نرم افزار آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال و آموزش آپدیت هارد وسترن

آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال

آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال یعنی چه و به چه کاری می آید ؟ گاهی کارخانه وسترن دیجیتال پس از تولید یک مدل از هارد وسترن و فروش آن به نکات و ایراداتی در هارد درایو برخورد می کنند که نیاز به اصلاح دارد. خوب چه باید کرد؟ در هارد درایو ناحیه ای وجود دارد به نام ناحیه سرویس یا خدمات (که دور از دسترس کاربر بوده و نمیتوان آن را بصورت عادی دید) که در آن میکرو کدهای خاصی نوشته میشود. ساده تر بگویم ناحیه خدمات Service Area ( یا به اختصار ناحیه SA هارد) حاوی اطلاعاتی است که ما به آن می گوییم Firmware (لخت افزار در اصل واسطه مابین نرم افزار و سخت افزار) فریمور یا فیرم ویر. فریمور خود حاوی تعدادی میکروکد است که به هرکدام از این میکرو کدها ماژول های ناحیه SA گفته میشود. هر ماژول عهده دار وظیفه ای خاص در هارد درایو هستند. حال اگر کارخانه متوجه شود که مشکلی در برنامه نویسی این کد های فریمور هارد وسترن پیش آمده بوده و یا نقصی دارند برای آنها یک برنامه بروز کننده یا همانآپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال ارایه می کند.

آیا باید عملیات آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال را انجام دهیم؟

بلی، حتما توصیه میشود جهت جلوگیری از مشکلات آتی که هنوز به آن برخورد نکرده اید فریمور را آپدیت نمایید. اما توصبه های زیر را جدی بگیرید:

  • حتما” قبل از شروع عملیات آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال از کلیه اطلاعات هارد درایو خود بک آپ در یک هارد دیگر بگیرید.
  • قبل از شروع به آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال و اجرای برنامه، مراحل آن را چندین بار مرور بفرمایید تا در هنگام کار با مشکل مواجه نشوید.
  • بهتر است از اتصال برق و منبع تغذیه و نوسانات احتمالی برق مطمین شوید تا در هنگام کار قطع نشود و با مشکل مواجه نشوید.
  • از یک کامپیوتر مطمئن که ویروسی نیست استفاده کنید.

 

به جهت آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال شما نیاز دارید برنامه مخصوص یونیورسال آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال را از اینجا دانلود کنید:

یکی از سیستم های عامل را انتخاب کنید
WD Universal Firmware Updater for Windows Windows
WD Universal Firmware Updater for Mac macOs

همانطور که می بینید برنامه یونیورسال آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال در دو نسخه برای سیستم های Mac و ویندوز قابل استفاده است. پس از کلیک کردن بر روی آپشن مورد درخواست شما وارد صفحه جدید آموزش آپدیت فریمور هارد وسترن دیجیتال خواهید شد. در آن قسمت با توضیحات و عکس های مربوطه پله به پله برای شما توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *