی برداری نیستند. هارددیسک اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب به این مشکل برخورد می کنند و کاربران و مشتریان از این گلایه می کنند که یا هاردشان به خیلی کند شده است و یا هارد فقط اطلاعات را نمایش می دهد و قادر به کپی برداری اطلاعات نیستند.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA با خرابی برد وبرد سوخته. در خیلی از موارد شاهد این هستیم که نوسانات ولتاژی برد هارد دیسک اکسترنال را خراب کرده و یا سوزانده است. در اینگونه موارد یا اصلا” هارد دیسک هیچگونه علایم حیاتی نظیر چرخش اسپیندل موتور ندارد و یا اینکه هارد روشن می شود اما شناسایی نمیشود و یا علایم غیر عادی نشان میدهد که گه گاه تعمیرکاران را به اشتباه می اندازد.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA با صدای ناهنجار تق و تق. صدای نا هنجاری که از داخل هارد دیسک شنیده می شود عموما به چند مورد بستگی دارد. ضربه و شکسته بود هد یا بازوی نگه دارنده – خرابی برد هارد دیسک – نشستن هد بر روی اسپیندل موتور – خرابی بوش و بلبرینگ اسپیندل موتور –  خرابی فرم ویر  و مواردی دیگر. آنچه در ایمجا قصد دارم به آن اشاره کنم این است که متاسفانه میبینیم هارد دیسک هایی که دارای خرابی فرم ویری هستند و صدای تق و تق از آنها شنیده میشود بوسیله افراد نا آگاه در محیط های عادی باز میشوند که خود موجب آسیب شدید به اطلاعات خواهد بود.
 • بازیابی اطلاعات و تعمیر  هارد اکسترنال ADATA که شناسایی نمی شوند.

خانه سخت افزار و متخصصین آن بصورت حرفه ای و بسیار ماهرانه قادر به بازیابی  اطلاعات این گونه هارددیسک های اکسترنال (بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال تعمیر هارد اکسترنال ) هستند حتی اگر برد هارددیسک منهدم شده  و یا سوختگی فیزیکی داشته باشد.

در کل میتوان مشکل نشناختن هارد اکسترنال adata را به عوامل زیر ربط داد:

 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های فیزیکی ناشی از ضربه.
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های ناشی از درست کار نکردن هد ها.
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های ناحیه سرویس و ماژول های آن.
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های کابل رابط اتصال هارد به کامپیوتر
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های ناشی از سوختگی برد هارد یا رابط USB.
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های Rom  متصل بر روی برد.
 • عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA به دلیل آسیب های لیست های خرابی هارد.

چند نکته طلایی- جهت مواجه نشدن با عدم شناسایی هارد اکسترنال ADATA موارد زیر را برای نگهداری و استفاده از هارد اکسترنال ADATA رعایت کنید:

 • جلوگیری از ضربه و تکان ندادن هارد اکسترنال ADATA در زمان وصل بودن به سیستم.
 •  Safly Remove Hardware and Eject  قبل از قطع کردن کابل USB حتما از این آیکون استفاده کنید.
 • حتی المقدور از رمز دار کردن هارد دیسک پرهیز کنید. درصورت نیاز از نرم افزارهای رمزگذاری استفاده کنید امنیت شما بیشتر خواهد بود.
 • اطلاعات اصلی خود را درون هارد پرتابل اکسترنال نگاه داری ننمایید به عبارتی هارد اکسترنال جهت بایگانی ، بانک و یا آرشیو نیست. اطلاعات دم دستی و بک آپ گرفته شده را در آن نگه دارید.
 • از حمل بی مورد هارد اکسترنال اجتناب کنید.
 • از اتصال هارد اکسترنال به هر سیستم ناشناخته جدا” ممانعت کنید. ممکن است بدافزارها آسیب جدی به هارد و یا اطلاعات وارد نمایند.
 • در صورت تمایل به اتصال هارد به دستگاه های DVR و یا DVB و امثال این ها حتما” قبلا” از اطلاعاتتان نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • حتی المقدور هارد اکسترنال ADATA خود را به عنوان امانت به کسی نسپارید.
 • در صورت تمایل به فرمت کردن هارد مطمین شوید که اطلاعات مهمی در آن ندارید.
 • در صورت تمایل به فرمت کردن هارد اکسترنال حتی المقدور از نرم افزار خود هارد استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان هارد اکسترنال ADATA را به پورت های USB  در قسمت جلویی هیچ کامپیوتری متصل ننمایید.
 • در هنگام اتصال هارد اکسترنال ADATA به کامپیوتر یا لپ تاپ خود اول هارد را در جایی درست مستقر نموده و بعد اقدام به اتصال کابل USBبنمایید و به هیچ عنوان هارد را که در دستتان نگاه داشته اید متصل نکنید.