ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

ریکاوری DVR دوربین مداربسته – بخشی از خدمات بازیابی اطلاعات بصورت حرفه ای در خانه سخت افزار  به بازیابی DVR و ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته مربوط به DVR – VNR – CCTC – IP Camera و… اختصاص دارد. خدمات ما در تحقیقاتی که در آن سیستم های نظارت امنیتی مورد بررسی قرار می گیرند، برای جمع آوری شواهد از جرم، رفتار نامناسب و یا به اشتراک گذاری وقایعی که  منجر به حادثه می شود. ما تمامی انواع سیستم عامل های DVR و NVR را پشتیبانی می کنیم.

ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته

علل از دست دادن فیلم DVR

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است در از دست دادن ویدئو  CCTV / DVR دخیل باشند از جمله:

 • خرابی منبع ذخیره ساز ( هارد درایو داخلی ) که ممکن است ناشی از صدمات فیزیکی و یا خرابی های منطقی خود هارد باشد.
 • آسیب به سیستم عامل سخت افزار شامل خرابی ها و صدمات وارده به قطعات الکترونیکی و یا فریمویری و یا پروگرم های خاص آی سی ها باشد.
 • DVR شروع به ضبط سیکل جدید می کند، پر شدن فضای هارد و ضبط مجدد بر روی فیلم های قبلی یکی از شایع ترین موارد ازدست دادن اطلاعات می باشد.
 • حذف تصادفی فیلم، پاک کردن روز ها و یا قسمت های خاص بصورت تصادفی یا عمدی.
 • خطرات و بلایای طبیعی مانند آتش سوزی، رطوبت، گرد و غبار یا آلودگی شیمیایی
 • فرمت دوباره هارد دیسک در مواقعی به علت ریست شدن و یا خارج نمودن هارد از دستگاه برای راه اندازی مجدد مجبوز به فرمت کردن هارد میشوید.
 • خرابی های عمدی گاهی دستگاه را خرد و له می کنند و یا با آتش زدن آن سعی در از بین بردن شواهد می نمایند.
 • قطع برق و نوسانات ولتاژی که تاثیر مخربی هم بر روی هارد درایو وهم بر روی خود دستگاه DVR و المان های الکترونیکی آن دارد.
 • خرابی آرایه Raid مشکلات با منشاء از کارافتادن استوریج ها و سرورهای NAS یا  DAS و دیگر انواع سرورهای نگه دارنده فیلم های NVR

خدمات بازیابی اطلاعات DVR با سالها تجربه در بازیابی فیلم های DVR ظاهرا” از دست رفته در خانه سخت افزار همیشه در راستای خدمات رسانی به مشتریان گرامی بوده است. خانه سخت افزار تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد DVR شما را با بالاترین ظریب اطمینان استخراج و به شما تحویل خواهد داد. در تمامی شرایط  و حالات ما تمامی اطلاعات موجود بر روی هارد و یا دیگر ذخیره یازهای دستگاه دوربین حفاظتی شما را استخراج و جهت بررسی شما در اختیازتان قرار می دهیم.

حفظ، ذخیره یا بازیابی فیلم ویدئوی یک فرد یا یک رویداد ممکن است یک فرصت محدود باشد

برای استفاده از قانون و احقاق حق که در صورت از دست رفتن این فرصت،

خسارات جبران ناپذیر هستند.

 

چگونه فیلم ها بر روی DVR  ضبط و ذخیره می شوند

آیا سیستم عامل DVR و کامپیوتر فرق دارد؟
ضبط های ویدئویی مدرن دیجیتالی معمولا فیلم های ویدئویی را روی دیسک های سخت و آرایه های RAID ذخیره می کنند، فرمت و ساختار سیستم عامل در اکثر  دستگاه های DVR و یا NVR که بطور کلی سیستم های surveillance camera نامیده میشوند با ساختار اپریشن سیسم های ویندوز و مک فرق دارد به همین دلیل در اکثر موارد اتصال هارد درایو این سیستم ها جهت  ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته بیفایده به نظر میرسد چون چیزی نمایش داده نمیشود. همچنین مشکلات دیگری را نیز پدید می آورد زیرا شخص فکر می کند با اتصال هارد به سیستم کامپیوتر می تواند فیلم ها را استخراج نماید و پس از نا امید شدن دوباره هارد را به داخل دستگاه DVR منتقل کرده و اینبار دستگاه در هنگام راه اندازی هارد را فرمت می کند و آنچه تا قبل از این عملیات  قادر به دیدنشان بود دیگر به طور کل از بین رفته است.

توجه : به هیچ عنوان هارد درایو حاوی اطلاعات را از DVR جدا ننموده و در صورت انجام این کار و اتصال مجدد اطمینان حاصل کنید که فیلم های این هارد دیگر مورد نیاز نیستند.

میتوان برای مثال چند نمونه از انواع سیستم عامل های DVR  را مثال زد:  DHSF – DHFSE-WFS02-WFS03-WFS04-FS32-ZHILLING-RAYSHARP-RSFS-HIKVISI-MCG-VVF-KEEPER-JF-HYAV-KFS-KOUOER-AVTECH-HISOME-IFV-EAGLEVISION-HBKG-BL_WAPA-HKVIST_FAT-TIANDY_FAT-JOVISION-JUANVISION-LINUX

همانطور که میبینید این سیستم ها برای ما کاملا” ناشناخته هستند و صرفا” جهت ذخیره سازی دیجیتالی کاربرد دارند.

فرمت فایل های ذخیره شده در DVR

عموما” دستگاه های DVR از چهار فرمت رایج برای ذخیره سازی و پشتیبان گیری از ویدئو ها ستفاده می کنند.

dav.

برخی از مدل های DVR / NVR به طور پیش فرض فایل های ویدئویی اختصاصی dav.  را ایجاد می کنند. برای دیدن یک فایل dav.، برنامه پخش کننده ویدیویی Lorex توسط FLIR  را میتوانید دانلود کنید. این برنامه پلیر برای کامپیوتر و مک جهت دانلود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد پیدا کردن دانلود نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

asf.
این فایل ها را می توان در اکثر رایانه ها با استفاده از نرم افزارهای رایگان که به راحتی از اینترنت قابل دانلود و در دسترس هستند پخش کرد. برای پخش یک فایل ASF، از یک پخش کننده رسانه ای  مانند VLC Media Player استفاده کنید. VLC Media Player فایل های .asf را بازی خواهد کرد و برای هر دو سیستم عامل ویندوز و مک در دسترس است.

نکته: VLC Media Player یک نرم افزار رایگان است که از www.videolan.org در دسترس است و توسط Lorex توسط FLIR پشتیبانی نمی شود.

H.264 / H.265 / MPEG-4 / H.266
فرمت های ویدئویی پیشرفته ویدئویی (Advanced Video Coding (MPEG-4 AVC در حال حاضر یکی از رایج ترین فرمت های  فیلم های ضبط شده است. برای مشاهده فایلهای H.264، H.265 یا MPEG-4 AVC، نرم افزار پلیر Lorex توسط FLIR را به صورت آنلاین برای کامپیوتر و مک دانلود کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد پیدا کردن دانلود نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

avi.
(Audio Video Interleave (.avi فرمت چندرسانه ای پشتیبانی شده توسط مایکروسافت است و شامل هر دو اطلاعات صوتی و تصویری در یک فایل است که به طور همزمان امکان پخش صوتی و تصویری را فراهم می کند. شما می توانید فایل های .avi را در اکثر پخش کننده های رسانه مشاهده کنید.

خب حال که در مورد فرمت فیلم ها صحبت کردیم بهتر است خاطر نشان کنم که ابرداده های ذخیره شده در هاردهای DVR کاملا” متفاوت از یک فیلم معمولی است که شما در کامپیوتر خود ذخیره و پخش مینمایید. تصور کنید در آن واحد 16 عدد دوربین در حال ارصال وبدئوهای خود به DVR هستند و فیلم ها بصورت تایم شرینگ دخیره سازی میشوند . پس حتی در صورت اقبال در ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته شما ممکن است یک سری فیلم های کوتاه کوتاه و بهم پیوسته را ببینید که هر چند ثانیه یک بار از یک دوربین به دوربین دیگر پرش می کند. در زیر به توضیح آن می پردازیم:

چندگانه سازی ویدیو   Video Multiplexing
یک مشکل بزرگ این است که اکثر سیستم های امنیتی از چندین دوربین در مکان های مختلف استفاده می کنند و تمامی جریان های ویدیویی به یک دیسک سخت یا آرایه RAID هدایت می شوند. این توزیع ویدئویی برای کاهش disk thrashing استفاده می شود که موجب خرابی هارد میشود.

ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته روش کار در خانه سخت افزار

ما در خانه سخت افزار چندین تکنیک و ابزار پیشرفته را در مجموعه خود جهت ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته استفاده می کنیم. ما ممکن است خود دستگاه DVR را برای استخراج ویدئو ها بکار ببریم، گاهی نیاز داریم فقط هارد دیسک دستگاه DVR را به ما بسپارید و اما اگر آسیب منطقی وجود داشته باشد، ما باید به تجزیه و تحلیل مستقیم هارد دیسک و داده های دیسک بپردازیم. ما از تمامی ابزارهای فوق تخصصی مانند PC-3000 و دیتا اکسترکتور نیز استفاده میکنیم. در مواقعی که هارد درایو بصورت فیزیکی آسیب دیده باشد ممکن است هارد شما را به کلین روم ارسال نماییم تا با ابزارهای پیشرفته تعویض هد و پلتر  قطعات معیوب هارد درایو مانند هد هارد را تعویض و دوباره هارد درایو را عملیاتی کنیم. پروسه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته به طور خلاصه:

 1. تست و بررسی سلامت هارد درایو ها و برد الکتریکی آنها
 2. تست و بررسی سلامت فرمویری هارد درایو ها
 3. تست و بررسی ایرادات منطقی مانند فایل سیستم ها
 4. تست و بررسی هارد از لحاظ بدسکتور 
 5. در صورت نیاز جراحی و تعویض هد و یا پلتر هارد یا برد هارد جهت عملیاتی شدن هارد
 6. در صورت نیاز بازسازی و بازیابی اطلاعات آرایه Raid بصورت مجازی جهت استخراج اطلاعات
 7. در صورت نیاز ساخت یک کپی بی نقص از هارد خراب
 8. استخراج تک به تک ویدئو ها با تاریخ ، ساعت ضبط و شماره دوربین
 9. پیدا کردن زمان و دقیقه  و دربین مورد نظر مشتری
 10. روئیت و بررسی مشتری
 11. اتمام پروژه

خانه سخت افزار در پروسه ریکاوری هارد DVR فیلم دوربین مداربسته قادر به استخراج اطلاعات از انواع دستگاه های DVR با مارک و برند های مختلف است:  BlueIris, Ispy, Zoneminder, Lorex, JVC, Q-See, Hikvision, Zmodo, AVTech, KGuard, Dahua, iCatch, Camway, ZEDIX, Relong, Sunnex, Lotus, Qnap, Samsung, Panasonic, Gold Miracle

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *